2015.01.26

SKO - na miejsca, gotowi, start! Oszczędzamy!

Edukacja finansowa może być świetną zabawą. Przekonali się o tym uczniowie dziewięciu szkół podstawowych objętych programem Szkolnych Kas Oszczędnościowych. 48 z nich wzięło udział w "Olimpiadzie SKO Jarocin 2015" zorganizowanej przez Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Jarocinie.

Olimpiadzie SKO Jarocin 2015

Edukacja poprzez zabawę - to główny cel "Olimpiady SKO Jarocin 2015", której finał odbył się 14.01.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Olimpijskie konkurencje zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Każdy uczestnik mógł wykazać się wiedzą o banku i oszczędzaniu, rozwiązując testy oraz biorąc udział w konkurencjach zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Ocenie komisji konkursowej podlegały również prace plastyczne wykonane wcześniej przez uczestników olimpiady. Nie zabrakło też konkurencji sportowych.

Maskotką imprezy był Pancernik Hatetepes, który na co dzień dba o bezpieczeństwo użytkowników w serwisie SKO.

 • Laureaci olimpiady

  Kategoria klas I-III:

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie
  2. Szkoła Podstawowa w Roszkowie
  3. Szkoła Podstawowa w Kotlinie 

  Kategoria klas IV-VI:

  1. Społeczna Szkoła Podstawowa w Jarocinie
  2. Szkoła Podstawowa w Witaszycach
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie

  Laureaci otrzymali puchary, nagrody rzeczowe dla szkół oraz indywidualne dla członków zwycięskiej drużyny.

SKO - tradycja w nowej odsłonie

Inicjatywy takie jak jarocińska olimpiada przypominają, jak ważna jest edukacja ekonomiczna i że im wcześniej ją rozpoczniemy, tym lepiej. Pozwala to oszczędzić dziecku wielu problemów i niejasności związanych ze wchodzeniem w dorosłe życie i świat finansów. Program SKO idealnie to założenie realizuje.

 • SKO w liczbach

  • 80 lat liczy już SKO PKO Banku Polskiego, najstarszy i największy - a po rewitalizacji w 2012 roku - także najnowocześniejszy program edukacji finansowej dzieci i młodzieży w Polsce;

  • ponad 155 tys. uczniów założyło konto w internetowym serwisie SKO;

  • co trzecia szkoła podstawowa (ok 4,6 tys. placówek) uczestniczy w programie;

  • milion dzieci ma na co dzień dostęp do edukacji finansowej dzięki SKO;

  • ponad 550 szkół prowadzi blogi na platformie SzkolneBlogi.pl.

PKO Bank Polski, prowadząc SKO od 1935 r., uczy kolejne pokolenia młodych Polaków zarządzania finansami i przedsiębiorczości. Obecnie program SKO to wizytówka nowoczesnej szkoły, która łączy rachunki dla uczniów, szkół i rad rodziców z licznymi inicjatywami, angażującymi całe lokalne społeczności.

O wzmacnianie dobrych nawyków dbają także nauczyciele, którzy na co dzień wspierają dzieci w deponowaniu środków oraz wykazują się ogromną pomysłowością w organizacji lekcji finansów, przedsiębiorczości i oszczędzania. Chętnie korzystają przy tym z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez PKO Bank Polski specjalnie z myślą o szkołach oraz ze scenariuszy lekcji objętych patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 • PKO Bank Polski dzieciom poniżej 13. roku życia, w ramach PKO Junior, oferuje karty przedpłacone z wizerunkami postaci z bajek Cartoon Network. Do 31 marca 2015 r. można je nabyć w promocyjnej cenie. Szczegóły tutaj.

SKO-wicze mogą też odwiedzić oddziały PKO Banku Polskiego, by poznać w praktyce zasady ich działania, w tym na przykład zobaczyć sejf lub przeliczyć plik banknotów.

Krzysztof Michalski
Starszy specjalista PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Bankowa oferta dla najmłodszych

Indeks dla siedmiolatka

Ekooszczędzanie z SKO

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png