2017.07.11

11. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty

Dolina Charlotty to dobre miejsce dla wielbicieli ‘starego, dobrego’ rocka w jego rozmaitych odcieniach. W leśnym amfiteatrze na 10-tysięcy miejsc odbywa się co roku Festiwal Legend Rocka. Najbliższe koncerty już wkrótce – 12 i 13 lipca na amfiteatralnej scenie wystąpią muzycy z kultowych formacji The Orchestra i Yes.

11 Festiwal Legend Rocka

Dolina Charlotty Resort & SPA to centrum wypoczynkowe i konferencyjne nad jeziorem Zemełowskim, niedaleko Ustki. Hotel oferuje gościom luksusowe pokoje i apartamenty w hotelu iw pensjonacie na wyspie Rybaczówka, a nawet noclegi w … domach na drzewach. Ambicje Doliny Charlotty sięgają jednak dalej. To właśnie tutaj w leśnym amfiteatrze każdego lata możemy zobaczyć na scenie prawdziwe rockowe legendy.

Gwiazdą pierwszego w tym roku koncertu 12 lipca będzie The Orchestra starring former members of Electric Light Orchestra. Pod ta skomplikowaną nazwą kryją się członkowie legendarnej formacji Electric Light Orchestra, którzy po rozwiązaniu przez Jeffa Lynne’a – wokalisty i gitarzysty – pierwszego składu zespołu w 1986 roku utworzyli pod kierunkiem perkusisty Beva Bevana jej kontynuację, czyli Electric Light Orchestra Part II. Kiedy i ten zespół został rozwiązany w 1999 roku, część jego członków postanowiło dalej występować wspólnie pod nazwą The Orchestra. W skład formacji wchodzą: Mik Kaminski (skrzypce Blue Violin), Louis Clark (klawisze), Eric Trover (wokal, klawisze, gitara), Parthenon Twosend (perkusja), Glen Burtnik (wokal, bas). Wszyscy mają za sobą staż w Electric Light Orchestra bądź w Electric Light Orchestra Part II, a najczęściej… w obu!

Electric Ligt Orchestra to zespół-legenda, przedstawiciele tzw. mainstreamowego rocka – muzyki łączącej w sobie rock progresywny, disco, a nawet synth pop. Zespół w swojej szczytowej formie wydał kilkanaście albumów płytowych, sprzedając je w imponującym nakładzie 50 milionów płyt. Przeboje ELO okupowały najważniejsze listy przebojów – Top 20 w Anglii i Top 20 magazynu Billboard w Stanach Zjednoczonych. I właśnie te niezapomniane hity, takie jak Don’t Bring Me Down czy Can’t Get It Out of My Head usłyszą słuchacze koncertu w Dolinie Charlotty.

A już nazajutrz, czyli 13 lipca na scenie w amfiteatrze wystąpi kolejna legenda – zespół założony w 1968 roku i aktywnie działający do dziś – brytyjska grupa YES. W skład zespołu wejdą: wokalista Jon Anderson, wirtuoz instrumentów klawiszowych Rick Wakeman i gitarzysta Trevor Rabin. Ci pierwsi należą do ‘ojców założycieli’ grupy, grali w niej z przerwami od początku. Rabin, znany kompozytor muzyki filmowej, występował z Yes w latach osiemdziesiątych i jest autorem jednego z największych przebojów grupy: Owner of the Lonely Heart. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt wydawnictw płytowych, a także nagrodę Grammy w kategorii najlepszy rockowy utwór instrumentalny (1984, singiel Cinema).

Obie koncerty legendarnych formacji rockowych poprzedzą suporty. Przed The Orchestra wystąpi zespół The Bootels – łódzka grupa wykonująca zaaranżowane przez siebie przeboje grupy The Beatles, przed koncertem Yes zaś – warszawska grupa Riverside grająca muzykę z pogranicza rocka i progresywnego metalu.

A to dopiero pierwsza część Festiwalu Legendy Rocka! W połowie sierpnia w Dolinie Charlotty wystąpi znakomita wokalistka Patti Smith z zespołem i amerykańska grupa metalowa Korn.

Festiwal Legendy Rocka to jedno z najbardziej ambitnych przedsięwzięć muzycznych, dzięki któremu każdego lata goszczą w Polsce prawdziwe tuzy światowej muzyki rockowej. I nie jest to wcale impreza kierowana do mieszkańców luksusowego hotelu. Przyjeżdżających na koncerty fanów Dolina Charlotty zaprasza również na własne pole namiotowe.

Sponsorem 11. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty jest PKO Bank Polski.

Iwona Ramotowska
dolce-tormento.blogspot.com
dolcetormento.pl