2017.01.25

Pobiegną dla tych, którzy marzą by chodzić

PKO Bank Polski został partnerem strategicznym projektu „Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić“. 2 kwietnia 2017 r. na starcie 44. Maratonu Dębno staną m.in. ambasadorowie programu biegowego Banku. Celem charytatywnym inicjatywy jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom.

Pobiegną dla tych, którzy marzą by chodzić

„Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić” to trzeci projekt odbywający się w ramach sportowo-charytatywnego programu „Zakon Maltański Ekstremalnie”. Wspiera on dobroczynną działalność Zakonu Maltańskiego w Polsce. Wcześniejsze akcje „Ironman za respiratory” i „Ultramaraton za pomoc“ pozwoliły zebrać blisko 300 tys. zł.

Tym razem na starcie 44. Maratonu w Dębnie (2 kwietnia 2017 r.) staną znane osoby, debiutanci oraz byli sportowcy. Wszyscy zdecydowali się przygotować i przebiec maratoński dystans na rzecz osób, które marzą by chodzić. Będą to ambasadorowie programu „PKO Bank Polski Biegajmy razem“: Karolina Gorczyca – aktorka, biegaczka debiutująca w maratonie, Paweł Januszewski – były lekkoatleta, specjalista biegu na 400 m przez płotki oraz Sebastian Chmara – mistrz i rekordzista Polski w dziesięcioboju lekkoatletycznym. W czasie maratonu każdą z tych trzech osób będzie prowadziła i wspierała grupa biegających pracowników PKO Banku Polskiego.

W projekcie bierze także udział Jerzy Skarżyński, trzykrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie z rekordem życiowym 2:11:42; autor książek popularyzujących bieganie, m.in. „Biegiem przez życie”. Karierę zakończył 25 lat temu, jednak zdecydował się na ponowny start na 42 km. Podejmie również kilkumiesięczny trud profesjonalnych przygotowań dla podopiecznych Zakonu Maltańskiego. Natomiast dla Przemka Miarczyńskiego, jednego z najlepszych windsurferów na świecie, będzie to pierwsza w życiu próba na dystansie maratońskim. Do projektu dołączyli też mecenas Andrzej Zwara, bohater drugiej akcji „Ultramaraton za pomoc” oraz Tomek Tarnowski, twórca i organizator programu „Zakon Maltański Ekstremalnie”, członek Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Pomoc dla tych, którzy marzą by chodzić

Cel charytatywny akcji to wsparcie finansowe obozów letnich organizowanych przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich i Fundację Maltańską dla dzieci niepełnosprawnych z najuboższych rodzin oraz doposażenie maltańskiego szpitala w Barczewie. Środki na ten cel przekazał PKO Bank Polski oraz Fundacja PKO Banku Polskiego. Dodatkowe pieniądze będą pochodziły z wpłat dobrowolnych.

Każdy może też wesprzeć inicjatywę poprzez udział w konkursie. Wystarczy wytypować wyniki, jakie biorący udział w akcji zawodnicy osiągną w 44. Maratonie Dębno. Minimalna wpłata to 42 zł za typowanie jednego zawodnika. Pozyskane w ten środki zostaną przekazane na cel charytatywny projektu. Zgłoszenia będą przyjmowane drogą mailową do 28 marca 2017 r. Osoby, które będą najbliżej wyniku, otrzymają nagrody. Wśród nich jest nagroda specjalna od Karoliny Gorczycy: osobę, która najcelniej wytypuje mój czas w maratonie zapraszam do „Och Teatr” w Warszawie na spektakl „Truciciel, w którym zagram już w drugiej połowie kwietnia 2017 – czyli tuż po maratonie.

Patronat honorowy nad akcją objęła Agnieszka Bal – politolog, działaczka na rzecz propagowania wspomagających sposobów porozumiewania się, „Człowiek Bez Barier 2015 roku”.

Więcej informacji o projekcie na stronach:

http://maraton.zakonmaltanski.pl/

https://www.facebook.com/zakonmaltanski.ekstremalnie/

Film „Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić“

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Zapraszamy na PKO Grand Prix Gdyni 2017

Biegajmy razem z PKO Bankiem Polskim – kalendarium 2017

loaderek.gifoverlay.png