2018.01.11

Dariusz Pender i Cavaliada w sportowym plebiscycie Warszawy. Zagłosuj i wygraj zaproszenie na bal!

Wystartował XVIII Plebiscyt na Najlepszych Sportowców i Imprezę Sportową Warszawy 2017 r. W konkursie bierze udział, m.in. wielokrotnie nagradzany szermierz na wózku – Dariusz Pender, pracownik PKO Banku Polskiego. Wśród imprez znalazła się Cavaliada – sponsorowane przez Bank zawody jeździeckie.

W tegorocznej rywalizacji bierze udział 35 sportowców oraz 13 imprez. O zwycięstwie zdecydują internauci. Głosowanie trwa do 23 stycznia. Poznaj kandydatów i zagłosuj! Głosujący wezmą udział w losowaniu nagród, wśród których są dwa podwójne zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy. Podczas tej uroczystości zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu. Na kogo można głosować?

Dariusz Pender – sportowiec

Utytułowany zawodnik IKS AWF Warszawa. Od lat swoją wysoką formę potwierdza kolejnymi sukcesami w zawodach szermierki na wózkach. W ubiegłym roku Dariusz Pender zajął m.in. trzecie miejsce w turnieju drużynowym szpady podczas XVII edycji Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego". W rozgrywanych we Włoszech zawodach o Puchar Świata wywalczył srebro – we florecie oraz brąz – w szpadzie. Rok wcześniej Dariusz Pender odniósł spektakularny sukces na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie wraz z Kamilem Rzęsą i Michałem Nalewajkiem, zdobył brązowy medal w drużynowym turnieju szpadzistów oraz wspólnie z Nalewajkiem i Jackiem Gaworskim – srebro w szermierce na wózkach. Postawa paraolimpijczyka budzi respekt nie tylko wśród sportowców. W ub. roku Dariusz Pender został jednym z bohaterów wideoklipuBajka”, który ma już blisko 3 mln wyświetleń.

Cavaliada – impreza

Cavaliada Tour to największe i jedyne w Polsce zawody jeździeckie autoryzowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI), zaliczane do eliminacji Pucharu Świata. To cykl wydarzeń odbywających się w trzech miastach: Poznaniu, Lubinie oraz Warszawie. Od 2013 r. sponsoruje je PKO Bank Polski. W ubiegłorocznej warszawskiej edycji Cavaliady wzięło udział 160 zawodników, 280 koni oraz 17,5 tys. widzów. W Poznaniu natomiast wydarzenie to okazało się najlepszą imprezą sportową w 2017 r. w Wielkopolsce. W tym roku przed nami Cavaliada Tour w Lublinie (15-18 lutego) oraz w Warszawie (1-4 marca). PKO Bank Polski w ramach przygotowań do kolejnych wydarzeń prowadzi akcję #kopyta.

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy Roku odbywa się już po raz osiemnasty zagłosuj! 

Ewa Maciejewska

specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Dariusz Pender jednym z najlepszych sportowców Warszawy

Dariusz Pender powraca z paraolimpiady w Rio z kolejnymi medalami. Gratulujemy!

Cavaliada Poznań 2017 – wielkie zwycięstwo Andrzeja Opłatka

  • Bankopasje

   02018.07.13

   Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa uznana za Dobrą Praktykę

   Krew to niejednokrotnie jedyny lek, który może ocalić życie drugiego człowieka. Celem BAHK, w które angażuje się – z inicjatywy pracowników – PKO Bank Polski, jest nie tylko zbieranie krwi, ale także podniesienie świadomości na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz pozyskiwanie nowych dawców. Dzięki inicjatywie dotychczas zebrano ponad 6,6 tys. litrów krwi.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.12

   Magdalena Dorau - wystawa „Kraina Krawców Szczęścia”

   W Centrali PKO Banku Polskiego trwa wystawa „Kraina Krawców Szczęścia”. Autorką obrazów jest Magdalena Dorau, łódzka artystka, która na co dzień pomaga ludziom jako psychoterapeutka. Wystawa połączona jest z aukcją charytatywną oraz zbiórką pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.11

   Pomaganie to gra zespołowa

   W PKO Banku Polskim jest wielu aktywnych wolontariuszy. Włączają się, a często sami inicjują akcje charytatywne. Każdy pracownik może zgłosić lokalny lub indywidualny projekt społeczny. W realizacji pomocy potrzebującym pracowników wspiera bankowa Fundacja. Wolontariat pracowników Banku został uznany za dobrą praktykę, w raporcie ogólnopolskim raporcie przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.11

   Józef Brandt – nie tylko obrazy! Niecodzienny projekt w Muzeum Narodowym w Warszawie

   Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie prac Józefa Brandta. Obejmuje ok. 300 obiektów oraz elementów wyposażenia pracowni – obrazów olejnych, akwarel i rysunków pochodzących z instytucji polskich i zagranicznych oraz z kolekcji prywatnych. Ekspozycji towarzyszy bogaty program wydarzeń promujących wystawę – wykłady, wieczorne spotkania czy rodzinne niedziele.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.11

   PKO Bank Polski w raporcie Dobrych praktyk

   Ponad 280 tys. klientów Banku korzysta z Profilu Zaufanego, tysiące firm korzystają z Platformy Wsparcia Eksportu oraz cyklu spotkań Dzień dobry Biznes. Do tego zaangażowanie w inicjatywy wspierania innowacyjnych start-upów w ramach projektu MIT Enterprise Forum Poland. To wybrane projekty PKO Banku Polskiego uznane za dobre praktyki w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Uznanie zyskało również zaangażowanie społeczne Banku i jego pracowników: PKO Bieg Charytatywny czy Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.06

   PKO Bank Polski mecenasem prac Karola Śliwki - twórcy logo Banku

   PKO Bank Polski razem z Muzeum Miasta Gdyni od 8 lipca zaprasza na wystawę wybitnego grafika, Karola Śliwki. Ekspozycja obejmuje ok. 400 prac, które towarzyszą trzeciemu pokoleniu Polaków, kształtując ikonosferę przestrzeni publicznej. Wystawa została przygotowana w ramach cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”.

   więcej
  Pokaż więcej