2018.03.23

Przygotuj się na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018!

W najbliższy piątek reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się towarzysko z Nigerią. To treningowy odpowiednik Senegalu, naszego pierwszego rywala podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. A skoro już o turnieju mowa, to na co powinni przygotować się prawdziwi kibice?

Tegoroczny Mundial w Rosji na nowo wznieci w Polakach miłość do kibicowania i grania. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 to jednak nie tylko emocje, ale i biznes, bo w ich trakcie lawinowo rośnie zainteresowanie piłkarskimi gadżetami.

Ubierz się jak reprezentant

Niezbędnym elementem stroju każdego kibica jest bezsprzecznie koszulka. Przed każdym dużym wydarzeniem sportowym PZPN oraz oficjalny partner sportowy reprezentacji Polski w MŚ 2018 prezentują nowy wzór strojów piłkarskich. – Oficjalna premiera najnowszej koszulki reprezentacji Polski będzie miała miejsce już w trakcie meczu z Nigerią. Do sprzedaży trafi ona 29 marca – zapowiada Tomasz Radziwon, dyrektor ds. sprzedaży w firmie R-Gol współpracującej z PKO Bankiem Polskim. Co ważne, po raz pierwszy będą to oryginalne trykoty, a nie – jak dotychczas – jedynie repliki koszulek. Standardowo na rynku pojawią się również inne produkty odzieżowe nawiązujące do barw narodowych oraz wzorów sportowych – zarówno kolorystyką, jak i symboliką.

Skarb kibica

Gadżety związane z reprezentacją Polski na Mundial 2018, dzięki sukcesom po Euro 2016, przeżywają w tej chwili prawdziwy boom. Można nie tylko ubrać się w koszulkę z Lewandowskim, ale nawet spać w pościeli z jego wizerunkiem, czy pić z kubka, na którym widnieje Łukasz Piszczek. Samochody można przyozdobić chorągiewkami, a balkony flagami. Wiele produktów dostępnych jest online. – Dzięki współpracy z PZPN założyliśmy jedyny w Polsce Oficjalny Sklep Kibica. Można znaleźć w nim produkty licencyjne – z logo PZPN oraz wizerunkami piłkarzy. Każdy wybierze coś dla siebie: od kubków po pościel – podpowiada Tomasz Radziwon.

Gotowi na mecz?

W każdym roku, w którym odbywa się piłkarska uczta, w Polakach rodzi się na nowo piłkarska pasja. Dzieci w towarzystwie rodziców przez całe lato biegają po boiskach i doskonalą swoje umiejętności. I chcą nosić takie same spodenki, koszulki, buty i getry jak ich sportowi idole. Chcą również kopać te same piłki, co profesjonaliści.

Każda nowa edycja piłki cieszy się dziś ogromną popularnością wśród fanów.  Młodzi chłopcy chcą wymieniać futbolówki na kolejne nowe modele, z logotypami ulubionych drużyn czy te specjalnie projektowane na mistrzostwa lub sezony w ligach – stwierdza specjalista z R-Gol.

Zakup piłkarskiego wyposażenia może być sporym wydatkiem. Buty kosztują od 100 do nawet 800 zł. Na ochraniacze i getry trzeba przeznaczyć od kilkudziesięciu do 250 zł. T-shirty klubów i reprezentacji to kolejne setki złotych. By skompletować oryginalny strój, należy przygotować ok. 1,5 tys. zł.

Jeśli nie jesteś przygotowany na to, by Mundial 2018 wywrócił twój domowy budżet do góry nogami, skorzystaj z pomocy PKO Banku Polskiego. Przejrzysta Karta Kredytowa czeka na ciebie. By ją otrzymać, wystarczy dochód miesięczny w wysokości 850 zł netto. Za korzystanie z karty możesz nie płacić wcale. Opłata roczna zostanie zniesiona, jeśli będziesz jej aktywnie używał – musisz wykonać operacje na łączną kwotę minimum 600 zł. Karta kredytowa to darmowe powiadomienia SMS o dokonanych transakcjach, terminie spłaty zadłużenia i opłacie rocznej. Możesz nią płacić dokładnie tak samo jak kartą debetową wydaną do konta, czyli zbliżeniowo oraz przy zakupach przez internet. Zarządzanie kartą odbywa się w serwisie iPKO oraz w aplikacji IKO. Wiele gadżetów związanych z piłką nożną jest dostępnych w przyzwoitych cenach na aukcjach internetowych. Tam najwygodniej zapłacisz posługując się kodem BLIK.

Prawdziwy mundialowy szał zacznie się za kilka tygodni! Bądź gotowy na głośne kibicowanie i trzymanie kciuków za zwycięstwa Polaków na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2018!

Bartłomiej Pobocha