2018.12.21

Integracyjne Spotkania Mikołajkowe 2018. Moc pozytywnych wrażeń

Ponad 4,9 tys. dzieci bawiło się podczas tegorocznych Integracyjnych Spotkań Mikołajkowych. Do wspólnego poszukiwania Mikołaja, poznania niedźwiedzicy Baśki Murmańskiej oraz udziału w grach i zabawach Fundacja PKO Banku Polskiego zaprosiła dzieci pracowników oraz podopiecznych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

– Nasze dzieci po raz kolejny zostały zaproszone na Integracyjne Spotkania Mikołajkowe i z radością wzięły w nich udział. Różnorodne formy aktywności proponowane przez animatorów nie pozwalały dzieciom nudzić się. Dostarczyły im wielu pozytywnych wrażeń i dobrej zabawy.  Dziękujemy za zaproszenie! – mówi Grzegorz Książczyk, wychowawca Domu Dziecka nr 13 w Łodzi. Małym gościom z Domu Dziecka w Kaliszu najbardziej podobało się robienie ozdób świątecznych i zabawy taneczne. – Wielką radość sprawiły dzieciom także paczki pełne słodkości – wspominaBożena Konopka, kierująca działem opieki i wychowania w kaliskiej placówce. Wspaniale bawiły się także dzieci naszych pracowników. 7-letni syn Anny Bąk z Oddziału 1 w Żorach bardzo lubi wszelkiego rodzaju prace kreatywne, dlatego podobała mu się możliwość zrobienia choinki na piku, bałwanka ze skarpety, zdobienia bombki czy pierników.

W poszukiwaniu Mikołaja

Tegoroczne imprezy mikołajkowe dostarczyły dzieciom mnóstwo wrażeń przybliżyły im wiele świątecznych tradycji, a z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości także wydarzeń z historii naszego kraju. Wspólnie z elfikami dzieci wyruszyły na poszukiwania zaginionego Mikołaja. Podczas tej podróży tańczyły, śpiewały i rozwiązywały quizy. Wielką atrakcją było spotkanie z ogromną maskotką Baśką Murmańską, niedźwiedzicą przygarniętą w Rosji przez polskich żołnierzy podczas I wojny światowej oraz zabawy z misiem Wojtkiem, który przeszedł szlak bojowy z armią gen. Andersa w czasie II wojny światowej. Dużym przeżyciem dla wszystkich maluchów było otrzymanie świątecznej paczki od samego Świętego Mikołaja.

Bankowi wolontariusze

Kiedy córki Magdaleny Lech-Hutnik i Magdaleny Ruszkiewicz z Oddziału 1 w Lwówku Śląskim były całkowicie pochłonięte opowieściami animatorów i zabawą, ich mamy w spotkaniu mikołajkowym uczestniczyły jako wolontariuszki. ­– Od 4 lat przychodzę na ISM. Do tej pory siedziałam tylko z boku obserwując jak dzieci bawią się. W tym roku namówiłam koleżankę, Magdę Ruszkiewicz, do zaangażowania się w pomoc dzieciom z niepełnosprawnościami – m.in. wspólnie robiłyśmy bałwanka, bombki. Tańczyłyśmy też z dziećmi i razem z nimi poczułyśmy magię Świąt Bożego Narodzenia – opowiada Magdalena Lech-Hutnik.

Już kolejny raz jako wolontariusz – bankowe mikołajki wspierał Łukasz Rębowski z Oddziału 7 w Gdańsku. – Witałem gości, uzupełniałem listy obecności i pomagałem przy sprzątaniu zabawek – wymienia. Dodaje, że chętnie udziela się charytatywnie i uczestnicy w innych bankowych akcjach dobroczynnych, np. w tym roku wziął udział – także jako wolontariusz ­ w biegu charytatywnym PKO Banku Polskiego.

W sumie podczas 39. spotkań Integracyjnych Spotkań Mikołajkowych 2018 bawiło się 4,9 tys. dzieci pracowników grupy kapitałowej Banku oraz podopiecznych ośrodków wychowawczych z całej Polski. Imprezy odbyły się w 24 miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wlkp., Jeleniej Górze, Kaliszu, Katowicach, Kielce, Kobylnicy k. Słupska, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Mysłowicach, Olsztynie, Poznaniu, Rybniku, Rzeszowie, Szczecinie, Tarnowie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

 

Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Przyjęliśmy Światło Pokoju

Nagrody dla najlepszych opiekunów SKO

Dzielmy się magią świąt – Integracyjne Spotkania Mikołajkowe 2018

 

 

 

Pliki do pobrania