2017.08.10

Wystartuj razem z nami w Szczecinie

Do 15 sierpnia można zapisać się na 38. PKO Półmaraton Szczecin i wystartować na trasie półmaratonu lub 10 km. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w Biegu Pirata. Wszystkich zawodników zachęcamy też do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Mikołaja i Kuby”.

 

„Złap wiatr w żagle” – pod takim hasłem już w sobotę 27 sierpnia odbędzie się 38. PKO Półmaraton Szczecin. Uczestnicy półmaratonu i biegu na 10 km wystartują o godz.  9.00 na Jasnych Błoniach. Trasa prowadzi przez najciekawsze punkty miasta, takie jak zabytkowe Wały Chrobrego, czy tereny „starego” Pogodna – jednej z piękniejszych i zielonych dzielnic Szczecina. Zawodnicy pobiegną w koszulkach z motywem marynarskim, a na mecie otrzymają pamiątkowe medale w kształcie koła sterowego. W sobotę 26 sierpnia odbędzie się również Bieg Pirata, czyli biegi dziecięce na dystansie 100 m. Najmłodsi będą rywalizować od godz. 16.00 w alejkach parkowych na Jasnych Błoniach.

– 38. PKO Półmaraton Szczecin to kolejna w tym roku, po regatach Tall Ships Races, impreza sportowa w naszym mieście, którą wspiera PKO Bank Polski. Dwa dystanse oraz biegi dla dzieci powodują, że z roku na rok jest coraz więcej chętnych do udziału w tym rodzinnym, wakacyjnym wydarzeniu. Trzymamy kciuki za zawodników i zachęcamy ich do przyłączenia się do naszej akcji charytatywnej „biegnę dla Mikołaja i Kuby” – mówi Małgorzata Wojtczak, dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

Biorąc udział w biegu będzie można pomóc Mikołajowi i Kubie. U 16-letniego Mikołaja, w wyniku powikłań po wirusowym zapaleniu mózgu, doszło do wielu problemów neurologicznych, m.in. padaczki lekoopornej. Szansą na poprawę zdrowia jest leczenie komórkami macierzystymi, na które zbierane są środki. Mikołaj jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Natomiast 8-letni Kuba choruje na trudnego do zoperowania guza mózgu. Czeka obecnie na specjalistyczne leczenie. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji „Kawałek Nieba”.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Mikołaja i Kuby” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopców. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w sobotę 26 sierpnia w Biurze Zawodów (Floating Arena przy ul. Wąskiej 16) w godz. 10.00-20.00. Uczestnicy biegów na każdym dystansie mogą włączyć się do akcji charytatywnej.

W ubiegłym roku ponad 1400 uczestników 37. PKO Półmaratonu Szczecin pomogło w ten sposób 23-letniemu Mirkowi, który urodził się bez kończyn. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na protezę ręki dla Mirka.

Zapisy nie bieg trwają do 15 sierpnia na stronie http://halfmarathon.szczecin.pl/.

Na 38. PKO Półmaraton Szczecin zaprasza Marcin Paprocki, dyrektor imprezy:

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Pobiegli w stolicy dla Powstańców i dla Julii

Pliki do pobrania

  • Biegajmy razem

   02017.11.30

   Biegi pod patronatem PKO Banku Polskiego z najlepszą frekwencją w 2017 roku

   Polskie Stowarzyszenie Biegów przygotowało zestawienia najlepszych biegów w 2017 roku pod względem liczby uczestników. W czołówce rankingów znalazły się: 18. PKO Poznań Maraton, 10. PKO Poznań Półmaraton, 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 29. Bieg Niepodległości w Warszawie.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.29

   Mikołajkowy Bieg Charytatywny w Bydgoszczy dla Izy

   Uczestnicy II Mikołajkowego Biegu Charytatywnego w Bydgoszczy będą pomagać Izie zmagającej się z chorobą nowotworową. Osoby, które przekroczą linię mety z kartką „biegną dla Izy” przyczynią się do dodatkowego wsparcia dla dziewczynki – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jej leczenie.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.22

   Biegajmy razem zimą

   Nie zapadaj w zimowy sen! Na ponad 50 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce zajęcia BiegamBoLubię nadal będą się odbywać. Przyjdź na bezpłatny trening i przygotuj się do nowego sezonu!

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.14

   Biegi w kolorach polskiej flagi

   W dziesiątki, jak nie w setki idzie liczba biegów organizowanych z okazji Święta Niepodległości. Ten największy wystartował 11 listopada w Warszawie. Zawody pod patronatem PKO Banku Polskiego odbyły się także w Gdyni, Rzeszowie i Goleniowie. Wszędzie pobito frekwencyjne rekordy, a to świadczy, że Polacy coraz chętniej w ten pozytywny sposób celebrują najważniejsze narodowe święto.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.07

   Pobiegniemy z okazji Święta Niepodległości

   11 listopada w Warszawie, Gdyni, Rzeszowie i Goleniowie odbędą się Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego. Podczas każdego z nich będzie można przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla...“.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.10.25

   Biegacze uczczą Święto Niepodległości

   Przed nami niezwykłe sportowe wydarzenie upamiętniające Święto Niepodległości. 11 listopada wystartuje w Warszawie ostatni w tym roku bieg z cyklu „Zabiegaj o pamięć”. Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna „biegnę dla Waldka i Oliwiera”.

   więcej
  Pokaż więcej