2016.09.01

Rusza jesienna odsłona Grand Prix Warszawy

3 września odbędzie się pierwszy po wakacjach bieg z cyklu Grand Prix Warszawy, którego partnerem jest PKO Bank Polski. Uczestnicy zawodów na warszawskich Kabatach będą mogli pomóc rocznej Natalce.

Rusza jesienna odsłona Grand Prix Warszawy

V Grand Prix Warszawy na dystansie 10 km wystartuje 3 września o godz. 11.00 na warszawskich Kabatach (polana na tyłach hipermarketu Tesco). Zawodnicy pobiegną urokliwymi ścieżkami Lasu Kabackiego. Zapisy na bieg są jeszcze otwarte.

NatalkaW sobotę będzie można wystartować nie tylko dla własnej satysfakcji, czy dobrego wyniku, ale także aby pomóc rocznej Natalce, która urodziła się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA 1). Obecnie niezbędny jest specjalistyczny sprzęt (przenośny respirator i asystor kaszlu), na który zbierane są środki. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Natalki” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla dziewczynki. Kartki „biegnę dla Natalki” będzie można odbierać w dniu biegu od godz. 9.30 na stoisku u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów. Bieg na 10 km wystartuje o godz. 11.00.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. W tym roku, podczas poprzednich edycji Grand Prix Warszawy, także odbyły się takie akcje. W lutym dla chorej na raka Bożeny pobiegły 64 osoby, a w marcu 88 zawodników wystartowało dla Marty. W biegu na powitanie wiosny 68 osób przyłączyło się do akcji dla 5-letniej Weroniki, dzięki czemu dziewczynka otrzymała specjalistyczny wózek inwalidzki. Natomiast w kwietniu 75 uczestników pobiegło dla 2,5-letniego Antosia z wadą serca.

GPW Trasa Biegu

Partnerem cyklu Grand Prix Warszawy 2016 jest PKO Bank Polski. W każdym wydarzeniu uczestniczy ok. 300 osób. W ramach cyklu odbędą się w tym roku jeszcze trzy jesienne biegi: 17 września oraz 1 i 15 października.

Więcej informacji o cyklu Grand Prix Warszawy znajduje się na stronie http://biegi.waw.pl/

 

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

PKO Bank Polski partnerem największej imprezy biegowej na Dolnym Śląsku

Wystartowały zapisy na 2. PKO Bieg Charytatywny

loaderek.gifoverlay.png