2016.12.23

Wbiegamy w nowy rok z PKO Bankiem Polskim

W ostatni dzień tego roku odbędzie się 32. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy pod patronatem PKO Banku Polskiego. Uczestnicy zawodów będą mogli dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz 10-letniej Kai. Tego samego dnia oraz 1 stycznia Fundacja PKO Banku Polskiego zaprasza też do udziału w akcjach charytatywnych w Jelczu-Laskowicach oraz w Głogowie.

Wbiegamy w nowy rok z PKO Bankiem Polskim

32. Uliczny Bieg Sylwestrowy wystartuje w sobotę 31 grudnia o godz. 12.00 przy Urzędzie Gminy Trzebnica na placu Piłsudskiego 1. Do pokonania będą dwie pętle po 5 km. W ramach imprezy zostaną zorganizowane także biegi towarzyszące: od godz. 9.00 dla dzieci i młodzieży oraz od godz. 13.00 Bieg Krasnala dla rodzin. Impreza w Trzebnicy była wielokrotnie nagradzana tytułem „Złoty Bieg” oraz wyróżnieniami przyznawanymi przez kapitułę portalu Maratony Polskie, jak również biegaczy z całego kraju. Co roku uczestniczy w niej ok. 2000 osób z całej Polski.

Biorąc udział we wszystkich zawodach w ramach Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy będzie można pomóc 10-letniej Kai. Dziewczynka urodziła się z bardzo rzadką chorobą – małogłowiem i wadą wzroku. Ma czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, nie chodzi i nie mówi, porozumiewa się tylko wzrokiem. Rodzice zbierają środki na program do komunikacji alternatywnej mający ułatwić porozumiewanie się z Kają. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Kai” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz dziewczynki. Kartki będą do odebrania u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w dniu biegu od godz. 8.30 przy biurze zawodów (hala sportowa przy ul. Kościelnej w Trzebnicy).

31 grudnia zostanie zorganizowana również akcja charytatywna podczas II Biegu Sylwestrowego w Jelczu-Laskowicach. Bieg na dystansie 10 km wystartuje o godz. 11.00 przy Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice. Zawodnicy będą mogli pomóc 14-letniemu Szymonowi, który urodził się z wadą serca i wzroku. Ze względu na zły stan zdrowia, planowany jest przeszczep serca. Do codziennego funkcjonowania chłopca potrzebny jest sprzęt, m.in. pulsoksymetr, kardiomonitor i koncentrator tlenu. Szymon jest podopiecznym Fundacji „HEALTH & LIFE” z Wrocławia.

Kartki „biegnę dla Szymona” będą do odebrania u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w dniu biegu od godz. 9.00 przy biurze zawodów (Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach). W ramach imprezy zostaną zorganizowane także zawody towarzyszące: bieg na 5 km oraz marsz Nordic Walking na 5 km. Wszyscy uczestnicy będą mogli włączyć się tego dnia do akcji charytatywnej dla Szymona.

Natomiast już w nowym roku, 1 stycznia, zawodnicy będą mogli włączyć się w charytatywną akcję biegową na rzecz Karoliny podczas XIV Noworocznego Marszobiegu w Głogowie. 13-letnia dziewczynka cierpi na obustronny zanik nerwów wzrokowych. Szansą na zapobiegnięcie utraty wzroku jest przeszczep komórek macierzystych. Kartki „biegnę dla Karoliny” będzie można odbierać w dniu biegu od godz. 12.00 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

Bieg wystartuje w Głogowie godz.14.00. Start i meta znajdować się będą przy Urzędzie Miasta, a 1 km trasa wiedzie ulicami Starego Miasta.

Życzymy biegowego 2017 roku!

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Zapraszamy do biegania we Wrocławiu w 2017 roku

PKO Bank Polski Mecenasem Sportu 2016 województwa zachodniopomorskiego

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png