2017.10.06

Startują zapisy na 29. Bieg Niepodległości w Warszawie

Zapisy na ostatnie w tym roku zawody z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” wystartują w nocy z 6 na 7 października. Uczestnicy będą mogli na sportowo uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości, a także wesprzeć Waldka i Oliwiera.  

Zapisy internetowe na 29. Bieg Niepodległości rozpoczną się w nocy z 6 na 7 października, dokładnie o godzinie 00:01. To trzecia i zarazem ostatnia w tym roku impreza z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, której partnerem strategicznym jest PKO Bank Polski. W tegorocznej edycji dla biegaczy przygotowano aż 18 tys. pakietów startowych!

Bieg Niepodległości wystartuje w sobotę 11 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 i rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem hymnu. Biegacze ruszą ze skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki. 10-km trasa wiedzie m.in. al. Jana Pawła II, wiaduktem nad al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości.

Bieg Niepodległości to jeden z największych biegów ulicznych w Warszawie. Startują w nim również pracownicy PKO Banku Polskiego z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej obecnie ponad 500 osób. Zawodnicy ustawiają się w dwóch kolumnach – w koszulce białej i czerwonej – tworząc najdłuższą flagę Polski.

Pobiegnij dla Waldka i Oliwiera!

Podczas 29. Biegu Niepodległości będzie można pomóc chorym chłopcom. 3,5-letni Waldek urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje ortez i specjalistycznego aparatu. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Avalon. Natomiast 8-letni Oliwier choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną. Niezbędny jest dla niego wózek i rehabilitacja. Oliwier jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Waldka i Oliwiera” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na sprzęt medyczny dla chłopców. W zeszłym roku 1072 uczestników 28. Biegu Niepodległości pomogło Laurze. Dzięki ich zaangażowaniu, Fundacja PKO Banku Polskiego przeznaczyła środki na zabieg rozdzielenia paluszków u rąk i nóg dziewczynki.

Przygotuj się!

Zapraszamy na kolejną edycję zajęć „Czwartki biegowe z Aktywną Warszawą & I-Sport”. W każdy czwartek o godzinie 19.00 w Ośrodku Rozbrat AKTYWNA WARSZAWA przy ul. Rozbrat 26 będą się odbywały bezpłatne treningi. Prowadzący pomogą przygotować się do Biegu Niepodległości, a także do kolejnych startów.

Szczegółowe informacje o biegu oraz formularz rejestracji znajdują się na stronie: https://aktywnawarszawa.waw.pl/.

Joanna Kornaga
ekspert PKO Banku Polskiego

Pliki do pobrania

  • Biegajmy razem

   02017.11.30

   Biegi pod patronatem PKO Banku Polskiego z najlepszą frekwencją w 2017 roku

   Polskie Stowarzyszenie Biegów przygotowało zestawienia najlepszych biegów w 2017 roku pod względem liczby uczestników. W czołówce rankingów znalazły się: 18. PKO Poznań Maraton, 10. PKO Poznań Półmaraton, 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 29. Bieg Niepodległości w Warszawie.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.29

   Mikołajkowy Bieg Charytatywny w Bydgoszczy dla Izy

   Uczestnicy II Mikołajkowego Biegu Charytatywnego w Bydgoszczy będą pomagać Izie zmagającej się z chorobą nowotworową. Osoby, które przekroczą linię mety z kartką „biegną dla Izy” przyczynią się do dodatkowego wsparcia dla dziewczynki – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jej leczenie.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.22

   Biegajmy razem zimą

   Nie zapadaj w zimowy sen! Na ponad 50 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce zajęcia BiegamBoLubię nadal będą się odbywać. Przyjdź na bezpłatny trening i przygotuj się do nowego sezonu!

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.14

   Biegi w kolorach polskiej flagi

   W dziesiątki, jak nie w setki idzie liczba biegów organizowanych z okazji Święta Niepodległości. Ten największy wystartował 11 listopada w Warszawie. Zawody pod patronatem PKO Banku Polskiego odbyły się także w Gdyni, Rzeszowie i Goleniowie. Wszędzie pobito frekwencyjne rekordy, a to świadczy, że Polacy coraz chętniej w ten pozytywny sposób celebrują najważniejsze narodowe święto.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.07

   Pobiegniemy z okazji Święta Niepodległości

   11 listopada w Warszawie, Gdyni, Rzeszowie i Goleniowie odbędą się Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego. Podczas każdego z nich będzie można przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla...“.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.10.25

   Biegacze uczczą Święto Niepodległości

   Przed nami niezwykłe sportowe wydarzenie upamiętniające Święto Niepodległości. 11 listopada wystartuje w Warszawie ostatni w tym roku bieg z cyklu „Zabiegaj o pamięć”. Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna „biegnę dla Waldka i Oliwiera”.

   więcej
  Pokaż więcej