2017.07.24

Konkurs plastyczny „FILMOWO NA BANK” – kinematografia i bankowość oczami dziecka

PKO Bank Polski jest mecenasem 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z tej okazji wraz Fundacją PKO Banku Polskiego ogłasza konkurs dla dzieci na plakat, którego hasłem przewodnim jest „FILMOWO NA BANK”. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz zaprezentowane podczas tegorocznego Festiwalu.

Zasady konkursu:

  • Udział w konkursie mogą wziąć dzieci w wieku od 5 do 13 lat, które są wychowankami ośrodków opiekuńczo-wychowawczych lub podopiecznymi fundacji i stowarzyszeń.
  • Zadaniem jest przygotowanie plakatu nawiązującego treścią do hasła „FILMOWO NA BANK”.
  • Głównym bohaterem pracy powinien być bank zaprezentowany w filmowej konwencji. Chodzi o wszelkie skojarzenia łączące kinematografię z bankowością.
  • Zdobywca I miejsca otrzyma tablet, a organizacja (ośrodek opiekuńczo-wychowawczy, fundacja, stowarzyszenie), którego jest podopiecznym, dodatkowo zestaw kina domowego. Pozostali laureaci otrzymają odtwarzacze MP4.
  • Zwycięskie prace staną się inspiracją dla grafika, Andrzeja Pągowskiego, który na ich podstawie stworzy swoją autorską wersję plakatu. Następnie obydwie prace – młodego artysty i Andrzeja Pągowskiego – będą umieszczone na materiałach promocyjnych Banku (np. na leżakach), eksponowanych podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy narysować plakat i przesłać go do Banku (prace w imieniu dziecka zgłasza organizacja) na adres: PKO Bank Polski, Departament Komunikacji Korporacyjnej, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa, z dopiskiem: „FILMOWO NA BANK” lub e-mailem, wpisując w temat „FILMOWO NA BANK”, na adres: bankomania@pkobp.pl. Konieczne jest dołączenie odpowiednich zgód/oświadczeń (szczegóły w regulaminie).

Konkurs trwa do 16 sierpnia 2017 roku (decyduje data stempla pocztowego na przesyłce).

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „FILMOWO NA BANK”!

Edukacja ekonomiczna dla najmłodszych – Bankodzieci

 

Magda Kopcińska
kierownik zespołu w PKO Banku Polskim

Pliki do pobrania