2015.04.16

PKO Bank Polski sponsorem tytularnym Silesia Marathonu 2015

16 kwietnia br. PKO Bank Polski został oficjalnie ogłoszony sponsorem tytularnym jednej z największych imprez biegowych w Polsce, która odbędzie się na początku października. Startując w Silesia Marathonie, będzie można przyłączyć się do akcji charytatywnej "biegnę dla…". W zawodach pobiegną również pracownicy Banku zrzeszeni w ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej ponad 370 osób.

Logo Silesia Marathonu 2015

- Już po raz drugi PKO Bank Polski jest partnerem Silesia Marathonu, w tym roku jako sponsor tytularny. Jest to największa impreza biegowa w naszym regionie. Warto pobiec na Śląsku nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji "biegnę dla…" i tym samym komuś pomóc - mówi Jacek Drobny, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Katowicach.

Od 2013 r. PKO Bank Polski realizuje program "PKO Biegajmy razem" i wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, jak PKO Cracovia Maraton  czy PKO Poznań Maraton. Podczas sponsorowanych wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Kartki z napisem "biegnę dla…" można odbierać przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu. Od 2013 r. Bank zorganizował 97 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło 26,3 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja przekazała beneficjentom Trasa Silesia Marathonu 2015ponad 1,39 mln zł. Tylko w 2014 r. aż 19,2 tys. osób wzięło udział w charytatywnych akcjach "biegnę dla…". Zawodnicy łącznie przemierzyli ponad 405 tys. km, co równa się ponad 10 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika i razem wybiegali 840 tys. zł.

4 października biegacze będą mieli do pokonania trasę 42 km i 195 m. Rywalizacja rozpocznie się i zakończy w Katowicach na skrzyżowaniu ulic Ks. P. Ściegiennego oraz Chorzowskiej. Zawodnicy pobiegną przez centrum Siemianowic Śląskich, największe ulice Katowic, Mysłowice, a następnie w stronę Doliny 3 stawów i lotniska. Trasa została wyznaczona obok atrakcyjnych miejsc, takich jak Biblioteka Śląska, nowe Muzeum Śląskie czy Willa Fitznera w Siemianowicach Śląskich. Szczegółowa trasa biegu dostępna jest na stronie https://silesiamarathon.pl/pl/trasa/.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć także na stronach:

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

PKO Biegajmy razem… w kwietniu!

loaderek.gifoverlay.png