2019.01.30

#KandydatNaGwiazde – odcinek 1

Mamy przyjemność zaprezentować nasz najnowszy cykl wideo: #KandydatNaGwiazde! Jego bohaterami będą laureaci nagrody Młodzieżowiec Miesiąca PKO Banku Polskiego.

Młodzieżowiec Miesiąca PKO Banku Polskiego to wyróżnienie, które jest przyznawane od września. Do końca obecnego sezonu zdobywca nagrody będzie wybierany spośród piłkarzy polskiego pochodzenia urodzonych po 1 stycznia 1997 r.

Wyboru Młodzieżowca Miesiąca dokonuje komisja złożona z przedstawicieli Ekstraklasy S.A. oraz PKO Banku Polskiego. Przy przyznawaniu nagrody pod uwagę brane są oficjalne statystyki E Stats, klasyfikacja Fair Play oraz postawa pozaboiskowa. Spośród trzech nominowanych piłkarzy wybrany zostaje Młodzieżowiec Miesiąca PKO Banku Polskiego, który otrzymuje statuetkę z rąk przedstawiciela Banku.

Premierowy odcinek cyklu #KandydatNaGwiazde poświęcony jest pierwszemu zwycięzcy, wyróżnionemu za wrześniowe występy w Ekstraklasie. Patryk Dziczek to 20-letni pomocnik Piasta Gliwice i reprezentacji Polski, który zdaje się być pewnym kandydatem do wyjazdu na młodzieżowe mistrzostwa Europy. W rozmowie z nami opowiada między innymi o swoich początkach w Piaście i wejściu w młodym wieku do seniorskiej szatni.

W tym sezonie Patryk Dziczek rozegrał 17 ligowych spotkań, z czego aż 16 w pierwszej jedenastce. Tylko trzy razy nie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Trenerowi Fornalikowi odpłacił się za zaufanie dwoma golami. 

 

Aleksandra Kalinowska
starszy specjalista w PKO Banku Polskim

 

 

Czytaj także:

Sylwetki polskich biegaczy #4: Mariusz Giżyński

Biegajmy mądrze #6: Dlaczego sukces biegacza rodzi się w głowie?

Kamil Karbowiak: To był rok dużych zmian, ale największe sukcesy są jeszcze przede mną