2018.04.11

Wystartuj w Biegu Konstytucji 3 Maja! Zapisy startują 14 kwietnia

Wiosna sprzyja poprawianiu kondycji i biciu życiowych rekordów. Ruszyliśmy tłumnie na trasy biegowe w całej Polsce. Nie zabraknie nas na Biegu Konstytucji 3 Maja. Zapisy startują 14 kwietnia.

Bieg Konstytucji 3 Maja to doskonała okazja, by wystartować w gronie rodziny i znajomych, ale przede wszystkim, by świętować. Sportowy patriotyzm wpisany jest w ideę całej Warszawskiej Triady Biegowej. W jej ramach odbywają się trzy wydarzenia. Oprócz najbliższego, z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, także Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. PKO Bank Polski jest partnerem strategicznym tych imprez.

28. Bieg Konstytucji 3 Maja wystartuje o godz. 11. Dystans, jaki będą mieli do pokonania zawodnicy, to 5 km. Trasa przebiega w pobliżu miejsc związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją. Już po raz siódmy o godz. 10.30 wystartuje Bieg Dzieci – Bieg z Maskotką. Maluchy będą miały do pokonania dystans 700 m. 

Tu naprawdę każdy krok ma znaczenie. Wspólne przemierzanie kolejnych kilometrów jest nie tylko sposobem na spędzanie popołudnia z rodziną czy doskonałą formą upamiętnienia najważniejszych wydarzeń historycznych w Polsce. To również wymierna pomoc. Od pięciu lat Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje akcję charytatywną „biegnę dla…”. Podczas wszystkich imprez biegowych sponsorowanych przez Bank każdy, kto wystartuje z przypiętą do koszulki kartką z napisem „biegnę dla…” z wpisanym imieniem i przekroczy linię mety, pomoże potrzebującym. Od 2013 r. odbyło się ponad 340 takich akcji, w których wzięło udział ok. 130 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 380 beneficjentów kwotą ponad 4,7 mln zł. 

Podczas 28. Biegu Konstytucji 3 Maja pobiegniemy dla 17-letniego Wiktora, który zmaga się z białaczką. Chłopak, będący podopiecznym Fundacji AVE, jest w trakcie specjalistycznego leczenia. Na twoje kilometry będzie czekać również 7-letnia Berenika. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z konsekwencjami szeregu wad wrodzonych (m.in. rozszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo-rdzeniowa). Obecnie pilną potrzebą jest operacja biodra, rehabilitacja oraz specjalistyczny sprzęt, który ułatwi jej funkcjonowanie. Berenika jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. 

Zawodnicy, którzy przypną na swoich koszulkach kartkę „biegnę dla Bereniki i Wiktora”, o co proszę i do czego zachęcam, spełnią ogromne marzenie córki. Nie jest co prawda biegaczką, bo aż tak sprawna nie jest, ale ma inną pasję – taniec. Z pieniędzy, które ma szansę otrzymać dzięki biegaczom zakupimy ortezy (aparat ortopedyczny stabilizujący stawy lub odcinek ciała – przyp. red.). To będzie krok w stronę realizacji marzenia Bereniki i w kierunku samodzielnego chodzenia – mówi Maria Piechaczek-Borkowska, mama dziewczynki. 

15 września zapraszamy na 4. PKO Bieg Charytatywny. Odbędzie się równocześnie na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce – w Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie oraz Wrocławiu. Okrążenia uczestników przeliczone zostaną na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.   

PKO Bank Polski w 2017 r. w biegowych liczbach:

  • 46 zawodów pod patronatem PKO BP
  • 2,5 mln przebiegniętych km
  • 174 tys. biegaczy

To robi wrażenie! 

Anna Wiśniewska 

Czytaj także:

W pełnym słońcu po rekord! Niemal letnie bieganie na Podkarpaciu

#pkobiegajmyrazem w 2018 roku

Startuje 9. sezon akcji "BiegamBoLubię"

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png