2015.10.14

Olimpiada wiedzy dla każdego – zdobądź nagrody dla siebie i wskazanej szkoły

Wykaż się wiedzą i refleksem, by wygrać nagrody dla siebie i wskazanej przez Ciebie szkoły ponadpodstawowej. W tegorocznej edycji konkursu „Przygotuj się do Olimpiady wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym” najlepsi mogą zdobyć kamery GoPro HERO, bony do sieci sklepów Empik oraz rzutniki i tablice multimedialne. Jeśli interesujesz się historią i stosunkami międzynarodowymi czeka na Ciebie emocjonująca rozgrywka trwająca 300 sekund. Czas START!

PKO Bank Polski od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim przy organizacji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a od czterech lat na facebookowym profilu organizuje konkurs dostępny dla wszystkich. Jego uczestnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności oraz zdobyć dodatkowe nagrody ufundowane przez Bank.

Gra, która wciąga

Jak działa aplikacja? Po wejściu do zakładki konkursowej należy wybrać odpowiedni tryb rozgrywki. Oddzielnie oceniani są uczniowie i pozostali uczestnicy rywalizacji. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch trzytygodniowych etapach. Zwycięzcy wybrani zostaną na koniec każdego z nich. Aby wygrać, należy odpowiedzieć poprawnie na jak najwięcej pytań zadanych w ciągu 300 sekund. Dzięki elementowi grywalizacji nauka staje się efektywniejsza a rozgrywka bardziej emocjonująca. W przeciwieństwie do tradycyjnej Olimpiady, w konkursie organizowanym przez PKO Bank Polski wziąć udział mogą wszyscy, którzy pragną sprawdzić swoją wiedzę w teście akademickim na najwyższym poziomie.

Nagrody dla najlepszych

Codziennie publikowane będą rankingi najlepszych wyników. Ich właściciele otrzymają Nagrody Dzienne – bony o wartości 50 zł do sieci sklepów Empik. Na uczniów czekają również nagrody tygodniowe – kamery GoPro HERO. Tegoroczną nowością jest fakt, że wszyscy gracze będą mogli dodatkowo wskazać w aplikacji zaprzyjaźnioną szkołę, na rzecz której będą zdobywali punkty. Placówka Oświatowa, która zgromadzi ich w ten sposób najwięcej, otrzyma Nagrodę Szkolną Pierwszego Stopnia, na którą składa się tablica interaktywna wraz z rzutnikiem. W oparciu o ten sam ranking przyznane zostaną także dwie Szkolne Nagrody Pocieszenia, czyli bony do sieci sklepów Empik o wartości 500 zł każdy.

– W tegorocznej edycji konkursu rozdamy aż 90 nagród indywidualnych oraz 6 nagród dla szkół, a najlepsi uczestnicy olimpiady mogą liczyć na ufundowane przez nasz Bank stypendia. PKO Bank Polski angażuje się w projekty inicjowane przez uczelnie i organizacje studenckie, wspiera inicjatywy promujące naukę, kreatywne myślenie oraz rozwój i edukacje młodzieży. Dlaczego? Jako bankowcy wiemy, że dobra inwestycja procentuje i z czasem przynosi korzyści, a młodzi ludzie to nasz największy kapitał na przyszłość – mówi Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej.

Konkurs „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym” trwa od 14 października 2015 roku. Z kolei zgłoszenia szkół do udziału w Olimpiadzie uniwersyteckiej przyjmowane są do 16 października.

Olga Kamionek
PKO Bank Polska

loaderek.gifoverlay.png