2015.10.27

Wybierz ukochany film z dzieciństwa!

Trwa plebiscyt na ulubiony film z dzieciństwa. Wśród propozycji znalazło się ponad 30 produkcji dla młodzieży, które bawiły widzów od lat 60. po 90. ubiegłego wieku. Konkurs organizowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, który odbędzie się w dniach 29.11-6.12 w Poznaniu. Głosowanie na ukochany film dzieciństwa trwa do 31.10 br.

Wybierz ukochany film z dzieciństwa

„Podróż za jeden uśmiech”, „Akademia Pana Kleksa”, „Przyjaciel Wesołego Diabła”, a może „Panienka z okienka” – który film z dzieciństwa najbardziej zapadł Ci w pamięć? Klikając w ten link, możesz wskazać swój typ!

Plebiscyt "Ukochany film dzieciństwa" to tylko część programu 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Tegoroczną edycję poprzedził wybór festiwalowych filmów, których wpłynęła rekordowa liczba.

Oceniać je będzie Jury Dziecięce, w skład którego wchodzą członkowie jury konkursu filmów: pełnometrażowych (Aleksandra Balcerowiak, Maria Chudy, Aniela Jankowska, Maria Stawicka, Jan Woźniak) oraz konkursu filmów krótkometrażowych (Zuzanna Gruszka, Aleksandra Prusinowska, Dobrochna Walczak, Marianna Wasiak).

Skład tzw. Jury Młodych jeszcze się tworzy. Znajdą się w nim dwie osoby wyłonione na podstawie konkursu. Do 30 października mogą się do niego zgłaszać uczniowie 2 i 3 klas szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci pierwszego roku studiów. Wystarczy, że napiszą recenzję filmu lub stworzą wideo-esej i zamieszczą go na stronie: www.Skrytykuj.pl. Najważniejsze, aby nie opisywać fabuły, ale zachęcić do obejrzenia recenzowanego filmu.

Partnerem głównym 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! jest PKO Bank Polski, mecenas kultury i sztuki, wspierający inicjatywy młodych artystów.

Bank wspiera działania Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Muzeum Kinematografii w Łodzi, konkurs dla młodych scenarzystów Script Pro. Jest partnerem tytularnym Międzynarodowego Festiwalu PKO Off Camera oraz sponsorem głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Ewa Maciejewska
PKO Bank Polski

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png