2018.01.11

Dariusz Pender i Cavaliada w sportowym plebiscycie Warszawy. Zagłosuj i wygraj zaproszenie na bal!

Wystartował XVIII Plebiscyt na Najlepszych Sportowców i Imprezę Sportową Warszawy 2017 r. W konkursie bierze udział, m.in. wielokrotnie nagradzany szermierz na wózku – Dariusz Pender, pracownik PKO Banku Polskiego. Wśród imprez znalazła się Cavaliada – sponsorowane przez Bank zawody jeździeckie.

W tegorocznej rywalizacji bierze udział 35 sportowców oraz 13 imprez. O zwycięstwie zdecydują internauci. Głosowanie trwa do 23 stycznia. Poznaj kandydatów i zagłosuj! Głosujący wezmą udział w losowaniu nagród, wśród których są dwa podwójne zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy. Podczas tej uroczystości zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu. Na kogo można głosować?

Dariusz Pender – sportowiec

Utytułowany zawodnik IKS AWF Warszawa. Od lat swoją wysoką formę potwierdza kolejnymi sukcesami w zawodach szermierki na wózkach. W ubiegłym roku Dariusz Pender zajął m.in. trzecie miejsce w turnieju drużynowym szpady podczas XVII edycji Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego". W rozgrywanych we Włoszech zawodach o Puchar Świata wywalczył srebro – we florecie oraz brąz – w szpadzie. Rok wcześniej Dariusz Pender odniósł spektakularny sukces na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie wraz z Kamilem Rzęsą i Michałem Nalewajkiem, zdobył brązowy medal w drużynowym turnieju szpadzistów oraz wspólnie z Nalewajkiem i Jackiem Gaworskim – srebro w szermierce na wózkach. Postawa paraolimpijczyka budzi respekt nie tylko wśród sportowców. W ub. roku Dariusz Pender został jednym z bohaterów wideoklipuBajka”, który ma już blisko 3 mln wyświetleń.

Cavaliada – impreza

Cavaliada Tour to największe i jedyne w Polsce zawody jeździeckie autoryzowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI), zaliczane do eliminacji Pucharu Świata. To cykl wydarzeń odbywających się w trzech miastach: Poznaniu, Lubinie oraz Warszawie. Od 2013 r. sponsoruje je PKO Bank Polski. W ubiegłorocznej warszawskiej edycji Cavaliady wzięło udział 160 zawodników, 280 koni oraz 17,5 tys. widzów. W Poznaniu natomiast wydarzenie to okazało się najlepszą imprezą sportową w 2017 r. w Wielkopolsce. W tym roku przed nami Cavaliada Tour w Lublinie (15-18 lutego) oraz w Warszawie (1-4 marca). PKO Bank Polski w ramach przygotowań do kolejnych wydarzeń prowadzi akcję #kopyta.

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy Roku odbywa się już po raz osiemnasty zagłosuj! 

Ewa Maciejewska

specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Dariusz Pender jednym z najlepszych sportowców Warszawy

Dariusz Pender powraca z paraolimpiady w Rio z kolejnymi medalami. Gratulujemy!

Cavaliada Poznań 2017 – wielkie zwycięstwo Andrzeja Opłatka