2018.11.27

W Poznaniu rusza #zKopyta kolejna edycja Cavaliady z PKO Bankiem Polskim

Wyjątkowo interesująco zapowiada się kolejna edycja Cavaliada Tour w Polsce. Międzynarodowe zawody ruszą w najbliższy czwartek w Poznaniu. Ten etap rywalizacji będzie niezwykle atrakcyjny dla widzów.

Po raz pierwszy odbędzie się czterogwiazdkowy konkurs skoków w hali, w znakomitej obsadzie zawodników ze światowej czołówki, takich jak np. Marin Fuchs i Rolf-Göran Bengtsson. Takiego konkursu w Polsce jeszcze nie było. W programie są też międzynarodowe zawody w paraujeżdżeniu. Do tego wyjątkowy sobotni blok pokazów pod tytułem „Tu rodziła się Niepodległość”, który będzie nawiązywać do Powstania Wielkopolskiego i osoby Ignacego Paderewskiego – wylicza Dominik Nowacki, dyrektor Cavaliada Tour.

To początek całej listy atrakcji, bo Cavaliada słynie z tego, że oprócz konkurencji sportowych w programie jest zawsze dużo ciekawych pokazów. Widzowie oklaskiwać będą m.in. precyzyjną musztrę Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego z Warszawy, który zaprezentuje się publiczności w piątkowy wieczór. Prezentacja korespondować będzie z rozgrywanymi tego dnia eliminacjami Pucharu Polski w WKKW i podkreśli militarne korzenie tej dyscypliny jeździeckiej. W programie nie zabraknie również zaprzęgów (Halowy Puchar Polski), czempionatu w skokach luzem oraz ujeżdżenia.  

– Cavaliada Tour to największe i najciekawsze wydarzenie jeździeckie w Polsce, które z roku na rok zyskuje coraz większą widownię. Nic dziwnego, bo to wyjątkowa impreza dla całych rodzin, gwarantująca doskonałą zabawę, emocje sportowe i wspaniałe widowisko. Wszystkim zawodnikom życzymy świetnych wyników, a kibicom niezapomnianych wrażeń – mówi Tomasz Cemel, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Poznańska edycja Cavaliady ma dodatkowy atut w postaci zaplecza obiektów Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie liczba imprez towarzyszących może być praktycznie nieograniczona. Będzie więc można zobaczyć czempiony dziewięciu hodowanych w Polsce ras w Pawilonie Polskiej Hodowli, a wśród końskich gości podziwiać prawdziwego mistrza rasy śląskiej, ogiera Sonet, który niedawno zdobył mistrzostwo świata z Bartłomiejem Kwiatkiem. Równolegle odbywać się będzie też Narodowa Wystawa Rolnicza z ciekawą ekspozycją tradycyjnych i współczesnych maszyn rolniczych.

W czasie Cavaliady odbędą się m.in. Eliminacje Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej w skokach przez przeszkody, Halowy Puchar Polski WKKW, Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi czy Międzynarodowe Zawody w skokach przez przeszkody. W weekend rozegra się także rywalizacja dzieci na kucach, Cavaliada Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego, a w niedzielę Grand Prix Poznania o nagrodę Prezesa Banku.

PKO Bank Polski sponsor główny cyklu Cavaliada Tour, przygotował specjalne atrakcje dla najmłodszych, m.in. warsztaty plastyczne, zajęcia kreatywne czy fotobudkę.

Cavaliada to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour. Kolejne etapy odbywają się w czterech polskich miastach:

- Poznaniu 29.11-2.12
- Lublinie 31.01-3.02
- Krakowie 28.02 – 3.03
- Warszawie 7-10.03

Sponsorem głównym imprezy jest PKO Bank Polski, który od kilku lat angażuje się w projekty sportowe, wspierając m.in. największe biegi masowe w Polsce, np. PKO Poznań Półmaraton i PKO Poznań Maraton. Od tego roku PKO Bank Polski jest partnerem głównym i oficjalnym bankiem Ekstraklasy.

Zapraszamy na Cavaliadę do Poznania!

Katarzyna Błesznowska

Czytaj także:

Do Radzionkowa po rekord

#zkopyta po wiedzę cz. 10. Pańskie oko konia tuczy

7 razy #zkopyta: dyscypliny zawodów jeździeckich