2015.10.02

Zapraszamy na PKO Silesia Marathon

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym PKO Silesia Marathonu i PKO Silesia Półmaratonu. W niedzielę, 4 października zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla Poli i Jasia”.

Zapraszamy na PKO Silesia Marathon. Materiały organizatora

Po raz drugi PKO Bank Polski jest partnerem Silesia Marathonu, tym razem jako sponsor tytularny. W ubiegłym roku w biegu wystartowało prawie tysiąc zawodników. W tym organizatorzy liczą, że na starcie stanie 1,5 tysiąca biegaczy, którzy przebiegną m.in. głównymi ulicami Katowic. W wydarzeniu wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

Wspieramy PKO Silesia Marathon, ponieważ to jedna z największych imprez biegowych na Śląsku. Warto pobiec z nami nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla Poli i Jasia” i tym samym pomóc chorym dzieciom. Zachęcam również do kibicowania zawodnikom, przed którymi duże wyzwanie – dystans maratoński – mówi Grażyna Krakowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Katowicach.

W trakcie zawodów będzie można pomóc dwójce chorych dzieci. 10-letnia Pola urodziła się z wadą serca – niedorozwojem serca prawego (HRHS). Ze względu na pogarszający się stan zdrowia w najbliższym czasie powinna przejść kolejną operację wymiany zastawki w sercu, na którą rodzice gromadzą fundusze. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Cor Infantis. Natomiast 2,5-letni Jaś urodził się z wadą genetyczną, która ogranicza jego rozwój fizyczny i intelektualny. Aby lepiej funkcjonować, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, m.in. wózek i fotelik samochodowy oraz rehabilitacja. Chłopczyk jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” ze Złotowa. Zaangażowanie uczestników biegu zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz dwójki dzieci. Kartki „biegnę dla Poli i Jasia” będą do odebrania 2 i 3 października przy biurze zawodów na stoisku akcji oraz w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego (na placu przed Silesia City Center).

 • Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje „biegnę dla…”, również na Śląsku. W 2015 roku odbyły się podczas Półmaratonu Dąbrowskiego, Maratonu Opolskiego, Pszczyńskiego Biegu Ulicznego, Półmaratonu Bytomskiego i Mikołowskiego Biegu Ulicznego. Przed nami jeszcze Memoriał Jerzego Chromika w Mysłowicach oraz Półmaraton Gliwicki.

W niedzielę, 4 października biegacze będą mieli do pokonania trasę 42 km i 195 m. Rywalizacja rozpocznie i zakończy się w Katowicach na skrzyżowaniu ulic Ks. P. Ściegiennego oraz Chorzowskiej. Zawodnicy pobiegną przez centrum Siemianowic Śląskich, największe ulice Katowic, Mysłowice, a następnie w stronę Doliny Trzech Stawów i lotniska. Trasa została wyznaczona obok atrakcyjnych miejsc, takich jak Biblioteka Śląska, nowe Muzeum Śląskie czy Willa Fitznera w Siemianowicach Śląskich. PKO Silesia Marathon startuje o godz. 9.00, natomiast o 10.30 wyruszą uczestnicy PKO Silesia Półmaratonu. Trasa tego biegu będzie się częściowo pokrywała z trasą maratonu. Dodatkowo, dzień wcześniej, 3 października o godz. 11.00 odbędzie się Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM na dystansie 4,2 km.

Więcej informacji o biegu na stronie https://silesiamarathon.pl/.

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

PKO Bank Polski sponsorem tytularnym Silesia Marathonu 2015

Skarby jesieni w diecie biegacza

 

  • Biegajmy razem

   02019.01.17

   Kamil Karbowiak: To był rok dużych zmian, ale największe sukcesy są jeszcze przede mną

   – Jestem zadowolony z sukcesów, które osiągnąłem. W Biegu Niepodległości w Warszawie zrobiłem życiówkę na 10 km. Zwycięstwo odniosłem też w Biegu Powstania Warszawskiego. Za sobą mam pierwszy sezon w rywalizacji z seniorami, czuję się dobrze i wiem, że największe sukcesy są jeszcze przede mną – mówi 23-letni biegacz Kamil Karbowiak, jeden z największych talentów młodego pokolenia.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02019.01.15

   Biegajmy mądrze #5: Dlaczego żele energetyczne są niezbędne w maratonach?

   Czy podczas biegania półmaratonów i maratonów warto stosować żele energetyczne? W jaki sposób najlepiej to robić? Jakie daje to korzyści? Czołowi polscy biegacze długodystansowi są zgodni – stosowanie żelów jest bardzo ważne i pomaga w pokonywaniu długich dystansów. A amatorom może pozwolić na w spełnienie marzeń o mecie maratonu.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02019.01.11

   Kto może ustanowić nowy rekord Polski w maratonie?

   Od 2012 r. rekord Polski w maratonie należy do Henryka Szosta i wynosi 2:07:39. Przez prawie siedem lat żaden z polskich biegaczy nie zdołał poprawić tego wyniku. Kiedy doczekamy się nowego rekordu kraju? Tego nie wie nikt. Kto ma największe szanse, żeby go ustanowić? Mamy w kraju kilku biegaczy z dużym potencjałem i… po cichu marzących, żeby zapisać się w historii.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02019.01.07

   Jakie postanowienia noworoczne mają biegacze?

   Początek stycznia to idealny czas na noworoczne postanowienia. Wielu ludzi decyduje, że zacznie o siebie dbać i motywuje się do przestrzegania diety lub odbywania regularnych treningów. Zrób podobnie! Jeżeli nie biegasz, zacznij. Jeżeli biegasz, postaw sobie nowe cele. Sprawdziliśmy, jak wyglądają postanowienia noworoczne czołowych polskich biegaczy.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02019.01.07

   Szymon Kulka: Nie możemy się bać rywali z Kenii i Etiopii

   – Z rywalami z Kenii i Etiopii radzę sobie dość dobrze. Z nimi po prostu trzeba umieć biegać. Nie można się ich bać, bo też są do pokonania. Nieraz to udowadniałem. Myślę, że z każdym można wygrać. Trzeba tylko w odpowiedni sposób podejść do rywalizacji – mówi Szymon Kulka, jeden z najlepszych polskich biegaczy, aktualny mistrz Polski w półmaratonie z Piły i wicemistrz Polski w biegu na 10 tys. m z Łomży.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02019.01.04

   Jak zdobyć Koronę Półmaratonów Polskich w 2019 roku?

   Bieganie jest twoją wielką pasją? Masz za sobą wiele startów na dystansie 10 km lub półmaratonu? Szukasz nowych wyzwań? W 2019 r. zdobądź Koronę Polskich Półmaratonów!

   więcej
  Pokaż więcej