2015.07.16

PKO Bank Polski gratuluje artyście

Sebastian Krok, autor jednej z prac w kolekcji sztuki PKO Banku Polskiego oraz uczestnik organizowanego przez Bank pleneru malarskiego, zdobył nagrodę główną na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Artystycznych 2015 w Turynie. Bank jako jeden z nielicznych posiada kolekcję malarstwa polskiego i inwestuje w młodych artystów.

Sebastian Krok odbiera nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Artystycznych Albertina 2015 r. w Turynie

Sebastian Krok, za pracę dyplomową pt. „Władza i Ciało”, zdobył główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Artystycznych Albertina 2015 r. w Turynie. Pierwszą edycję festiwalu zorganizowała słynna włoska Accademia Albertina. Uczestniczyło w nim 300 studentów i absolwentów z 60 szkół artystycznych z całego świata.

Zwycięzca konkursu, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jest asystentem Leona Tarasewicza na Wydziale Sztuki Mediów ASP. Brał udział w wystawie „Coming out – Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2014 r.”, a także w plenerze malarskim organizowanym przez PKO Bank Polski. Jego praca pt. „Dziki" z 2014 r. znajduje się w kolekcji sztuki Banku. Tworzy ją 70 dzieł uznanych polskich artystów, m.in. Magdaleny Abakanowicz, Edwarda Dwurnika, Andrzeja Gierowskiego czy Jana Tarasina. Kustoszem kolekcji jest Anda Rottenberg.

PKO Bank Polski od lat wspiera artystów i angażuje się w projekty sztuk plastycznych. Do 19 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie można oglądać historyczną wystawę pod patronatem Banku „Nowy poczet władców Polski. Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko”, a do 6 września – w stołecznym Muzeum Narodowym – oryginalną ekspozycję „Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie”. Współpracując z Muzeum Narodowym w Warszawie, PKO Bank Polski sponsorował m.in. konserwację obrazu „Bitwa pod Grunwaldem” i objął patronatem wystawy kolekcji sztuki braci Gierymskich. Jest także mecenasem Galerii Sztuki Średniowiecznej.

Ewa Maciejewska
PKO Bank Polski

Czytaj także:

PKO Bank Polski mecenasem „Nowego pocztu władców Polski”

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png