2016.11.02

RED na najwyższym stopniu podium

Drużyna #next z łazikiem RED zajęła pierwsze miejsce w kategorii Freestyle Showcase w zawodach Robochallenge 2016 pokonując 9 innych zespołów i ich konstrukcje. Sędziowie wysoko ocenili konfigurację mechaniczną i elektroniczną łazika, jak i przeprowadzoną przez drużynę prezentację możliwości robota.

RED na najwyższym stopniu podium

Zawody Robochallenge 2016 rozgrywane były w kilku kategoriach. Studenci Wydziału Mechaniki Politechniki Białostockiej przygotowali się do startu w najbardziej emocjonującej - Freestyle Showcase. Brało w niej udział 10 niezwykle ciekawych robotów. Punkty przyznawane były nie tylko za rozwiązania techniczne, ale również prezentacje robotów. Duże zainteresowanie jury konstrukcją drużyny #next sprawiło, że sama tylko sesja pytań i odpowiedzi trwała niemal trzykrotnie dłużej niż w przypadku konkurentów. Studenci z Politechniki Białostockiej zdobyli wiele pochwał za tegoroczny projekt łazika. Sędziowie byli pełni uznania dla dopracowanego i przemyślanego robota, pracy nad rozwojem projektu, starannych przygotowań i profesjonalnie przeprowadzonej prezentacji.

RED od samego początku był dobrze oceniany nie tylko przez sędziów. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem gości zawodów, fanów robotyki i organizatorów. Dzieci robiły sobie z nim zdjęcia, dorośli wypytywali o zastosowaną technologię. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali Freestyle Showcase – konkurencji, w której zaprezentowaliśmy sprawność REDa – powiedziała dr inż. Justyna Tołstoj-Sienkiewicz z Politechniki Białostockiej.

Gratulujemy zwycięstwa! Chęć i talent studentów Wydziału Mechaniki Politechniki Białostockiej po raz kolejny sprawiły nam wiele radości. Wierzymy, że ich pasja jeszcze nie raz zaprowadzi ich na szczyt. W tym roku, przed nami bowiem zawody Sumo challenge 2016 w Łodzi oraz Robotic Arena we Wrocławiu.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

W drodze na podbój kosmosu

RED gotowy na Marsa

Pliki do pobrania