2017.09.07

Rusza 8. PKO Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju

Przez 3 dni ponad 10 tys. osób będzie biegało w Krynicy-Zdroju w ponad 30 konkurencjach. Uczestnicy piątkowego Biegu Nocnego oraz niedzielnego Koral Maratonu będą mogli pomóc aż trzem potrzebującym osobom. Zachęcamy wszystkich zawodników do udziału w akcjach charytatywnych: „biegnę dla Alicji” oraz „biegnę dla Mateusza i Ali”.

Na 8. PKO Festiwal Biegowy zgłosiło się już ponad 10,5 tys. osób z całego kraju i zagranicy, a kolejne mogą to zrobić na miejscu. Zapisy wciąż są otwarte, a ostatnie numery startowe będą wydawane na pół godziny przed rozpoczęciem danej konkurencji (z wyjątkiem zawodów na 64 km i 100 km). Impreza rusza w piątek 8 września o godz. 11.00. Sponsorem tytularnym wydarzenia po raz kolejny został PKO Bank Polski, który jak co roku jest również jednym z partnerów Forum Ekonomicznego w Krynicy.

– PKO Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju to ważne wydarzenie sportowe w naszym regionie, chociażby ze względu na różnorodność konkurencji czy dystansów. Liczymy na to, że w tym roku zostanie pobity zeszłoroczny rekord 8150 uczestników. Zachęcamy do udziału w imprezie, w naszych akcjach charytatywnych oraz do kibicowania zawodnikom – mówi Małgorzata Kwak, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Krynicy-Zdroju.

Biegi dla każdego

Sportowy program Festiwalu to ponad 30 konkurencji biegowych i nordic walking. Do wyboru są trasy od 300 m do 100 km. Najtrudniejsza konkurencja to Iron Run, czyli 9 biegów o łącznej długości 140 km, rozgrywanych w kilkugodzinnych odstępach przez wszystkie 3 dni imprezy. Wyzwaniem będzie też Bieg 7 Dolin na 100 km – tu biegacze muszą sobie poradzić przede wszystkim z 4-kilometrowym przewyższeniem górskiej trasy Krynica – Rytro – Piwniczna – Krynica. Największą popularnością od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka – najszybszy bieg na 10 km w Polsce, rozgrywany w randze Mistrzostw Polski Masters. W programie imprezy jest także maraton, półmaraton, Krynicka Mila, biegi nocne, przebierańców, „krawaciarzy”, marsze nordyckie w randze Mistrzostw Polski, biegi rodzinne oraz biegi dzieci. Na Festiwalu nie też zabraknie muzyki – w Krynicy zagra m.in. Jacek MEZO Mejer.

Pomożemy Alicji, Mateuszowi i Ali

Podczas Biegu Nocnego w piątek 8 września odbędzie się akcja charytatywna dla 6-letniej Alicji, która choruje na mukowiscydozę. Do codziennego funkcjonowania jest jej niezbędna kamizelka oscylacyjna i specjalistyczne leczenie, na które zbierane są środki. Alicja jest podopieczną Matio Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę.

Natomiast w trakcie niedzielnego Koral Maratonu pobiegniemy dla Mateusza i Ali. 23-letni Mateusz od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Jest mu potrzebny tor rehabilitacyjny do nauki chodzenia. Mateusz jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. Druga beneficjentka, 6-miesięczna Ala, cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę Canavan (zwyrodnienie gąbczaste układu nerwowego). Szansą na życie jest dla niej nowatorska terapia genowa. Ala jest podopieczną Fundacja Polsat.

Zaangażowanie uczestników, którzy ukończą Bieg Nocny z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Alicji” oraz Koral Maraton z kartką „biegnę dla Mateusza i Ali”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla wszystkich trzech osób. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów (Dom Forum na deptaku, al. Nowotarskiego): w piątek 8 września w godz. 12.00-22.00, w sobotę 9 września od 7.00 do 21.30 oraz w niedzielę 10 września od 7.00 do 8.30.

W ubiegłym roku 186 uczestników 7. PKO Festiwalu Biegowego pomogło w ten sposób 3-letniemu Krzysiowi. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na operację serca chłopca. Od 2013 r. odbyło się 301 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 325 beneficjentów kwotą ponad 4,2 mln zł.

Więcej informacji o 8. PKO Festiwalu Biegowym znajduje się na stronie: http://www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Pliki do pobrania

  • Biegajmy razem

   02018.01.19

   Konkurs dla dzieci na projekt koszulki 4. PKO Biegu Charytatywnego

   PKO Bank Polski jest organizatorem czwartej edycji PKO Biegu Charytatywnego. Z tej okazji ogłasza konkurs plastyczny skierowany do wychowanków ośrodków opiekuńczo-wychowawczych lub podopiecznych fundacji i stowarzyszeń. Zadanie polega na zaprojektowaniu koszulki, w której we wrześniu pobiegną uczestnicy imprezy w 12 miastach Polski.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02018.01.12

   3 wyprawy na księżyc i z powrotem - biegowy rok 2017 z PKO Bankiem Polskim

   W 2017 roku w 46 biegach pod patronatem PKO Banku Polskiego 174 tysiące osób pokonało w sumie ponad 2,5 mln kilometrów – to tyle, co około 3 wyprawy na księżyc i z powrotem! Ponad 41 tysięcy zawodników zaangażowało się w akcje charytatywne „biegnę dla…”. To właśnie dzięki nim Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 1,33 mln zł na rzecz beneficjentów. Pomoc trafiła do 90 dzieci i 29 dorosłych. We wrześniu w 12 miastach Bank zorganizował 3. PKO Bieg Charytatywny, którego celem był zakup posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.12.19

   Biegowy Sylwester w Trzebnicy

   Zapraszamy do zakończenia 2017 roku na biegowo. 31 grudnia odbędzie się 33. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy. Zawodnicy będą mogli również dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz 25-letniego Piotra.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.30

   Biegi pod patronatem PKO Banku Polskiego z najlepszą frekwencją w 2017 roku

   Polskie Stowarzyszenie Biegów przygotowało zestawienia najlepszych biegów w 2017 roku pod względem liczby uczestników. W czołówce rankingów znalazły się: 18. PKO Poznań Maraton, 10. PKO Poznań Półmaraton, 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 29. Bieg Niepodległości w Warszawie.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.29

   Mikołajkowy Bieg Charytatywny w Bydgoszczy dla Izy

   Uczestnicy II Mikołajkowego Biegu Charytatywnego w Bydgoszczy będą pomagać Izie zmagającej się z chorobą nowotworową. Osoby, które przekroczą linię mety z kartką „biegną dla Izy” przyczynią się do dodatkowego wsparcia dla dziewczynki – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jej leczenie.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.22

   Biegajmy razem zimą

   Nie zapadaj w zimowy sen! Na ponad 50 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce zajęcia BiegamBoLubię nadal będą się odbywać. Przyjdź na bezpłatny trening i przygotuj się do nowego sezonu!

   więcej
  Pokaż więcej