2016.08.30

W tegorocznej BAHK zebraliśmy już ponad 740 litrów krwi!

W tym roku Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedziła już 16 miast. Dołączyło do niej ponad 1650 osób. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom. Na początku września zapraszamy do Białegostoku.

Zebralismy już ponad 720 litrów krwii!

Podczas naszej ostatniej sierpniowej akcji w Wysokiem Mazowieckiem, dzięki ofiarności 82 osób, pozyskaliśmy blisko 37 litrów krwi.

- Okres wakacyjny to zawsze czas zwiększonego zapotrzebowania na krew. Regularne jej oddawanie, to nie tylko wspaniała możliwość, aby pomagać innym. Dla samych dawców jest to również okazja, by zadbać o własne zdrowie, gdyż przed każdą kwalifikacją przechodzą szczegółowe badania. Zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania krwi, a tym samym do dzielenia się najcenniejszym darem z potrzebującymi – mówi dr n.med. Anna Małgorzata Chabowska, z RCKiK w Białymstoku.

Na początku sierpnia nasz krwiobus zatrzymał się także w Chełmży, gdzie pozyskaliśmy prawie 22 litry krwi. W lipcu BAHK zawitała do 7 miast. W Bydgoszczy zebraliśmy 29 l krwi,  Słupsku  - 21 l, Gdańsku - 24 l, Krakowie - 39 l, Wrocławiu - 40 l, Toruniu - 14 l, Katowicach - 27 l i Mońkach -  51 l. W czerwcu, podczas pierwszego etapu, BAHK odwiedziła 10 miast. W sumie zebraliśmy 440 l krwi.

Łącznie podczas tegorocznej akcji – dzięki ofiarności 1652 osób pozyskaliśmy 743,40 l krwi. Wszystkim krwiodawcom dziękujemy.

Już 8 września zapraszamy na BAHK do Białegostoku.

Akcję pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego. Jej partnerem jest Narodowe Centrum Krwi. Aby podziękować krwiodawcom za dar serca przygotowane zostały atrakcyjne upominki, m.in. PowerBanki. Informacje, w jaki sposób można to urządzenie otrzymać, dostępne są na stronie Fundacji.

Celem przedsięwzięcia, w które, z inicjatywy pracowników, PKO Bank Polski angażuje się od 2009 roku, jest nie tylko zbieranie krwi, ale także propagowanie wiedzy na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz uświadomienie, że krew to często jedyny „lek” mogący ocalić życie drugiego człowieka.

We wszystkich dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział 11 tys. osób. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym 5 tys. litrów tego bezcennego „leku”.

Dawcą może być każda osoba pomiędzy 18, a 65 rokiem życia, która waży nie mniej niż 50 kilogramów. Przerwy pomiędzy kolejnymi pobraniami powinny trwać minimum 8 tygodni w przypadku mężczyzn i 12 w przypadku kobiet.

Więcej informacji na temat tego, jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą znajdziecie na Bankomanii. Zachęcamy także do śledzenia aktualności i szczegółowego harmonogramu na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego i profilu BAHK na Facebooku, który ma 93 tys. fanów.

Lidia Sosnowska
ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

BAHK w lipcu odwiedzi kolejne miasta!

BAHK w piątek odwiedzi Pomorze

Pliki do pobrania