2017.06.05

PKO Bank Polski - Strategiczny Mecenas Roku 2017 Filharmonii Narodowej

Bank został uhonorowany statuetką Strategicznego Mecenasa Roku 2017 Filharmonii Narodowej w Warszawie. Otrzymał ją za wsparcie finansowe sezonu artystycznego 2016/2017. Bank od kilkunastu lat wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie, a od pięciu jest jej Mecenasem Strategicznym.

PKO Bank Polski Strategiczny Mecenas Roku 2017 Filharmonii Narodowej

Mecenat kultury i sztuki jest jednym z głównych obszarów działalności sponsoringowej prowadzonej przez PKO Bank Polski. Angażując się w doniosłe wydarzenia kulturalne oraz otaczając opieką działalność instytucji kultury, Bank ma realny wpływ na kształtowanie wysublimowanego gustu odbiorcy i jego wrażliwości. Ponadto, popularyzując wartości kulturalne, uświadamia rolę, jaką dziedzictwo odgrywa w rozwoju kraju i w tworzeniu społeczeństwa jutra.

PKO Bank Polski od lat współpracuje z warszawską Filharmonią Narodową. Dzięki czemu w mijającym sezonie zrealizowano wiele wyjątkowych wydarzeń, m.in.: uroczystą inaugurację sezonu artystycznego 2016/2017, jubileusz Jerzego Maksymiuka z udziałem pianisty Borisa Giltburga, koncert kolędowy Chóru Filharmonii Narodowej, koncert symfoniczny dzieł Mozarta i Mendelssohna w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Yoava Talmiego.  

W PKO Banku Polskim czujemy się odpowiedzialni za budowanie kapitału społecznego. Muzyka poważna, która uczy wrażliwości i inspiruje jest ważnym czynnikiem jego rozwoju. Dlatego z dumą przyjmuję tę statuetkę dla Banku. Dla nas jest ona bowiem symbolem pięknych emocji, żywiołowej radości i wzruszeń, które w kolejnym wybitnym sezonie artystycznym w Filharmonii Narodowej stały się Państwa udziałem – powiedział Maks Kraczkowski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, odbierając podziękowania od dyrektora Wojciecha Nowaka i statuetkę z rąk maestro Jacka Kaspszyka.

Uroczystość uhonorowania Sponsorów i Mecenasów Filharmonii Narodowej odbyła się 2 czerwca. Wieczór zakończył koncert finałowy sezonu artystycznego 2016/2017. W jego pierwszej części publiczność wysłuchała koncertu wiolonczelowego e-moll op. 85 Edwarda Elgara, w części drugiej - Das klagende Lied Gustava Mahlera.

Bank często przyjmuje rolę partnera, sponsora lub mecenasa instytucji kultury. Wspiera m.in.: Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. Angażuje się również w ważne wydarzenia muzyczne w kraju. Patronuje wielu festiwalom z udziałem światowej sławy artystów. Do najważniejszych z nich należą: Bydgoski Festiwal Operowy, organizowany od 1994 roku przez Opera Nova w Bydgoszczy, Letni Festiwal Opery Krakowskiej przyciągający widzów także na widowiska plenerowe, Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” - największe w Polsce przedsięwzięcie łączące kulturę wysoką z turystyką i marketingiem miejsc, Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich, organizowany przez Filharmonię im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Amore traditore, czyli miłosne potyczki na scenie Filharmonii Narodowej

Pliki do pobrania

  • Bankopasje

   02018.07.18

   22 lipca Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa zaprasza do Moniek!

   W najbliższą niedzielę Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedzi Mońki. Wszystkich, którzy chcieliby pomagać w ratowaniu zdrowia i życia, zapraszamy do Monieckiego Ośrodka Kultury przy ulicy Białostockiej. Podczas ubiegłorocznej zbiórki w tym mieście pozyskaliśmy blisko 50 l krwi!

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.18

   Poznaj młodych artystów dzięki PKO Bankowi Polskiemu

   PKO Bank Polski wspiera i promuje polską sztukę współczesną, w szczególności twórczość młodych artystów. Wspólnie ze swoją fundacją Bank wspiera organizację plenerów dla studentów pracowni szkół artystycznych oraz organizuje wystawy w ramach inicjatywy „Bank przyjazny młodym artystom”. Promuje również talenty artystyczne pracowników. Zaangażowanie Banku zostało uznane za jedną z „Dobrych praktyk” w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.16

   PKO Bank Polski współtworzy e-państwo!

   Profil Zaufany, a dzięki niemu meldunek, wniosek o dowód osobisty, zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, a nawet rejestracja firmy i otwarcie rachunku dla działalności gospodarczej. To wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu za pośrednictwem bankowości internetowej PKO Banku Polskiego. Zaangażowanie PKO Banku Polskiego w rozwój e-państwa zostało uznane za dobrą praktyką w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.13

   Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa uznana za Dobrą Praktykę

   Krew to niejednokrotnie jedyny lek, który może ocalić życie drugiego człowieka. Celem BAHK, w które angażuje się – z inicjatywy pracowników – PKO Bank Polski, jest nie tylko zbieranie krwi, ale także podniesienie świadomości na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz pozyskiwanie nowych dawców. Dzięki inicjatywie dotychczas zebrano ponad 6,6 tys. litrów krwi.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.12

   Magdalena Dorau - wystawa „Kraina Krawców Szczęścia”

   W Centrali PKO Banku Polskiego trwa wystawa „Kraina Krawców Szczęścia”. Autorką obrazów jest Magdalena Dorau, łódzka artystka, która na co dzień pomaga ludziom jako psychoterapeutka. Wystawa połączona jest z aukcją charytatywną oraz zbiórką pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.11

   Pomaganie to gra zespołowa

   W PKO Banku Polskim jest wielu aktywnych wolontariuszy. Włączają się, a często sami inicjują akcje charytatywne. Każdy pracownik może zgłosić lokalny lub indywidualny projekt społeczny. W realizacji pomocy potrzebującym pracowników wspiera bankowa Fundacja. Wolontariat pracowników Banku został uznany za dobrą praktykę, w raporcie ogólnopolskim raporcie przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

   więcej
  Pokaż więcej