2018.03.30

Multimedialny konkurs „Bohaterowie 1939-1989”

PKO Bank Polski ogłasza konkurs na prace zainspirowane historią jednego z bohaterów walczących o wolną Polskę w latach 1939-1989. Do wygrania są m.in. zaproszenie na Festiwal Filmowy „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” w Gdyni, powerbanki i tablica multimedialna. 

Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych i członków organizacji harcerskich „Bohaterowie 1939-1989” ma na celu przypomnienie i przybliżenie sylwetek oraz postaw bohaterów walki o niepodległość w latach 1939-89, czasów wojny i powojennych, w tym Żołnierzy Wyklętych i działaczy Solidarności.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy poświęconej jednej z wybranych postaci Może to być, np. przedstawienie bohatera lokalnej społeczności, przybliżenie losów jego rodziny, kolegów lub historii mogiły. Autor może również inspirować się dokonaniami lub postawą bohatera znanego z opowieści czy lektur. Możliwości jest wiele!

Praca może mieć formę tekstu (akceptowane są jedynie pliki w formacie pdf), grafiki, zdjęcia (fotoreportażu), animacji lub wideo. Plik konkursowy nie może przekroczyć wielkości 100 MB. Prace należy wysłać za pośrednictwem formularza do 31 maja 2018 roku.

Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody w dwóch kategoriach.

Kategoria indywidualna:

  1. Nagroda Główna za zdobycie I miejsca: zaproszenie zwycięzcy z osobą towarzyszącą na X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni (Bank pokrywa koszty transportu i zakwaterowania), powerbank, koszulka patriotyczna oraz zestaw gadżetów bankowych
  2. Nagrody za zdobycie II i III miejsca: powerbank, koszulka patriotyczna oraz zestaw gadżetów bankowych

Kategoria Grupowa (grupa maksymalnie 10 uczniów ze szkół ponadpodstawowych lub organizacji harcerskich):

  1. Nagroda Główna za zdobycie I miejsca: zaproszenie zwycięzców z maksymalnie 2 opiekunami ze szkoły lub organizacji harcerskiej na X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni (Bank pokrywa koszty transportu i zakwaterowania), tablica multimedialna dla szkoły/organizacji, do której należą Laureaci.
  2. Nagrody za zdobycie II i III miejsca: powerbank, koszulka patriotyczna oraz zestaw gadżetów bankowych

Zapraszamy do udziału w konkursie. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który możecie pobrać również z sekcji "Pliki do pobrania" pod tekstem.

Edyta Skorupska
ekspert w PKO Banku Polskim

Pliki do pobrania