2017.09.08

40. Bieg Lechitów – pobiegniemy Szlakiem Piastowskim

W niedzielę 17 września odbędzie się jubileuszowy 40. Bieg Lechitów, którego celem jest upamiętnienie początków Państwa Polskiego. Zawodnicy pobiegną szlakiem pierwszych Piastów, a także będą mogli dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz dwóch chorych chłopców Kuby i Bartka.

Historyczna trasa 40. Biegu Lechitów prowadzi z Ostrowa Lednickiego do Gniezna.Uczestnicy półmaratonu wystartują 17 września o godz. 11.00 z Małego Skansenu w Ostrowie Lednickim, pobiegną przez Komorowo, Owieczki, Myślęcin, Strychowo, Braciszewo i Piekary. Następnie wbiegną do Gniezna ul. Kłeckoską. Meta będzie się znajdowała na Placu Świętego Wojciecha. W ramach imprezy zostaną rozegrane również biegi młodzieżowe.

– Cieszymy się, że PKO Bank Polski po raz kolejny wspiera najstarszy długodystansowy bieg uliczny w Polsce. Bieg Lechitów to ważne wydarzenie w tym regionie, jak również okazja do pomocy potrzebującym. Zachęcamy zawodników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Kuby i Bartka, a mieszkańców Gniezna i okolic zapraszamy do kibicowania – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Pobiegniemy dla Kuby i Bartka

Biorąc udział w 40. Biegu Lechitów będzie można pomóc Kubie i Bartkowi. 8-letni Kuba zachorował na białaczkę limfoblastyczną i jest w trakcie specjalistycznego leczenia, na które zbierane są pieniądze. Kuba jest podopiecznym Fundacji Dzieci z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Natomiast 13-letni Bartek od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz małogłowie. Obecnie wymaga operacji nóg. Bartek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Kuby i Bartka”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopców. Kartki będzie można odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (hala sportowa II LO w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego 3/5): 16 września w godz. 18.00-21.00 oraz w dniu biegu od 7.00 do 9.00. Uczestnicy biegów młodzieżowych również mogą przyłączyć się do akcji.

W ubiegłym roku 818 uczestników 39. Biegu Lechitów pomogło w ten sposób nienarodzonemu jeszcze wówczas Ignasiowi. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki operację serca chłopca. Od 2013 r. odbyło się 301 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 325 beneficjentów kwotą ponad 4,2 mln zł.

Więcej informacji o biegu znajduje się na stronie http://bieglechitow.pl/.

 

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Pliki do pobrania

  • Biegajmy razem

   02017.09.21

   Przemyska Dycha wystartuje po raz piąty

   Piąta edycja Przemyskiego Biegu Ulicznego na 10 km wystartuje już w niedzielę 24 września. Imprezie będzie towarzyszyła „Mini Dyszka” dla uczniów szkół podstawowych. Zachęcamy wszystkich zawodników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz 13-letniego Kuby, który potrzebuje protezy ręki.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.20

   3. PKO Bieg Charytatywny - wybiegaliśmy posiłki dla dzieci

   30 9015 okrążeń stadionu lekkoatletycznego, co daje ponad 12 133 km, które 16 września pokonali biegacze filantropi w 12 polskich miastach podczas 3. PKO Biegu Charytatywnego! W zamian za ogromny wysiłek ponad 6400 dorosłych i najmłodszych zawodników Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże ponad 650 tys. zł na posiłki dla potrzebujących dzieci.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.14

   3. PKO Bieg Charytatywny już w tę sobotę!

   16 września odbędzie się trzecia edycja PKO Biegu Charytatywnego! Nie startujesz, a chcesz przyłączyć się do inicjatywy? Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na stadionach oraz dokonywania dobrowolnych wpłat na obiady dla dzieci. Wydarzenie będzie można śledzić na żywo na Facebooku.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.13

   Tysiące maratończyków pobiegło ulicami Wrocławia

   Pogoda tym razem rozpieszczała, do rekordu trasy zabrakło kilku sekund, znów przybyło biegaczy i zrobiło się międzynarodowo. Za nami 35. PKO Wrocław Maraton, w którym wzięło udział 4630 zawodników. Do akcji charytatywnej na rzecz Laury i Jasia przyłączyło się ponad 1800 biegaczy.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.08

   40. Bieg Lechitów – pobiegniemy Szlakiem Piastowskim

   W niedzielę 17 września odbędzie się jubileuszowy 40. Bieg Lechitów, którego celem jest upamiętnienie początków Państwa Polskiego. Zawodnicy pobiegną szlakiem pierwszych Piastów, a także będą mogli dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz dwóch chorych chłopców Kuby i Bartka.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.07

   Rusza 8. PKO Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju

   Przez 3 dni ponad 10 tys. osób będzie biegało w Krynicy-Zdroju w ponad 30 konkurencjach. Uczestnicy piątkowego Biegu Nocnego oraz niedzielnego Koral Maratonu będą mogli pomóc aż trzem potrzebującym osobom. Zachęcamy wszystkich zawodników do udziału w akcjach charytatywnych: „biegnę dla Alicji” oraz „biegnę dla Mateusza i Ali”.

   więcej
  Pokaż więcej