2015.10.02

Zapraszamy na PKO Silesia Marathon

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym PKO Silesia Marathonu i PKO Silesia Półmaratonu. W niedzielę, 4 października zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla Poli i Jasia”.

Zapraszamy na PKO Silesia Marathon. Materiały organizatora

Po raz drugi PKO Bank Polski jest partnerem Silesia Marathonu, tym razem jako sponsor tytularny. W ubiegłym roku w biegu wystartowało prawie tysiąc zawodników. W tym organizatorzy liczą, że na starcie stanie 1,5 tysiąca biegaczy, którzy przebiegną m.in. głównymi ulicami Katowic. W wydarzeniu wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

Wspieramy PKO Silesia Marathon, ponieważ to jedna z największych imprez biegowych na Śląsku. Warto pobiec z nami nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla Poli i Jasia” i tym samym pomóc chorym dzieciom. Zachęcam również do kibicowania zawodnikom, przed którymi duże wyzwanie – dystans maratoński – mówi Grażyna Krakowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Katowicach.

W trakcie zawodów będzie można pomóc dwójce chorych dzieci. 10-letnia Pola urodziła się z wadą serca – niedorozwojem serca prawego (HRHS). Ze względu na pogarszający się stan zdrowia w najbliższym czasie powinna przejść kolejną operację wymiany zastawki w sercu, na którą rodzice gromadzą fundusze. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Cor Infantis. Natomiast 2,5-letni Jaś urodził się z wadą genetyczną, która ogranicza jego rozwój fizyczny i intelektualny. Aby lepiej funkcjonować, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, m.in. wózek i fotelik samochodowy oraz rehabilitacja. Chłopczyk jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” ze Złotowa. Zaangażowanie uczestników biegu zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz dwójki dzieci. Kartki „biegnę dla Poli i Jasia” będą do odebrania 2 i 3 października przy biurze zawodów na stoisku akcji oraz w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego (na placu przed Silesia City Center).

  • Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje „biegnę dla…”, również na Śląsku. W 2015 roku odbyły się podczas Półmaratonu Dąbrowskiego, Maratonu Opolskiego, Pszczyńskiego Biegu Ulicznego, Półmaratonu Bytomskiego i Mikołowskiego Biegu Ulicznego. Przed nami jeszcze Memoriał Jerzego Chromika w Mysłowicach oraz Półmaraton Gliwicki.

W niedzielę, 4 października biegacze będą mieli do pokonania trasę 42 km i 195 m. Rywalizacja rozpocznie i zakończy się w Katowicach na skrzyżowaniu ulic Ks. P. Ściegiennego oraz Chorzowskiej. Zawodnicy pobiegną przez centrum Siemianowic Śląskich, największe ulice Katowic, Mysłowice, a następnie w stronę Doliny Trzech Stawów i lotniska. Trasa została wyznaczona obok atrakcyjnych miejsc, takich jak Biblioteka Śląska, nowe Muzeum Śląskie czy Willa Fitznera w Siemianowicach Śląskich. PKO Silesia Marathon startuje o godz. 9.00, natomiast o 10.30 wyruszą uczestnicy PKO Silesia Półmaratonu. Trasa tego biegu będzie się częściowo pokrywała z trasą maratonu. Dodatkowo, dzień wcześniej, 3 października o godz. 11.00 odbędzie się Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM na dystansie 4,2 km.

Więcej informacji o biegu na stronie https://silesiamarathon.pl/.

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

PKO Bank Polski sponsorem tytularnym Silesia Marathonu 2015

Skarby jesieni w diecie biegacza

 

loaderek.gifoverlay.png