2016.08.30

W tegorocznej BAHK zebraliśmy już ponad 740 litrów krwi!

W tym roku Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedziła już 16 miast. Dołączyło do niej ponad 1650 osób. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom. Na początku września zapraszamy do Białegostoku.

Zebralismy już ponad 720 litrów krwii!

Podczas naszej ostatniej sierpniowej akcji w Wysokiem Mazowieckiem, dzięki ofiarności 82 osób, pozyskaliśmy blisko 37 litrów krwi.

- Okres wakacyjny to zawsze czas zwiększonego zapotrzebowania na krew. Regularne jej oddawanie, to nie tylko wspaniała możliwość, aby pomagać innym. Dla samych dawców jest to również okazja, by zadbać o własne zdrowie, gdyż przed każdą kwalifikacją przechodzą szczegółowe badania. Zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania krwi, a tym samym do dzielenia się najcenniejszym darem z potrzebującymi – mówi dr n.med. Anna Małgorzata Chabowska, z RCKiK w Białymstoku.

Na początku sierpnia nasz krwiobus zatrzymał się także w Chełmży, gdzie pozyskaliśmy prawie 22 litry krwi. W lipcu BAHK zawitała do 7 miast. W Bydgoszczy zebraliśmy 29 l krwi,  Słupsku  - 21 l, Gdańsku - 24 l, Krakowie - 39 l, Wrocławiu - 40 l, Toruniu - 14 l, Katowicach - 27 l i Mońkach -  51 l. W czerwcu, podczas pierwszego etapu, BAHK odwiedziła 10 miast. W sumie zebraliśmy 440 l krwi.

Łącznie podczas tegorocznej akcji – dzięki ofiarności 1652 osób pozyskaliśmy 743,40 l krwi. Wszystkim krwiodawcom dziękujemy.

Już 8 września zapraszamy na BAHK do Białegostoku.

Akcję pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego. Jej partnerem jest Narodowe Centrum Krwi. Aby podziękować krwiodawcom za dar serca przygotowane zostały atrakcyjne upominki, m.in. PowerBanki. Informacje, w jaki sposób można to urządzenie otrzymać, dostępne są na stronie Fundacji.

Celem przedsięwzięcia, w które, z inicjatywy pracowników, PKO Bank Polski angażuje się od 2009 roku, jest nie tylko zbieranie krwi, ale także propagowanie wiedzy na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz uświadomienie, że krew to często jedyny „lek” mogący ocalić życie drugiego człowieka.

We wszystkich dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział 11 tys. osób. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym 5 tys. litrów tego bezcennego „leku”.

Dawcą może być każda osoba pomiędzy 18, a 65 rokiem życia, która waży nie mniej niż 50 kilogramów. Przerwy pomiędzy kolejnymi pobraniami powinny trwać minimum 8 tygodni w przypadku mężczyzn i 12 w przypadku kobiet.

Więcej informacji na temat tego, jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą znajdziecie na Bankomanii. Zachęcamy także do śledzenia aktualności i szczegółowego harmonogramu na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego i profilu BAHK na Facebooku, który ma 93 tys. fanów.

Lidia Sosnowska
ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

BAHK w lipcu odwiedzi kolejne miasta!

BAHK w piątek odwiedzi Pomorze

Pliki do pobrania

  • Bankopasje

   02018.05.25

   Dzień Matki w objęciach kultury. Olsztyńska filharmonia zaprasza na „Skrzypka na dachu”

   Bukiet kwiatów, czekoladki, perfumy… Co podarować mamie z okazji jej święta? Może w tym roku wybierzesz bardziej niebanalny prezent i kupisz dla niej bilet do filharmonii? Miło będzie, gdy wybierzecie się tam razem. Doskonała okazja nadarza się w Olsztynie – na scenę Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii powraca „Skrzypek na dachu”.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.05.23

   Kamil Bednarek zaprasza do Rzeszowa!

   Już po raz czternasty na rzeszowskim rynku zagości feeria barw i dźwięków. Startuje kolejna edycja międzynarodowego festiwalu Rzeszów Carpathia Festival. To wielkie muzyczne święto całego Podkarpacia.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.05.22

   Powrót orła na monety – historia polskiej waluty

   Wizerunek orła towarzyszył Polakom na przestrzeni dziejów na proporcach i flagach, w herbach i symbolach, jednocząc rodaków i tworząc tożsamość narodową. Nieprzypadkowo ten królewski ptak znajduje się dziś na każdej monecie, którą znajdziesz w swoim portfelu. Także na nowej pięciozłotówce przygotowanej przez Mennicę Polską, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a wyemitowanej dziś przez Narodowy Bank Polski.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.05.21

   Od kruszcu do monety – jak powstały pierwsze pieniądze

   Gdy po handlu wymiennym pojawiły się środki płatnicze, na początku miały formę kruszcu, jednak wraz z rozwojem sztuki metalurgicznej zaczęto bić monety, które niezmiennie funkcjonują od kilku tysięcy lat. Przedstawiamy historię pieniądza. Pretekstem dla niej jest jutrzejsza premiera jubileuszowej pięciozłotówki przygotowanej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.05.18

   „Czas na Niepodległą” oczami artystów!

   Malarstwo i grafika, ale też militaria, dokumenty, naczynia, medale czy meble. W Muzeum Lubelskim trwa wyjątkowa wystawa „Czas na niepodległą”. Znalazło się na niej 400 eksponatów obrazujących długą drogę Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 r.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.05.18

   Tactilis, czyli to co dotykalne

   To prowokacja w dobie cyfrowego świata. Powrót do tego co rzeczywiste, dotykowe i analogowe. W centrali PKO Banku Polskiego zagościła wyjątkowa wystawa Tactilis.

   więcej
  Pokaż więcej