2015.07.21

3. PKO Wielka Pętla Izerska za nami

Pomimo trzydziestostopniowego upału i niezwykle wymagającej, górskiej trasy, ponad 900 osób stanęło na starcie 3. PKO Półmaratonu Wielka Pętla Izerska w Szklarskiej Porębie. Z kartką „biegną dla Dominika” wystartowało 440 osób.

W tym roku PKO był sponsorem tytularnym wydarzenia. Bieg na 21 km wystartował w sobotę 18 lipca o godz. 11.00 z placu przed dworcem PKP. Trasa obejmowała jedną pętlę i prowadziła ulicami Szklarskiej Poręby oraz malowniczymi szlakami Gór Izerskich. Mimo ciężkich warunków i ponad 30 stopni upału, padły rekordy trasy wśród kobiet i mężczyzn. W tej pierwszej klasyfikacji pierwsza była Anna Ficner ze Złotoryi, z czasem 1:29:04 s. W kategorii mężczyzn zwyciężył, tak jak przed rokiem, Bogdan Semenowicz z Ukrainy. Pobił swój ubiegłoroczny rekord trasy o ponad dwie minuty. W tym roku pokonał półmaraton w czasie 1:13:44 s.

Imprezie w Szklarskiej Porębie towarzyszyły biegi dziecięce i biegi rodzinne.

Podczas zawodów pomogliśmy 2-letniemu Dominikowi z Wrocławia. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis. Urodził się z wadą serca (HLHS) i we wrześniu czeka go kolejna operacja, na którą gromadzone są środki. Zaangażowanie 440 biegaczy, którzy przyczepili do koszulki kartkę ”biegnę dla Dominika”, zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację serca chłopca.