2015.07.14

Legendy rocka w Dolinie Charlotty

Robert Plant, lider kultowej grupy Led Zeppelin, wystąpi 21 lipca w Dolinie Charlotty pod Słupskiem. Ten wyjątkowy koncert zakończy tegoroczny Festiwal Legend Rocka.

Robert Plant. Fot. shutterstock.com
Robert Plant. Fot. shutterstock.com

To już dziewiąta edycja festiwalu, do udziału w którym zapraszane są rockowe gwiazdy światowego formatu. W Dolinie Charlotty wystąpili już, m.in. Bob Dylan, Ray Manzarek i Robby Krieger (The Doors), Deep Purple, Procol Harum, Marillion, Uriah Heep, Omega czy Alice Cooper. Na festiwalowej scenie nie brakowało także legend polskiej sceny rockowej, m.in. TSA, Perfect, Acid Drinkers czy Dżem.

Podczas tegorocznego festiwalu na scenie amfiteatru w Dolinie Charlotty zagrali także: charakterystyczna grupa ZZ Top (3 lipca) oraz wirtuoz gitary Carlos Santana (4 lipca), który publiczności festiwalu Legend Rocka zaprezentował się już po raz drugi.

21 lipca wystąpi Robert Plant, frontmen i wokalista legendarnego zespołu Led Zeppelin. Założona w 1968 roku brytyjska grupa zakończyła działalność po zaledwie 12 latach istnienia. Do tej pory na całym świecie albumy Led Zeppelin rozeszły się w ponad 200-milionowym nakładzie (pierwsze miejsce pod względem sprzedanych płyt wśród zespołów rockowych).

Do największych hitów wszech czasów do dziś należy „Stairway to Heaven”. Tekst do wydanego w 1971 megahitu, jak i większości piosenek grupy, napisał Robert Plant, który po rozwiązaniu zespołu w 1980 roku rozpoczął karierę solową. W 2014 roku wydał swój dziesiąty album „Lullaby And… The Ceaseless Roar”.

Ale Festiwal Legend Rocka to nie tylko koncert wielkich gwiazd; to także szansa dla młodych talentów. Początkujący artyści mają szansę wystąpić przed kultowym wykonawcą. Podczas tegorocznej edycji, przed grupą ZZ Top, wystąpiła norweska kapela Kelvin, przed Carlosem Santaną zagrała estońska grupa Ziggy Wild, a koncert Roberta Planta, który zakończy tegoroczny Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty, poprzedzi występ zespołu Brontupisto z Norwegii.

Dolina Charlotty to kompleksowy resort na obrzeżach Słupska. Olbrzymia powierzchnia w leśnej scenerii zapewnia wiele możliwości. Na terenie znajdują się ekskluzywne obiekty noclegowe, spa, baseny, restauracje, a także park linowy, fokarium, zoo z wyspą lemurów oraz amfiteatr, w którym odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. Od kilku lat z Doliną Charlotty współpracuje PKO Bank Polski.

  • PKO Bank Polski od wielu lat jest mecenasem kultury. Angażuje się w projekty związane z X muzą, m.in. jako partner tytularny Festiwalu PKO Off Camera czy sponsor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wspiera wydarzenia muzyczne, np. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans oraz działania instytucji kulturalnych, np. Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Opery na Zamku w Szczecinie a także teatrów, m.in.: Teatru Polskiego w Warszawie czy Teatru Miejskiego w Gdyni. Współpracuje również z muzeami, m.in. Kinematografii w Łodzi czy Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie do 6 września trwa oryginalna wystawa „Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie”, której PKO Bank Polski jest mecenasem.

Ewa Maciejewska
PKO Bank Polski

Czytaj także:

Piękna dwudziestoletnia. Scena Letnia w Gdyni-Orłowie

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png