2017.09.08

40. Bieg Lechitów – pobiegniemy Szlakiem Piastowskim

W niedzielę 17 września odbędzie się jubileuszowy 40. Bieg Lechitów, którego celem jest upamiętnienie początków Państwa Polskiego. Zawodnicy pobiegną szlakiem pierwszych Piastów, a także będą mogli dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz dwóch chorych chłopców Kuby i Bartka.

Historyczna trasa 40. Biegu Lechitów prowadzi z Ostrowa Lednickiego do Gniezna.Uczestnicy półmaratonu wystartują 17 września o godz. 11.00 z Małego Skansenu w Ostrowie Lednickim, pobiegną przez Komorowo, Owieczki, Myślęcin, Strychowo, Braciszewo i Piekary. Następnie wbiegną do Gniezna ul. Kłeckoską. Meta będzie się znajdowała na Placu Świętego Wojciecha. W ramach imprezy zostaną rozegrane również biegi młodzieżowe.

– Cieszymy się, że PKO Bank Polski po raz kolejny wspiera najstarszy długodystansowy bieg uliczny w Polsce. Bieg Lechitów to ważne wydarzenie w tym regionie, jak również okazja do pomocy potrzebującym. Zachęcamy zawodników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Kuby i Bartka, a mieszkańców Gniezna i okolic zapraszamy do kibicowania – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Pobiegniemy dla Kuby i Bartka

Biorąc udział w 40. Biegu Lechitów będzie można pomóc Kubie i Bartkowi. 8-letni Kuba zachorował na białaczkę limfoblastyczną i jest w trakcie specjalistycznego leczenia, na które zbierane są pieniądze. Kuba jest podopiecznym Fundacji Dzieci z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Natomiast 13-letni Bartek od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz małogłowie. Obecnie wymaga operacji nóg. Bartek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Kuby i Bartka”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopców. Kartki będzie można odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (hala sportowa II LO w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego 3/5): 16 września w godz. 18.00-21.00 oraz w dniu biegu od 7.00 do 9.00. Uczestnicy biegów młodzieżowych również mogą przyłączyć się do akcji.

W ubiegłym roku 818 uczestników 39. Biegu Lechitów pomogło w ten sposób nienarodzonemu jeszcze wówczas Ignasiowi. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki operację serca chłopca. Od 2013 r. odbyło się 301 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 325 beneficjentów kwotą ponad 4,2 mln zł.

Więcej informacji o biegu znajduje się na stronie http://bieglechitow.pl/.

 

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Pliki do pobrania

  • Biegajmy razem

   02018.01.19

   Konkurs dla dzieci na projekt koszulki 4. PKO Biegu Charytatywnego

   PKO Bank Polski jest organizatorem czwartej edycji PKO Biegu Charytatywnego. Z tej okazji ogłasza konkurs plastyczny skierowany do wychowanków ośrodków opiekuńczo-wychowawczych lub podopiecznych fundacji i stowarzyszeń. Zadanie polega na zaprojektowaniu koszulki, w której we wrześniu pobiegną uczestnicy imprezy w 12 miastach Polski.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02018.01.12

   3 wyprawy na księżyc i z powrotem - biegowy rok 2017 z PKO Bankiem Polskim

   W 2017 roku w 46 biegach pod patronatem PKO Banku Polskiego 174 tysiące osób pokonało w sumie ponad 2,5 mln kilometrów – to tyle, co około 3 wyprawy na księżyc i z powrotem! Ponad 41 tysięcy zawodników zaangażowało się w akcje charytatywne „biegnę dla…”. To właśnie dzięki nim Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 1,33 mln zł na rzecz beneficjentów. Pomoc trafiła do 90 dzieci i 29 dorosłych. We wrześniu w 12 miastach Bank zorganizował 3. PKO Bieg Charytatywny, którego celem był zakup posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.12.19

   Biegowy Sylwester w Trzebnicy

   Zapraszamy do zakończenia 2017 roku na biegowo. 31 grudnia odbędzie się 33. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy. Zawodnicy będą mogli również dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz 25-letniego Piotra.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.30

   Biegi pod patronatem PKO Banku Polskiego z najlepszą frekwencją w 2017 roku

   Polskie Stowarzyszenie Biegów przygotowało zestawienia najlepszych biegów w 2017 roku pod względem liczby uczestników. W czołówce rankingów znalazły się: 18. PKO Poznań Maraton, 10. PKO Poznań Półmaraton, 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 29. Bieg Niepodległości w Warszawie.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.29

   Mikołajkowy Bieg Charytatywny w Bydgoszczy dla Izy

   Uczestnicy II Mikołajkowego Biegu Charytatywnego w Bydgoszczy będą pomagać Izie zmagającej się z chorobą nowotworową. Osoby, które przekroczą linię mety z kartką „biegną dla Izy” przyczynią się do dodatkowego wsparcia dla dziewczynki – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jej leczenie.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.22

   Biegajmy razem zimą

   Nie zapadaj w zimowy sen! Na ponad 50 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce zajęcia BiegamBoLubię nadal będą się odbywać. Przyjdź na bezpłatny trening i przygotuj się do nowego sezonu!

   więcej
  Pokaż więcej