2017.09.08

40. Bieg Lechitów – pobiegniemy Szlakiem Piastowskim

W niedzielę 17 września odbędzie się jubileuszowy 40. Bieg Lechitów, którego celem jest upamiętnienie początków Państwa Polskiego. Zawodnicy pobiegną szlakiem pierwszych Piastów, a także będą mogli dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz dwóch chorych chłopców Kuby i Bartka.

Historyczna trasa 40. Biegu Lechitów prowadzi z Ostrowa Lednickiego do Gniezna.Uczestnicy półmaratonu wystartują 17 września o godz. 11.00 z Małego Skansenu w Ostrowie Lednickim, pobiegną przez Komorowo, Owieczki, Myślęcin, Strychowo, Braciszewo i Piekary. Następnie wbiegną do Gniezna ul. Kłeckoską. Meta będzie się znajdowała na Placu Świętego Wojciecha. W ramach imprezy zostaną rozegrane również biegi młodzieżowe.

– Cieszymy się, że PKO Bank Polski po raz kolejny wspiera najstarszy długodystansowy bieg uliczny w Polsce. Bieg Lechitów to ważne wydarzenie w tym regionie, jak również okazja do pomocy potrzebującym. Zachęcamy zawodników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Kuby i Bartka, a mieszkańców Gniezna i okolic zapraszamy do kibicowania – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Pobiegniemy dla Kuby i Bartka

Biorąc udział w 40. Biegu Lechitów będzie można pomóc Kubie i Bartkowi. 8-letni Kuba zachorował na białaczkę limfoblastyczną i jest w trakcie specjalistycznego leczenia, na które zbierane są pieniądze. Kuba jest podopiecznym Fundacji Dzieci z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Natomiast 13-letni Bartek od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz małogłowie. Obecnie wymaga operacji nóg. Bartek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Kuby i Bartka”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopców. Kartki będzie można odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (hala sportowa II LO w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego 3/5): 16 września w godz. 18.00-21.00 oraz w dniu biegu od 7.00 do 9.00. Uczestnicy biegów młodzieżowych również mogą przyłączyć się do akcji.

W ubiegłym roku 818 uczestników 39. Biegu Lechitów pomogło w ten sposób nienarodzonemu jeszcze wówczas Ignasiowi. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki operację serca chłopca. Od 2013 r. odbyło się 301 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 325 beneficjentów kwotą ponad 4,2 mln zł.

Więcej informacji o biegu znajduje się na stronie http://bieglechitow.pl/.

 

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Pliki do pobrania

  • Biegajmy razem

   02017.11.14

   Biegi w kolorach polskiej flagi

   W dziesiątki, jak nie w setki idzie liczba biegów organizowanych z okazji Święta Niepodległości. Ten największy wystartował 11 listopada w Warszawie. Zawody pod patronatem PKO Banku Polskiego odbyły się także w Gdyni, Rzeszowie i Goleniowie. Wszędzie pobito frekwencyjne rekordy, a to świadczy, że Polacy coraz chętniej w ten pozytywny sposób celebrują najważniejsze narodowe święto.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.07

   Pobiegniemy z okazji Święta Niepodległości

   11 listopada w Warszawie, Gdyni, Rzeszowie i Goleniowie odbędą się Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego. Podczas każdego z nich będzie można przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla...“.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.10.25

   Biegacze uczczą Święto Niepodległości

   Przed nami niezwykłe sportowe wydarzenie upamiętniające Święto Niepodległości. 11 listopada wystartuje w Warszawie ostatni w tym roku bieg z cyklu „Zabiegaj o pamięć”. Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna „biegnę dla Waldka i Oliwiera”.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.10.16

   Powrót lata na 18. PKO Poznań Maratonie

   Świetna frekwencja, mnóstwo kibiców, doskonała pogoda i jak zwykle pozytywna wielkopolska energia. Za nami 18. PKO Poznań Maraton.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.10.06

   Startują zapisy na 29. Bieg Niepodległości w Warszawie

   Zapisy na ostatnie w tym roku zawody z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” wystartują w nocy z 6 na 7 października. Uczestnicy będą mogli na sportowo uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości, a także wesprzeć Waldka i Oliwiera.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.27

   PKO Silesia Marathon - pobiegniemy z Katowic do Chorzowa

   Uczestnicy PKO Silesia Marathon pobiegną w tym roku przez cztery miasta Górnego Śląska: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Meta znajduje się na odnowionym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawodników zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz chorych braci bliźniaków Bartka i Artura.

   więcej
  Pokaż więcej