2017.08.07

10 sierpnia Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedzi Bydgoszcz!

W czwartek BAHK zaprasza krwiodawców do Bydgoszczy. Czekamy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Ks. Makwarta 8. W tym roku podczas akcji w 10 miastach zebraliśmy już ponad 460 litrów krwi. 23 lipca w Mońkach dzięki ofiarności 110 osób pozyskaliśmy blisko 50 litrów krwi.

W Bydgoszczy na wszystkich, którzy chcą oddać krew czekamy 10 sierpnia (czwartek) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Ks. Makwarta 8(od godziny 8.00 do 17.00). Ubiegłoroczna BAHK w tym mieście zakończyła się pozyskaniem ponad 70 litrów krwi!

Organizator akcji, Fundacja PKO Banku Polskiego, tradycyjnie przygotował dla krwiodawców upominki oraz atrakcję - możliwość obejrzenia krwi i innych tkanek pod mikroskopem. Upominek otrzyma każdy, kto odda krew w ramach BAHK 2017 i przekaże wypełniony i podstemplowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) certyfikat ekipie obsługującej daną akcję.

W czerwcu i lipcu podczas Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa zebraliśmy ponad 460 litrów krwi. W 12 zbiórkach w 10 miastach (Bydgoszcz, Białystok, Gdańsk, Kraków, Lublin, Mońki, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław) uczestniczyło ponad 1050 osób. Wśród nich było wielu pracowników PKO Banku Polskiego. Piotr Jagiełło oddaje krew już kilkanaście lat, a od czasu, kiedy pracuje w PKO Banku Polskim zawsze bierz udział w BAHK. - Świetna sprawa, nie muszę nigdzie jeździć - mówi. Jego zdaniem, jeśli ktoś może być dawcą krwi powinien spróbować ją oddać, bo warto poczuć tę wielką satysfakcję, że zrobiło się coś naprawdę dobrego. Od 7 lat honorowym krwiodawcą jest Katarzyna Nekresz. -  Ten pierwszy raz, to była chęć pomocy synkowi koleżanki. Okazało się, że to zabieg tak niewielki, jak pobranie krwi, a satysfakcja – ogromna. Postanowiłam dołączyć do siostry, która już wcześniej została honorowym krwiodawcą – wspomina.

Akcję, której celem od początku jest nie tylko zbiórka krwi, ale także podniesienie wiedzy na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz pozyskiwanie nowych dawców w 2009 roku zainicjowali pracownicy PKO Banku Polskiego.

W dotychczasowych 8 edycjach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa wzięło udział blisko 12, 5 tysiąca osób. Łącznie przekazano potrzebującym ponad 5,5 tysiąca litrów tego bezcennego leku.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze akcje krwiodawcom! Zachęcamy do udziału w tegorocznej BAHK. Kolejne zbiórki krwi planujemy jeszcze w sierpniu oraz we wrześniu.

Informacje, jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą można znaleźć na Bankomanii.  Zachęcamy także do śledzenia aktualności na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego i profilu BAHK na Facebooku, który ma ponad 94 tys. fanów.

Partnerem akcji jest Narodowe Centrum Krwi, a lokalnie - Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Obok galeria zdjęć z wcześniejszych tegorocznych akcji. 

Lidia Sosnowska
Ekspert PKO Banku Polskiego

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png