2016.09.28

Maratończycy pobiegną w stolicy Wielkopolski

PKO Bank Polski po raz kolejny został sponsorem tytularnym jednej z największych imprez biegowych w Polsce, która odbędzie się w niedzielę 9 października. Zawodników 17. PKO Poznań Maratonu zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz 2-letniej Kasi. Zapisy online na bieg potrwają do 6 października.

Maratończycy pobiegną w stolicy Wielkopolski

W 2016 r. PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym dwóch biegów w Poznaniu: 9. PKO Poznań Półmaratonu i 17. PKO Poznań Maratonu. – PKO Bank Polski już po raz kolejny wspiera poznański maraton. Warto pobiec z nami w stolicy Wielkopolski nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także po to, aby wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla Kasi”. Trzymam kciuki za maratończyków i zachęcam do kibicowania! – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Biegnę dla KasiW zeszłym roku w biegu wzięło udział ponad 6,2 tys. osób. Tegoroczna rywalizacja rozpocznie się w niedzielę 9 października o godz. 9.00. W trakcie zawodów będzie można pomóc 2-letniej Kasi z Będzina, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – dysplazją diastroficzną, powodującą m.in. zniekształcenie kości i stawów. Obecnie zbierane są środki na specjalistyczne operacje i ortezy, które pozwolą Kasi chodzić. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji „Mam serce”. Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Kasi”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. Kartki „biegnę dla Kasi” będą do odebrania na stoisku PKO Banku Polskiego: w dniach 7-8 października na terenie Targów Poznań, a w dniu biegu na Placu Marka w pobliżu mety (teren MTP).

Dzień wcześniej, 8 października odbędą się biegi towarzyszące: XXXIV Międzynarodowy Bieg Przemysła, XVI Międzynarodowy Bieg Maltański oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy wszystkich tych zawodów również mogą przyłączyć się do akcji dla Kasi.

Trasa bieguPodczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W zeszłym roku podczas 16. PKO Poznań Maratonu 2072. biegaczy dołączyło do akcji na rzecz Mai i Lilki chorych na serce. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała dzięki temu darowiznę na rzecz dziewczynek. W sumie, od 2013 r. odbyło się 198 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 207 beneficjentów kwotą ponad 2,8 mln zł.

W tym roku Bank zorganizował po raz drugi ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – PKO Bieg Charytatywny. W Poznaniu na Stadionie OSiR Golęcin zawodnicy przebiegli 2 535 okrążeń. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

W czasie 17. PKO Poznań Maratonu odbędą się specjalne pokazy pierwszej pomocy. PKO Bank Polski zaprasza do udziału w pokazach na swoich stoiskach w miasteczku biegowym.

PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza to odbywający się od ponad 10 lat bieg uliczny na dystansie 42,195 km. Maciej Frankiewicz był jego współtwórcą. Jako wiceprezydent miasta angażował się nie tylko w popularyzację sportu, ale też propagował postawy istotne dla życia w społeczeństwie. Dlatego też od kilku lat przyznawana jest Nagroda im. Macieja Frankiewicza. Jej Mecenasem po raz kolejny jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

Rejestracji na maraton można dokonywać do 6 października (lub do wyczerpania limitu miejsc) przez formularz zgłoszeniowy na stronie http://marathon.poznan.pl/pl/maraton/zgloszenia. Od 7 do 8 października zgłoszenia oraz opłaty będą przyjmowane tylko w Biurze Maratonu w godzinach jego otwarcia tzn. od 10:00 do 20:00 (MTP, hala nr 3).

17. PKO Poznań Maraton

 

Zobacz nagranie w telewizji WTK na temat akcji "biegnę dla Kasi".

Więcej informacji o biegu znajduje się na stronach:

http://marathon.poznan.pl/

https://www.facebook.com/PoznanMaraton/

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Maratończycy pobiegną w Rzeszowie dla Igorka

Największa impreza biegowa na Śląsku już w ten weekend

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png