2017.08.10

Wystartuj razem z nami w Szczecinie

Do 15 sierpnia można zapisać się na 38. PKO Półmaraton Szczecin i wystartować na trasie półmaratonu lub 10 km. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w Biegu Pirata. Wszystkich zawodników zachęcamy też do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Mikołaja i Kuby”.

 

„Złap wiatr w żagle” – pod takim hasłem już w sobotę 27 sierpnia odbędzie się 38. PKO Półmaraton Szczecin. Uczestnicy półmaratonu i biegu na 10 km wystartują o godz.  9.00 na Jasnych Błoniach. Trasa prowadzi przez najciekawsze punkty miasta, takie jak zabytkowe Wały Chrobrego, czy tereny „starego” Pogodna – jednej z piękniejszych i zielonych dzielnic Szczecina. Zawodnicy pobiegną w koszulkach z motywem marynarskim, a na mecie otrzymają pamiątkowe medale w kształcie koła sterowego. W sobotę 26 sierpnia odbędzie się również Bieg Pirata, czyli biegi dziecięce na dystansie 100 m. Najmłodsi będą rywalizować od godz. 16.00 w alejkach parkowych na Jasnych Błoniach.

– 38. PKO Półmaraton Szczecin to kolejna w tym roku, po regatach Tall Ships Races, impreza sportowa w naszym mieście, którą wspiera PKO Bank Polski. Dwa dystanse oraz biegi dla dzieci powodują, że z roku na rok jest coraz więcej chętnych do udziału w tym rodzinnym, wakacyjnym wydarzeniu. Trzymamy kciuki za zawodników i zachęcamy ich do przyłączenia się do naszej akcji charytatywnej „biegnę dla Mikołaja i Kuby” – mówi Małgorzata Wojtczak, dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

Biorąc udział w biegu będzie można pomóc Mikołajowi i Kubie. U 16-letniego Mikołaja, w wyniku powikłań po wirusowym zapaleniu mózgu, doszło do wielu problemów neurologicznych, m.in. padaczki lekoopornej. Szansą na poprawę zdrowia jest leczenie komórkami macierzystymi, na które zbierane są środki. Mikołaj jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Natomiast 8-letni Kuba choruje na trudnego do zoperowania guza mózgu. Czeka obecnie na specjalistyczne leczenie. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji „Kawałek Nieba”.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Mikołaja i Kuby” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopców. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w sobotę 26 sierpnia w Biurze Zawodów (Floating Arena przy ul. Wąskiej 16) w godz. 10.00-20.00. Uczestnicy biegów na każdym dystansie mogą włączyć się do akcji charytatywnej.

W ubiegłym roku ponad 1400 uczestników 37. PKO Półmaratonu Szczecin pomogło w ten sposób 23-letniemu Mirkowi, który urodził się bez kończyn. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na protezę ręki dla Mirka.

Zapisy nie bieg trwają do 15 sierpnia na stronie http://halfmarathon.szczecin.pl/.

Na 38. PKO Półmaraton Szczecin zaprasza Marcin Paprocki, dyrektor imprezy:

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Pobiegli w stolicy dla Powstańców i dla Julii

Pliki do pobrania

  • Biegajmy razem

   02017.08.10

   Wystartuj razem z nami w Szczecinie

   Do 15 sierpnia można zapisać się na 38. PKO Półmaraton Szczecin i wystartować na trasie półmaratonu lub 10 km. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w Biegu Pirata. Wszystkich zawodników zachęcamy też do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Mikołaja i Kuby”.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.07.31

   Pobiegli w stolicy dla Powstańców i dla Julii

   Dwa dystanse, tłumy kibiców, jedyna w swoim rodzaju atmosfera i frekwencyjny rekord. Do mety 27. Biegu Powstania Warszawskiego dotarło w sobotni wieczór prawie 10 tysięcy zawodników, z czego ponad 1400 osób przyłączyło się do akcji charytatywnej dla 17-letniej Julii chorej na serce.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.07.31

   W Przeworsku biegacze uczczą pamięć generała „Montera”

   Już w sobotę 5 sierpnia o godz. 17.00 wystartuje III Bieg Montera. Zawodnicy wyruszą z Gniewczyny Łańcuckiej, rodzinnej miejscowości gen. bryg. Antoniego Chruściela pseud. „Monter“. Meta będzie się znajdowała na Rynku w Przeworsku. Uczestników zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Gabrysi i Olka“.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.07.25

   Biegacze uczczą pamięć Powstańców!

   27. Bieg Powstania Warszawskiego to drugie wydarzenie w tym roku odbywające się w ramach Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. Już w tę sobotę zawodnicy pobiegną w stolicy na dystansie 5 km i 10 km. Zachęcamy wszystkich uczestników do udziału w akcji charytatywnej dla Julii.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.07.25

   Karolina Gorczyca: Wspieram w drodze do celu

   Odkąd Karolina Gorczyca została ambasadorką PKO Biegu Charytatywnego łączy swoje zamiłowanie sportowe z aktywnością dobroczynną. „Pomaganie przez bieganie może być do tego świetną zabawą” – przekonuje aktorka i zachęca do startu 16 września na 12 stadionach.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.07.06

   Polacy są aktywni fizycznie

   Sportem interesuje się blisko dwie trzecie Polaków. 62% badanych deklaruje, że przynajmniej raz w miesiącu go uprawia. Najbardziej popularne dyscypliny to jazda na rowerze i bieganie. Tak wynika z tegorocznego raportu Kantar TNS „Aktywność fizyczna Polaków”.

   więcej
  Pokaż więcej