2017.06.05

PKO Bank Polski - Strategiczny Mecenas Roku 2017 Filharmonii Narodowej

Bank został uhonorowany statuetką Strategicznego Mecenasa Roku 2017 Filharmonii Narodowej w Warszawie. Otrzymał ją za wsparcie finansowe sezonu artystycznego 2016/2017. Bank od kilkunastu lat wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie, a od pięciu jest jej Mecenasem Strategicznym.

PKO Bank Polski Strategiczny Mecenas Roku 2017 Filharmonii Narodowej

Mecenat kultury i sztuki jest jednym z głównych obszarów działalności sponsoringowej prowadzonej przez PKO Bank Polski. Angażując się w doniosłe wydarzenia kulturalne oraz otaczając opieką działalność instytucji kultury, Bank ma realny wpływ na kształtowanie wysublimowanego gustu odbiorcy i jego wrażliwości. Ponadto, popularyzując wartości kulturalne, uświadamia rolę, jaką dziedzictwo odgrywa w rozwoju kraju i w tworzeniu społeczeństwa jutra.

PKO Bank Polski od lat współpracuje z warszawską Filharmonią Narodową. Dzięki czemu w mijającym sezonie zrealizowano wiele wyjątkowych wydarzeń, m.in.: uroczystą inaugurację sezonu artystycznego 2016/2017, jubileusz Jerzego Maksymiuka z udziałem pianisty Borisa Giltburga, koncert kolędowy Chóru Filharmonii Narodowej, koncert symfoniczny dzieł Mozarta i Mendelssohna w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Yoava Talmiego.  

W PKO Banku Polskim czujemy się odpowiedzialni za budowanie kapitału społecznego. Muzyka poważna, która uczy wrażliwości i inspiruje jest ważnym czynnikiem jego rozwoju. Dlatego z dumą przyjmuję tę statuetkę dla Banku. Dla nas jest ona bowiem symbolem pięknych emocji, żywiołowej radości i wzruszeń, które w kolejnym wybitnym sezonie artystycznym w Filharmonii Narodowej stały się Państwa udziałem – powiedział Maks Kraczkowski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, odbierając podziękowania od dyrektora Wojciecha Nowaka i statuetkę z rąk maestro Jacka Kaspszyka.

Uroczystość uhonorowania Sponsorów i Mecenasów Filharmonii Narodowej odbyła się 2 czerwca. Wieczór zakończył koncert finałowy sezonu artystycznego 2016/2017. W jego pierwszej części publiczność wysłuchała koncertu wiolonczelowego e-moll op. 85 Edwarda Elgara, w części drugiej - Das klagende Lied Gustava Mahlera.

Bank często przyjmuje rolę partnera, sponsora lub mecenasa instytucji kultury. Wspiera m.in.: Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. Angażuje się również w ważne wydarzenia muzyczne w kraju. Patronuje wielu festiwalom z udziałem światowej sławy artystów. Do najważniejszych z nich należą: Bydgoski Festiwal Operowy, organizowany od 1994 roku przez Opera Nova w Bydgoszczy, Letni Festiwal Opery Krakowskiej przyciągający widzów także na widowiska plenerowe, Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” - największe w Polsce przedsięwzięcie łączące kulturę wysoką z turystyką i marketingiem miejsc, Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich, organizowany przez Filharmonię im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Amore traditore, czyli miłosne potyczki na scenie Filharmonii Narodowej

Pliki do pobrania

  • Bankopasje

   02018.02.22

   Maciej Musiał, a Ty możesz, czyli Konto dla Młodych

   Na temat rozwiązań przygotowanych z myślą o klientach mających 18-26 lat rozmawiamy z Maciejem Musiałem biorącym udział w kampanii promującej Konto dla Młodych PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.22

   1% procentuje

   Powoli zaczynamy rozliczać podatek PIT. Każdy może odliczyć 1% podatku i przekazać go na cele dobroczynne. Komu przekazać swój 1%? Wybór celu takiej pomocy to bardzo indywidualna kwestia, dlatego warto wcześniej ją przemyśleć.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.21

   Polska, której nie znasz. 5 niedocenianych miejsc. Musisz je zobaczyć!

   Na północy – morze, na południu – góry. Byłeś w Zakopanem, Poznaniu, Gdańsku i Warszawie. Widziałeś Krupówki, krakowski Stary Rynek, stołeczne Łazienki oraz plażę w Sopocie i wydaje ci się, że zwiedziłeś już Polskę wzdłuż i wszerz. No to teraz szeroko otwórz oczy i zobacz to, o czym być może nawet nie wiedziałeś, że istnieje. W przypadającym dziś Międzynarodowym Dniu Przewodnika Turystycznego, wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, przygotowaliśmy listę 5 najbardziej niedocenionych miejsc w Polsce.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.19

   Cavaliada Lublin 2018. Podium dla Polaków

   Drugi etap wielkiego święta jeździectwa już za nami! W niedzielę zakończyła się Cavaliada w Lublinie. Najlepsi jeźdźcy z 15 krajów rywalizowali o nagrody w trakcie czterodniowych zawodów rozegranych na arenie Targów Lublin. Nie brakowało emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Po raz drugi w tej edycji Cavaliady na najwyższym miejscu podium stanął Polak.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.15

   Wkrótce znów spotkamy się pod Rotundą. Nowy budynek PKO Banku Polskiego będzie czekał na warszawiaków

   Rotunda PKO Banku Polskiego jest bez wątpienia miejscem kultowym na mapie Warszawy. To wokół tego budynku całe pokolenia umawiały się na spotkania z przyjaciółmi, znajomymi, kontrahentami czy przyszłymi sympatiami. To „pod Rotundą” rozpoczynały się piękne historie wielu Polaków. To również miejsce pamięci 49 ofiar wybuchu gazu, który miał tu miejsce w 1979 r. Dziś Rotunda powstaje na nowo.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.13

   Konie(cznie) w Lublinie - startuje Cavaliada!

   Już po raz szósty tereny Targów Lublin zamienią się w arenę zmagań jeździeckich na międzynarodowym poziomie! Rusza #zkopyta kolejna odsłona Cavaliady, największej imprezy jeździeckiej w Polsce.

   więcej
  Pokaż więcej