2016.09.07

39. Bieg Lechitów z PKO Bankiem Polskim

PKO Bank Polski po raz pierwszy zosta sponsorem strategicznym Biegu Lechitów, najstarszego biegu długodystansowego w Polsce. 18 września uczestnicy półmaratonu w Gnieźnie będą mogli także dołączyć do akcji charytatywnej „biegnę dla Ignasia".

Bieg Lechitów to najstarszy bieg długodystansowy w Polsce Jego 39. edycja odbędzie się w niedzielę 18 września w Gnieźnie i okolicach. W ramach imprezy zostanie rozegrany półmaraton, a także 19. Mistrzostwa Polski Lekarzy, 7. Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie oraz zawody dla młodzieży.

Sponsorem biegu został w tym roku PKO Bank Polski. – Bieg Lechitów to ważne wydarzenie sportowe w naszym regionie, dlatego cieszymy się, że dołączył on do biegów wspieranych przez PKO Bank Polski. Zachęcam do udziału w imprezie, w akcji charytatywnej „biegnę dla Ignasia” oraz do kibicowania uczestnikom – mówi Zygmunt Pirogowicz, dyrektor 1. Oddziału PKO Banku Polskiego w Gnieźnie.

biegnę dla IgnasiaBiorąc udział w 39. Biegu Lechitów, będzie można wesprzeć Ignasia, który ma się urodzić w październiku ze złożoną wadą serca (HLHS). Po porodzie przejdzie operację ratującą życie, na którą gromadzone są środki. Ignaś jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis. Zaangażowanie zawodników, którzy dotrą do mety z kartką „biegnę dla Ignasia” na koszulce, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki będą dostępne w dniach 17-18 września u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (w hali sportowej II LO w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego 3/5).

W niedzielę 18 września o godz. 11.00 ok. 2,5 tys. zawodników wystartuje z Małego Skansenu w Ostrowie Lednickim. Dalej pobiegną oni drogami prowadzącymi przez miejscowości: Dziekanowice, Komorowo, Owieczki, Myślęcin, Strychowo, Braciszewo, Piekary i wbiegną do Gniezna ul. Kłeckowską. Meta znajduje się na Placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie.  Biegi młodzieżowe będą się odbywały od godz. 9.30 do 11.30. Odjazd autobusów z zawodnikami na start będzie miał miejsce z przystanku MPK ul. Dąbrówki (naprzeciwko biura zawodów) w godz. 8:30 - 9:45.

Trasa dojazdu na start

Tegoroczny medal Biegu Lechitów jest kolejnym już w kolekcji „Historii Godła Polskiego”. Tym razem znajduje się na nim orzeł z czasów Kazimierza Wielkiego.

We wrześniu PKO Bank Polski organizuje także 2. PKO Bieg Charytatywny na stadionach 12 miast Polski. W województwie wielkopolskim będzie to stadion POSiR Golęcin w Poznaniu. Bieg pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbędzie się 17 września. W ubiegłym roku uczestnicy biegu w całym kraju pokonali łącznie ponad 26 tys. okrążeń. Fundacja mogła dzięki temu przekazać 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Więcej informacji o 39. Biegu Lechitów znajduje się na oficjalnej stronie.

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Zobacz relację video z 38. Biegu Lechitów w 2015 r.

Czytaj także:

Zapraszamy na 3-dniowe święto biegania w Krynicy-Zdroju

Wystartowały zapisy na 2. PKO Bieg Charytatywny

Pliki do pobrania