2018.04.16

Poznań poznał smak zwycięstwa!

13 razy do Nowej Zelandii mogliby dobiec zawodnicy 11. PKO Półmaratonu w Poznaniu – prawie 11 tys. osób pokonało w sumie trasę 231 tys. km! Były olbrzymie, sportowe emocje, wiele osobistych sukcesów, dobra zabawa, a przede wszystkim wsparcie dla potrzebujących.

Punktualnie o godz. 10 padł wczoraj wystrzał sygnalizujący rozpoczęcie 11. PKO Poznań Półmaratonu. Zawodnicy i zawodniczki, przy pięknej wiosennej aurze, wybiegli na trasę.

To wielkie biegowe święto i jedna z największych sportowych imprez w naszym mieście. Ci, którzy w Poznaniu startują po raz kolejny, zdążyli się przekonać, że doping mieszkańców naszego miasta wręcz niesie biegaczy w stronę mety – zauważa Łukasz Miadziołko, dyrektor 11. PKO Poznań Półmaratonu.

Na podium znalazło się dwóch Polaków i jeden zawodnik z Kenii. Od początku wyścigu na prowadzenie wysunął się Daniel Rotich Chebolei, ale ostatecznie wyprzedził go Szymon Kulka. Tym samym przeszedł on do historii jako trzeci Polak, który wygrał poznański półmaraton (jednocześnie zwyciężając w Mistrzostwach Polski Policji w Półmaratonie). Do samego końca toczył się zacięty bój o drugie miejsce, które wywalczył Kenijczyk. Na najniższym miejscu podium stanął Tomek Grycko.

Wśród kobiet pierwsza do mety dotarła Kenijka Ruth Chemisto Matebo, która szybko objęła prowadzenie i nie oddała go do samego końca. Za nią kolejno linię mety przekroczyły Polki: Dominika Nowakowska i Dominika Stelmach.

Startujący w 11. PKO Poznań Półmaratonie zawodnicy mieli szansę wesprzeć Filipa i Alberta. 8-letni Filipek ma m.in. zespół Dandy-Walkera, wodogłowie i padaczkę. Do codziennego funkcjonowania niezbędny jest mu specjalistyczny sprzęt (fotelik rehabilitacyjny połączony z pionizatorem) oraz rehabilitacja. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Słoneczko. 20-letni Albert w październiku ubiegłego roku został pobity i potrącony przez samochód. Jest w ciężkim stanie i wymaga specjalistycznego leczenia oraz rehabilitacji. Albert jest podopiecznym Fundacji Bread of Life. Historie te bardzo poruszyły serca uczestników biegu, którzy chętnie wspierali akcję i przypinali do koszulek kartkę z hasłem „Biegnę dla”. W akcji udział wzięło aż 3041 osób! Ich zaangażowanie zostanie przeliczone teraz na konkretne wsparcie finansowe dla chłopców – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla obu beneficjentów.

PKO Poznań Półmaraton to tylko jedno z wielu wydarzeń biegowych, których patronem jest PKO Bank Polski. Dołącz do nas i weź udział w 28. Biegu Konstytucji 3 Maja. Pełną listę imprez biegowych, które wspiera PKO Bank Polski, znajdziesz tutaj.

Do zobaczenia na trasie!

Krzysztof Łoniewski

Czytaj także:

#pkobiegajmyrazem w 2018 roku

W pełnym słońcu po rekord! Niemal letnie bieganie na Podkarpaciu

Startuje 9. sezon akcji "BiegamBoLubię"

Pliki do pobrania