2016.10.17

Wystartuj z nami w 28. Biegu Niepodległości w Warszawie

PKO Bank Polski po raz kolejny zaprasza na bieg upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wystartowały zapisy na ostatnie w tym roku zawody z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. 11 listopada uczestnicy będą mogli także wesprzeć roczną Laurę chorą na Zespół Aperta.

Wystartuj z nami w 28. Biegu Niepodległości w Warszawie

PKO Bank Polski jest partnerem strategicznym Warszawskiej Triady Biegowej, odbywającej się od kilku lat pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. W jej skład wchodzą jeszcze Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego.

28. Bieg Niepodległości będzie okazją do uczczenia na sportowo rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. To ostatnia i zarazem największa impreza z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej. Jak co roku, bieg startuje 11.11, o symbolicznej godzinie 11.11 i rozpoczyna się wspólnym odśpiewaniem hymnu. Biegacze ruszają ze skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki. 10-km trasa wiedzie m.in. al. Jana Pawła II, wiaduktem nad al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. W tym roku miasteczko biegowe wraz z depozytami będzie znajdowało się w Centrum Handlowym Arkadia.

Bieg Niepodległości to jeden z największych biegów ulicznych w Warszawie, liczy 15 tysięcy uczestników. Startują w nim również pracownicy PKO Banku Polskiego z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej obecnie ponad 450 osób. Zawodnicy ustawiają się w dwóch kolumnach – koszulce białej i czerwonej tworząc najdłuższa flagę Polski.

11 listopada uczestnicy 28. Biegu Niepodległości będą mogli bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską na terenie Warszawy za okazaniem numeru startowego.

Pobiegnij dla Laury!

Biegnę dla LauryW trakcie biegu będzie można pomóc rocznej Laurze, która cierpi na Zespół Aperta. Niedawno przeszła skomplikowaną operację głowy, a teraz czeka ją zabieg rozdzielenia paluszków u rąk i nóg. Jest podopieczną Fundacji Mam serce. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Laury” i dobiegną z nią do mety zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczynki. Kartki będą do odebrania 10 listopada w Biurze Zawodów oraz 11 listopada od godz. 9.00 na stoisku PKO Banku Polskiego w miasteczku biegowym przy Arkadii. W zeszłym roku, podczas 27. Biegu Niepodległości, ponad tysiąc osób pobiegło dla 10-letniego Kuby, który otrzymał dzięki temu środki na protezę ręki.

Zapisy na bieg rozpoczęły się 14 października i odbywają się poprzez stronę:

http://aktywnawarszawa.waw.pl/bieg-niepodleglosci

Wygraj jeden z 7 pakietów na bieg!

Możesz wygrać jeden z 7 pakietów startowych w konkursie na profilu facebook’owym PKO Bank Polski Biegajmy razem. Wystarczy, że prześlesz swoją fotkę z treningu z elementem patriotycznym. Zabawa trwa do środy 19.10 do końca dnia.

Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego odbędą się również w innych miastach:

  • 4. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie (PKO Rzeszów Biega)
  • Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni (PKO Grand Prix Gdyni)
  • 5. Bieg Niepodległości w Żaganiu
  • XXVIII Goleniowska Mila Niepodległości

Relacja z 27. Biegu Niepodległości w 2015 r.

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

W Poznaniu maratończycy dali radę

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png