2015.04.29

Biegowa majówka z PKO Bankiem Polskim

PKO Bank Polski zachęca do aktywnego spędzenia czasu podczas zbliżającej się majówki i zaprasza na trzy biegi połączone z akcjami charytatywnymi.

Biegowa majówka z PKO Bankiem Polskim

Majowy weekend zapowiada się dla biegaczy niezwykle interesująco. Okazji do wspólnego biegania, a przy okazji pomagania będzie kilka. Zobaczmy, co nas czeka.

1 maja na Dolnym Śląsku

W piątek 1 maja odbędzie się XIV Maraton Jelcz-Laskowice. Bieg na 42,195 km wystartuje o godz. 9:00 przy skrzyżowaniu ulic Tańskiego i Alei Młodych w Jelczu-Laskowicach. Tam też będzie znajdować się meta. Biegacze pokonają 4 pętle ulicami miasta.

Podczas biegu możemy razem pomóc 20-letniej Karolinie, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy - chłoniak Hodgkina. Przeprowadzano wszystkie możliwe chemioterapie, ale Karolina nadal nie została wyleczona. Szansą jest megachemioterapia, przed którą trzeba podawać specjalistyczny lek, rodzina pilnie gromadzi na niego środki. Dziewczyna jest podopieczną Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia "Dolfroz" z Wrocławia. Jeśli biegacze odbiorą przed zawodami i przyczepią na koszulce kartkę z napisem "biegnę dla Karoliny", wówczas Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jej leczenie. Kartki "biegnę dla Karoliny" będzie można odbierać w dniu zawodów na stoisku PKO Banku Polskiego, w godz. 7.00-8.30.

2 maja nad morzem

2 maja w Sopocie będzie można pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także pomóc 17-letniej Magdzie. Zaangażowanie uczestników w bieg w Sopocie zostanie przeliczone na pomoc dla Magdy - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na leczenie dziewczynki, która urodziła się ze złożoną wadą serca (Zespół Fallota). Jej rodzina zbiera pieniądze na operację wszczepienia bioprotezy zastawki. Kartki z napisem "biegnę dla Magdy" będzie można odbierać w biurze zawodów w ERGO Arenie przy ul. Plac Dwóch Miast 1 w piątek 1 maja w godz. 12.00-20.00 oraz w dniu imprezy 2 maja w godz. 6.30-8.00.

Bieg wystartuje o godz. 9.00. Zawodnicy będą rywalizować na trasie prowadzącej najpiękniejszymi ulicami Sopotu, łącznie z sopockim molo. Start i meta zlokalizowane będą na pl. Dwóch Miast pod ERGO Areną. - Jestem przekonany, że warto spędzić aktywnie majowy weekend właśnie w Sopocie. Zachęcam do udziału w naszej akcji charytatywnej, wystarczy przed imprezą odebrać kartkę "biegnę dla Magdy". Życzę wszystkim uczestnikom osiągnięcia dobrego wyniku! - mówi Arkadiusz Gawrych, Dyrektor 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Sopocie.

3 maja w stolicy

Święto Konstytucji Trzeciego Maja zostało ustanowione dokładnie 96 lat temu, 29 kwietnia 1919 r. W tym roku tradycyjnie pobiegniemy w Warszawie, aby uczcić uchwalenie pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie 3 maja 1791 r.

- Bieg Konstytucji 3 Maja jest pierwszym z Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamięć", podczas której biegacze oddają hołd ważnym wydarzeniom historycznym w najlepszy ze znanych sobie sposobów - biegając. Oprawa każdego z biegów wchodzących w skład Triady nawiązuje zawsze do wydarzenia, które upamiętnia impreza, co czyni bieg atrakcyjnym także dla kibiców. Dodatkowo, dystans, 5 km na jakim bieg jest rozgrywany, pozwala wziąć udział w zawodach zarówno zaawansowanym biegaczom, jak i początkującym, którzy swoją przygodę z biegami dopiero rozpoczynają - mówi Janusz Łukomski, opiekun sekcji biegowej PKO Banku Polskiego.

Majowa impreza biegowa w Warszawie będzie okazją do uczczenia 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w niecodzienny sposób. Uczestnicy pobiegną nie tylko dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych, własnej satysfakcji czy dobrego wyniku, ale także aby wziąć udział w akcji "biegnę dla…" i tym samym komuś pomóc. Jeżeli do akcji charytatywnej organizowanej przez Bank podczas biegu włączy się co najmniej 200 osób, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na operację 3,5-letniej Emilki, która urodziła się z poważną wadą serca HLHS (brak lewej komory). Biegacze zainteresowani udziałem w akcji mogą odebrać kartki na koszulki z napisem "biegnę dla Emilki" w dniach 29-30 kwietnia od 14.00 do 18.00 w biurze zawodów SCSAW przy ul. Rozbrat 26 oraz w dniu biegu w godzinach 9.30-11.00 w namiocie PKO Banku Polskiego na Agrykoli.

  • Bieg Konstytucji 3 Maja rozpocznie się o godz. 11.00. Odbędzie się na dystansie 5 km. Trasa będzie prowadziła ul. Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Honene-Wrońskiego.

Na Bieg Konstytucji 3 Maja zaprasza Robert Korzeniowski:

Zachęcamy i biegania, pomagania i kibicowania!

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Biegniemy razem 3 maja

loaderek.gifoverlay.png