2017.09.07

Rusza 8. PKO Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju

Przez 3 dni ponad 10 tys. osób będzie biegało w Krynicy-Zdroju w ponad 30 konkurencjach. Uczestnicy piątkowego Biegu Nocnego oraz niedzielnego Koral Maratonu będą mogli pomóc aż trzem potrzebującym osobom. Zachęcamy wszystkich zawodników do udziału w akcjach charytatywnych: „biegnę dla Alicji” oraz „biegnę dla Mateusza i Ali”.

Na 8. PKO Festiwal Biegowy zgłosiło się już ponad 10,5 tys. osób z całego kraju i zagranicy, a kolejne mogą to zrobić na miejscu. Zapisy wciąż są otwarte, a ostatnie numery startowe będą wydawane na pół godziny przed rozpoczęciem danej konkurencji (z wyjątkiem zawodów na 64 km i 100 km). Impreza rusza w piątek 8 września o godz. 11.00. Sponsorem tytularnym wydarzenia po raz kolejny został PKO Bank Polski, który jak co roku jest również jednym z partnerów Forum Ekonomicznego w Krynicy.

– PKO Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju to ważne wydarzenie sportowe w naszym regionie, chociażby ze względu na różnorodność konkurencji czy dystansów. Liczymy na to, że w tym roku zostanie pobity zeszłoroczny rekord 8150 uczestników. Zachęcamy do udziału w imprezie, w naszych akcjach charytatywnych oraz do kibicowania zawodnikom – mówi Małgorzata Kwak, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Krynicy-Zdroju.

Biegi dla każdego

Sportowy program Festiwalu to ponad 30 konkurencji biegowych i nordic walking. Do wyboru są trasy od 300 m do 100 km. Najtrudniejsza konkurencja to Iron Run, czyli 9 biegów o łącznej długości 140 km, rozgrywanych w kilkugodzinnych odstępach przez wszystkie 3 dni imprezy. Wyzwaniem będzie też Bieg 7 Dolin na 100 km – tu biegacze muszą sobie poradzić przede wszystkim z 4-kilometrowym przewyższeniem górskiej trasy Krynica – Rytro – Piwniczna – Krynica. Największą popularnością od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka – najszybszy bieg na 10 km w Polsce, rozgrywany w randze Mistrzostw Polski Masters. W programie imprezy jest także maraton, półmaraton, Krynicka Mila, biegi nocne, przebierańców, „krawaciarzy”, marsze nordyckie w randze Mistrzostw Polski, biegi rodzinne oraz biegi dzieci. Na Festiwalu nie też zabraknie muzyki – w Krynicy zagra m.in. Jacek MEZO Mejer.

Pomożemy Alicji, Mateuszowi i Ali

Podczas Biegu Nocnego w piątek 8 września odbędzie się akcja charytatywna dla 6-letniej Alicji, która choruje na mukowiscydozę. Do codziennego funkcjonowania jest jej niezbędna kamizelka oscylacyjna i specjalistyczne leczenie, na które zbierane są środki. Alicja jest podopieczną Matio Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę.

Natomiast w trakcie niedzielnego Koral Maratonu pobiegniemy dla Mateusza i Ali. 23-letni Mateusz od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Jest mu potrzebny tor rehabilitacyjny do nauki chodzenia. Mateusz jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. Druga beneficjentka, 6-miesięczna Ala, cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę Canavan (zwyrodnienie gąbczaste układu nerwowego). Szansą na życie jest dla niej nowatorska terapia genowa. Ala jest podopieczną Fundacja Polsat.

Zaangażowanie uczestników, którzy ukończą Bieg Nocny z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Alicji” oraz Koral Maraton z kartką „biegnę dla Mateusza i Ali”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla wszystkich trzech osób. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów (Dom Forum na deptaku, al. Nowotarskiego): w piątek 8 września w godz. 12.00-22.00, w sobotę 9 września od 7.00 do 21.30 oraz w niedzielę 10 września od 7.00 do 8.30.

W ubiegłym roku 186 uczestników 7. PKO Festiwalu Biegowego pomogło w ten sposób 3-letniemu Krzysiowi. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na operację serca chłopca. Od 2013 r. odbyło się 301 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 325 beneficjentów kwotą ponad 4,2 mln zł.

Więcej informacji o 8. PKO Festiwalu Biegowym znajduje się na stronie: http://www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Pliki do pobrania

  • Biegajmy razem

   02017.09.21

   Przemyska Dycha wystartuje po raz piąty

   Piąta edycja Przemyskiego Biegu Ulicznego na 10 km wystartuje już w niedzielę 24 września. Imprezie będzie towarzyszyła „Mini Dyszka” dla uczniów szkół podstawowych. Zachęcamy wszystkich zawodników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz 13-letniego Kuby, który potrzebuje protezy ręki.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.20

   3. PKO Bieg Charytatywny - wybiegaliśmy posiłki dla dzieci

   30 9015 okrążeń stadionu lekkoatletycznego, co daje ponad 12 133 km, które 16 września pokonali biegacze filantropi w 12 polskich miastach podczas 3. PKO Biegu Charytatywnego! W zamian za ogromny wysiłek ponad 6400 dorosłych i najmłodszych zawodników Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże ponad 650 tys. zł na posiłki dla potrzebujących dzieci.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.14

   3. PKO Bieg Charytatywny już w tę sobotę!

   16 września odbędzie się trzecia edycja PKO Biegu Charytatywnego! Nie startujesz, a chcesz przyłączyć się do inicjatywy? Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na stadionach oraz dokonywania dobrowolnych wpłat na obiady dla dzieci. Wydarzenie będzie można śledzić na żywo na Facebooku.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.13

   Tysiące maratończyków pobiegło ulicami Wrocławia

   Pogoda tym razem rozpieszczała, do rekordu trasy zabrakło kilku sekund, znów przybyło biegaczy i zrobiło się międzynarodowo. Za nami 35. PKO Wrocław Maraton, w którym wzięło udział 4630 zawodników. Do akcji charytatywnej na rzecz Laury i Jasia przyłączyło się ponad 1800 biegaczy.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.08

   40. Bieg Lechitów – pobiegniemy Szlakiem Piastowskim

   W niedzielę 17 września odbędzie się jubileuszowy 40. Bieg Lechitów, którego celem jest upamiętnienie początków Państwa Polskiego. Zawodnicy pobiegną szlakiem pierwszych Piastów, a także będą mogli dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz dwóch chorych chłopców Kuby i Bartka.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.09.07

   Rusza 8. PKO Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju

   Przez 3 dni ponad 10 tys. osób będzie biegało w Krynicy-Zdroju w ponad 30 konkurencjach. Uczestnicy piątkowego Biegu Nocnego oraz niedzielnego Koral Maratonu będą mogli pomóc aż trzem potrzebującym osobom. Zachęcamy wszystkich zawodników do udziału w akcjach charytatywnych: „biegnę dla Alicji” oraz „biegnę dla Mateusza i Ali”.

   więcej
  Pokaż więcej