2016.02.23

PKO Bank Polski zaprasza na finał Cavaliady Tour

Wielki finał zawodów jeździeckich Cavaliada Tour rozegra się w dniach 25-28 lutego w Warszawie. Sportowe emocje, widowiskowe pokazy i mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi sprawiają, że Cavaliada to prawdziwe święto jeździectwa. Na wydarzenie zaprasza sponsor główny – PKO Bank Polski. 

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i największe w naszej części Europy święto jeździectwa. Od kilku lat rozgrywa się ono kolejno w trzech miastach kraju. Rozpoczęło się w Poznaniu (10-13 grudnia 2015), następnie odbywało w Lublinie (4-7 lutego 2016) a wielki finał nastąpi w Warszawie (25-28 lutego 2016).

Cykl wydarzeń jeździeckich to nie tylko widowiskowe pokazy, ale także zawody sportowe o randze trzygwiazdkowej. Na warszawskim Torwarze odbędą się ostatnie rozgrywki z cyklu Cavaliada Tour 2015/2016 połączone z finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Po cieszącej się rekordowym zainteresowaniem publiczności Cavaliady Tour w Poznaniu i Lublinie, w klasyfikacji generalnej zawodów dominują Polacy: Mściwoj Kiecoń, Jarosław Skrzyczyński, Łukasz Koza.

Podczas warszawskiej odsłony poznamy także finalistów Halowego Pucharu Polski w Powożeniu i najlepszego młodego adepta jeździectwa cyklu Cavaliada Future. Zobaczymy też rywalizację w konkurencji zwanej królową jeździectwa – w ujeżdżaniu. Lubelskie rozgrywki w tej kategorii zakończyły się zwycięstwem Gabrieli Jaworskiej-Mazur, Jarosława Wierzchowskiego oraz Elżbiety Liberdy.

Cavaliada Tour to wydarzenie nie tylko dla kibiców czy pasjonatów hippiki, ale też dla rodzin z dziećmi. Na najmłodszych czekają specjalne atrakcje, wśród nich nauka jazdy na koniu czy kucyku pod okiem profesjonalnych instruktorów, a w strefie dla dzieci, mnóstwo edukacyjnych gier, zabaw oraz zajęć z animatorami. To okazja do poznania potencjału szerokorozumianej branży jeździeckiej.

Cavaliada Tour to znaczące dla Polski wydarzenie o randze międzynarodowej, popularyzujące zakorzenione w naszej tradycji jeździectwo, pokazujące je jako widowiskowy sport. PKO Bank Polski, jako sponsor główny, zaprasza na ostatnie wydarzenie z cyklu Cavaliada Tour 2015/2016.

Ewa Maciejewska
PKO Bank Polski

loaderek.gifoverlay.png