2015.05.04

Majówka 2015 – biegaliśmy i pomagaliśmy

W majowy weekend odbyły się w Polsce trzy biegi: Bieg Konstytucji 3 Maja, 1. PKO Półmaraton Sopot oraz XIV Maraton Jelcz-Laskowice. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom, które przyłączyły się do naszych akcji charytatywnych „biegnę dla”.

Okazji do biegania i pomagania było w ten weekend naprawdę dużo. Dopisała też pogoda. W Warszawie ponad 5 tys. osób wzięło udział w 25. Biegu Konstytucji 3 Maja. To kolejny rekord frekwencji inauguracyjnego biegu cyklu Warszawska Triada Biegowa. Bieg wystartował z parku Agrykola, a skończył się na ul. Rozbrat. Dorośli zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km. W biegu mogły startować również dzieci, które miały do pokonania 700 m („Bieg z Maskotkami”). Uczestnicy pobiegli nie tylko dla upamiętnienia 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla…” i tym samym komuś pomóc. Do akcji charytatywne na rzecz 3,5-letniej Emilki, która urodziła się z poważną wadą serca HLHS (brak lewej komory) przyłączyły się aż 603 osoby. To oznacza, że Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na jej operację.

Uczestnicy chwalą dobrą organizację biegu i niezawodnych kibiców. - Na ostatnim odcinku jak zwykle nie zabrakło kibiców, to cudowne uczycie móc biec przy takim dopingu. Na mecie można było pogratulować sobie dobrego biegu. Tego dnia wszystko było wspaniałe, towarzystwo biegaczy, tłumy kibiców na trasie i piękna wiosenna pogoda. Po takim biegu można z czystym sumieniem udać się na ulubiony posiłek i… zacząć przygotowania do Biegu Powstania Warszawskiego – mówi Adam Roman, Kierownik w Biurze Operacji PKO Banku Polskiego w Warszawie. A Bieg Powstania Warszawskiego, kolejny z cyklu „Zabiegaj o pamięć”, już 25 lipca.

Podobnie 2 maja podczas 1. PKO Półmaratonu Sopot można było pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także aby pomóc 17-letniej Magdzie. Zaangażowanie 115 uczestników w Sopocie zostało przeliczone na pomoc dla Magdy – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na leczenie dziewczynki, która urodziła się ze złożoną wadą serca (Zespół Fallota). PKO Półmaraton Sopot wystartował o godz. 9:00 spod Ergo Areny, a najlepsi zawodnicy byli z powrotem w ciągu godziny. Ponad tysiąc zawodników pobiegło ulicami Gdańska i Sopotu. - Jesteśmy zadowoleni z przebiegu imprezy i osiągniętych czasów wśród zawodników. Po cichu liczyliśmy na to, że po zwycięstwo sięgnie Mariusz Giżyński, ale tym razem Kenijczycy byli poza zasięgiem konkurentów. Cieszymy się, że padł bardzo wartościowy wynik poniżej jednej godziny i trzech minut – mówił Michał Drelich, dyrektor PKO Półmaraton Sopot.

Natomiast pierwszego dnia majówki odbył się XIV Maraton Jelcz-Laskowice. Bieg na 42,195 km wystartował o godz. 9.00 przy skrzyżowaniu ulic Tańskiego i Alei Młodych w Jelczu-Laskowicach. Biegacze pokonali 4 pętle ulicami miasta. 314 osób pobiegło na rzecz 20-letniej Karoliny, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy-chłoniak Hodgkina. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczyny.

Zobacz, jak było na 25. Biegu Konstytucji 3 Maja:

W najbliższy weekend znowu razem biegniemy – 9 maja o godz. 15.00 odbędzie się Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim w Gdyni. Zapraszamy!

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Biegowa majówka z PKO Bankiem Polskim

Biegniemy razem 3 maja

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png