2016.04.06

PKO Bank Polski zaprasza na 9. PKO Poznań Półmaraton

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym dwóch biegów w stolicy Wielkopolski. Podczas 9. PKO Poznań Półmaratonu (17 kwietnia) zawodnicy pobiegną nie tylko dla satysfakcji i dobrego wyniku, ale również, aby pomóc choremu Kubie.

9. PKO Poznań Półmaraton - baner

PKO Bank Polski realizuje od 2013 roku autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. W tym roku jest sponsorem tytularnym 9. PKO Poznań Półmaratonu oraz 17. PKO Poznań Maratonu. 9. PKO Poznań Półmaraton wystartuje w niedzielę 17 kwietnia o godz. 9.00. z ulicy Grunwaldzkiej. Trasa obejmuje jedną pętlę, a meta znajduje się na Międzynarodowych Targach Poznańskich (plac Marka). Rejestracja zawodników na bieg została już zakończona.

PKO Bank Polski po raz kolejny wspiera półmaraton w Poznaniu, tym razem jako sponsor tytularny. Na bieg zapisała się rekordowa liczba 13 tys. uczestników, o 5 tys. więcej niż rok temu. Trzymam za nich kciuki oraz zachęcam do kibicowania – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Biorąc udział w 9. PKO Poznań Półmaratonie, będzie można pomóc 5-letniemu Kubie z Poznania, który urodził się z wadą serca – sercem jednokomorowym. Przeszedł już dwie operacje, a obecnie niezbędna jest kolejna, na którą gromadzone są środki. Kuba jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Kuby” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg chłopca. Kartki „biegnę dla Kuby” będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów w Hali nr 3 MTP przy ul. Głogowskiej 14.

Realizowany przez PKO Bank Polski program „Biegajmy razem” odpowiada na autentyczne zapotrzebowanie społeczne, a dodatkowo pozwala łączyć pasję do sportu z pomaganiem osobom potrzebującym. Akcje charytatywne, zaininicjowane przez naszych pracowników, są organizowane przy każdym wspieranym przez nas biegu. Tak też będzie Poznaniu. Aby pomóc podczas najbliższego PKO Poznań Półmaratonu wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Kuby”, do czego serdecznie zachęcam – mówi Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

W 2015 r. podczas PKO Poznań Maratonu 11 października aż 2072 zawodników wybiegało pomoc dla dwóch dziewczynek chorych na serce – Mai i Lilki. Wcześniej, w kwietniowym 8. Poznań Półmaratonie, 611 osób pobiegło dla Ani. Postanowili w ten sposób wesprzeć 27-letnią dziewczynę, która choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Przeszła już wiele zabiegów, porusza się o kulach. Dotacja od Fundacji PKO Banku Polskiego została przeznaczona na jej operację.

Od 2013 r. odbyło się 151 charytatywnych akcji biegowych, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 157 beneficjentów kwotą ponad 2,1 mln zł. W sumie od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika. Dodatkowo, 19 września 2015 r. pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbył się PKO Bieg Charytatywny. Akcja rozegrała się jednocześnie na stadionach 12. miast Polski, również w Poznaniu, gdzie 64 drużyny, czyli 320 osób, wybiegały 2261 okrążeń. Łącznie uczestnicy biegu w całym kraju przemierzyli ponad 26 tys. okrążeń. Fundacja mogła dzięki temu przekazać 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. W tym roku bieg odbędzie się 17 września – w Poznaniu na Stadionie Golęcin.

Biegacze w województwie wielkopolskim

Jak pokazuje badanie „Zwyczaje biegaczy w Polsce” przeprowadzone w 2015 r. przez agencję badawczą PBS na zlecenie PKO Banku Polskiego, zdecydowana większość biegaczy w województwie wielkopolskim to osoby, które zajmują się tym sportem nie dłużej niż 5 lat (79 proc.), w tym niemal co czwarta osoba krócej niż rok. Są to biegacze dość aktywni, 52 proc. z nich biega 2-3 razy w tygodniu, kolejne 20 proc. – częściej. Kiedy biegają? Zazwyczaj wieczorem (63 proc.), a 12 proc. preferuje jogging o poranku. Bieganie to sport całoroczny – 88 proc. badanych w województwie wielkopolskim (i 83 proc. w całej Polsce) ćwiczy bez względu na porę roku, 37 proc. nawet przy niesprzyjającej pogodzie.

Biegacze z województwa wielkopolskiego zapytani o to, dlaczego biegają, najczęściej wskazywali na pozytywny wpływ tego sportu na zdrowie i kondycję (88 proc.), sylwetkę (55 proc.), przyjemność płynącą z biegania (33 proc.) oraz niwelowanie stresu (32 proc.). 20 proc. biegających w Wielkopolskiem bierze udział w imprezach masowych (zbliżony wynik jak dla całej Polski, który wyniósł 19 proc.). Najczęściej uczestniczą w PKO Poznań Maratonie.

Informacje o biegu znajdują się na stronie: halfmarathon.poznan.pl.

Zapowiedź video 9. PKO Poznań Półmaratonu:

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Biegiem do wiosny

W Wielkopolsce to się biega!

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png