2017.06.05

PKO Bank Polski - Strategiczny Mecenas Roku 2017 Filharmonii Narodowej

Bank został uhonorowany statuetką Strategicznego Mecenasa Roku 2017 Filharmonii Narodowej w Warszawie. Otrzymał ją za wsparcie finansowe sezonu artystycznego 2016/2017. Bank od kilkunastu lat wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie, a od pięciu jest jej Mecenasem Strategicznym.

PKO Bank Polski Strategiczny Mecenas Roku 2017 Filharmonii Narodowej

Mecenat kultury i sztuki jest jednym z głównych obszarów działalności sponsoringowej prowadzonej przez PKO Bank Polski. Angażując się w doniosłe wydarzenia kulturalne oraz otaczając opieką działalność instytucji kultury, Bank ma realny wpływ na kształtowanie wysublimowanego gustu odbiorcy i jego wrażliwości. Ponadto, popularyzując wartości kulturalne, uświadamia rolę, jaką dziedzictwo odgrywa w rozwoju kraju i w tworzeniu społeczeństwa jutra.

PKO Bank Polski od lat współpracuje z warszawską Filharmonią Narodową. Dzięki czemu w mijającym sezonie zrealizowano wiele wyjątkowych wydarzeń, m.in.: uroczystą inaugurację sezonu artystycznego 2016/2017, jubileusz Jerzego Maksymiuka z udziałem pianisty Borisa Giltburga, koncert kolędowy Chóru Filharmonii Narodowej, koncert symfoniczny dzieł Mozarta i Mendelssohna w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Yoava Talmiego.  

W PKO Banku Polskim czujemy się odpowiedzialni za budowanie kapitału społecznego. Muzyka poważna, która uczy wrażliwości i inspiruje jest ważnym czynnikiem jego rozwoju. Dlatego z dumą przyjmuję tę statuetkę dla Banku. Dla nas jest ona bowiem symbolem pięknych emocji, żywiołowej radości i wzruszeń, które w kolejnym wybitnym sezonie artystycznym w Filharmonii Narodowej stały się Państwa udziałem – powiedział Maks Kraczkowski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, odbierając podziękowania od dyrektora Wojciecha Nowaka i statuetkę z rąk maestro Jacka Kaspszyka.

Uroczystość uhonorowania Sponsorów i Mecenasów Filharmonii Narodowej odbyła się 2 czerwca. Wieczór zakończył koncert finałowy sezonu artystycznego 2016/2017. W jego pierwszej części publiczność wysłuchała koncertu wiolonczelowego e-moll op. 85 Edwarda Elgara, w części drugiej - Das klagende Lied Gustava Mahlera.

Bank często przyjmuje rolę partnera, sponsora lub mecenasa instytucji kultury. Wspiera m.in.: Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. Angażuje się również w ważne wydarzenia muzyczne w kraju. Patronuje wielu festiwalom z udziałem światowej sławy artystów. Do najważniejszych z nich należą: Bydgoski Festiwal Operowy, organizowany od 1994 roku przez Opera Nova w Bydgoszczy, Letni Festiwal Opery Krakowskiej przyciągający widzów także na widowiska plenerowe, Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” - największe w Polsce przedsięwzięcie łączące kulturę wysoką z turystyką i marketingiem miejsc, Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich, organizowany przez Filharmonię im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Amore traditore, czyli miłosne potyczki na scenie Filharmonii Narodowej

Pliki do pobrania

  • Bankopasje

   02019.03.20

   „Na bank je lubicie!”

   Znane i lubiane w znakomitej jakości! Przez cały rok w łódzkim kinie Kinematograf prezentowane będą polskie filmy w zrekonstruowanych wersjach. Cykl składa się z 10 projekcji. Partnerem projektu jest PKO Bank Polski – mecenas digitalizacji wielu polskich filmów.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.20

   Po prostu… Filharmonia! Jutro wielki finał projektu!

   Trwa kolejna odsłona organizowanego przez Filharmonię Narodową cyklu „Po prostu… Filharmonia!”. W ramach jego piątej edycji, czyli w sezonie artystycznym 2018/2019 odbyły się cztery projekty koncertowe. Koncert finałowy ostatniego odbędzie się w najbliższy czwartek.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.15

   Nowa wystawa w Banku – prace artystów z zespołem Downa

   W centrali PKO Banku Polskiego swoje prace zaprezentują podopieczni szkoły specjalnej w Warszawie oraz stowarzyszenia osób z zespołem Downa. Zapraszamy w czwartek, 21 marca.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.14

   Bankowy wojennik – Michał Sorbet

   Jest youtuberem i doskonale porusza się w mediach społecznościowych. Interesuje się batalistyką zwłaszcza historią II wojny światowej. Uwielbia planszówki, w które gra, ale też prezentuje je innym. Wszystkie te pasje łączy prowadząc kanał z grami wojennymi na YouTube – Wojennik TV . Michał Sorbet jest pracownikiem PKO Banku Polskiego w Centrum Obsługi Operacji PKO Banku Polskiego w Lublinie.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.14

   #zkopyta do Goteborga. Kolejna edycja Cavaliady za nami

   To był wspaniały finał rywalizacji w stolicy. Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni wygrał Grand Prix Warszawy o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego. Zawodnik, podobnie jak ubiegłoroczny zwycięzca Jarosław Skrzyczyński, ma przed sobą szansę startu w finale Pucharu Świata w Goteborgu na początku kwietnia.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.08

   Od najmłodszych do najlepszych

   W Warszawie trwa Cavaliada, której sponsorem jest PKO Bank Polski. Za nami pierwsze dwa dni imprezy, a przed nami pasjonujący weekend pełen atrakcji. Będzie wielka rywalizacja utytułowanych zawodników, walka o punkty Pucharu Świata i najcenniejsze nagrody. Na nadchodzący weekend zaplanowano też konkurencje dla najmłodszych, ale nie mniej ambitnych jeźdźców.

   więcej
  Pokaż więcej