2015.06.09

Enactus 2015: pomysłowość nagrodzona

Projekty studentów z SGGW, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zostały nagrodzone w polskiej edycji międzynarodowego konkursu Enactus 2015. Diamentowym Partnerem Enactus jest PKO Bank Polski.

Enactus 2015 - pomysłowość nagrodzona

Enactus jest międzynarodową organizacją zrzeszającą studentów, opiekunów naukowych oraz przedstawicieli biznesu. Ich twórcza współpraca owocuje innowacyjnymi projektami, które co roku nagradzane są w konkursach - najpierw na szczeblu krajowym, następnie - światowym. Ocenie podlega m.in.: efektywność projektów, osiągnięte wyniki, dobór grupy odbiorców, innowacyjność, trwałość efektów oraz stopień realizacji kryterium Enactus. W tym roku w polskiej edycji konkursu Enactus 2015 roku wzięło udział 8 zespołów - z Politechniki Łódzkiej i Poznańskiej, Uniwersytetów: Łódzkiego, Warszawskiego, Gdańskiego oraz Przyrodniczego we Wrocławiu, a także Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej.

Nagrody główne

Jury składające się z ponad stu przedstawicieli biznesu, doświadczonych menedżerów, prezesów, członków zarządu i dyrektorów, pierwsze miejsce przyznało zespołowi z SGGW, który zaprezentował dwie z realizowanych inicjatyw. Wśród nich projekt "Aphasia", którego efektem jest unikatowa aplikacja wspierająca porozumiewanie się z otoczeniem osobom dotkniętym afazją, a także strona z bazą informacji dotyczących tego zagadnienia.

Drugim projektem zwycięskiego zespołu był "Economize", pomagający zarządzać domowym budżetem za pośrednictwem darmowej aplikacji i portalu oraz wykorzystujący grywalizację do nauki oszczędzania w szkołach. To studenci z SGGW zaprezentują swoje projekty podczas Enactus World Cup 2015 w Johannesburgu. 

Nagrodę zwycięskiej drużynie wręczyli: Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, oraz Artur Miernik, dyrektor Pionu Zarządzania Personelem.

Drugą nagrodę otrzymali studenci Uniwersytetu Łódzkiego a trzecią - drużyna z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Specjalne wyróżnienia

Studenci SGGW otrzymali także specjalną nagrodę PKO Banku Polskiego - w kategorii "Most Effective Business Concept". Doceniono projekt "Economize": za model biznesowy, edukacyjny charakter i promocję oszczędzania. Inną nagrodę dodatkową otrzymała reprezentacja SGH, którą wyróżniono tytułem "Best Practise in Project Management" za model biznesowy wykorzystany przy projekcie start-up'owym skoncentrowanym na produkcji zdrowych soków. PKO Bank Polski jest partnerem strategicznym zespołu SGH, a Robert Zmiejko, dyrektor Biura Strategii i Relacji Międzynarodowych w Banku - Business Advisorem grupy. 

Ponadto zespoły: Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Warszawskiej otrzymały wyróżnienia "Enactus Poland Rooki" przyznawane uczestniczącym w konkursie po raz pierwszy.

Specjalne wyróżnienie - "Enactus Poland 2015 Diamond Partner" otrzymał PKO Bank Polski.

Nasze zaangażowanie

Celem konkursu Enactus jest także stworzenie studentom okazji do wymiany doświadczeń i nauki od doświadczonych liderów biznesu. Dzięki temu młodzież akademicka zdobywa kolejne konkretne doświadczenia i kompetencje potrzebne w życiu zawodowym - zarówno w roli przedsiębiorcy, jak i pracownika. W ubiegłym roku wśród nagrodzonych znalazł się zespół z Uniwersytetu Gdańskiego i reprezentował Polskę podczas światowego finału Enactus World Cup 2014 w Pekinie.

PKO Bank Polski angażuje się w działania wspierające innowacyjne projekty młodzieży. Podobnie, jak ubiegłym roku, zaoferował płatne staże dla członków zwycięskiego zespołu, dzięki którym studenci będą mogli np. opłacić bilety na światowy finał konkursu Enactus World Cup 2015 w Johannesburgu, który odbędzie się w październiku br.

Dodatkowo, wszyscy studenci Enactus mogą aplikować na staże i praktyki w naszym Banku zamieszczone na stronie: http://www.pkobp.pl/grupa-pko-banku-polskiego/kariera/oferty-praktyk-i-stazy/.

Ewa Maciejewska
PKO Bank Polski

Czytaj także:

Kierunek: młodzi-kreatywni

Bądź aktywny na studiach!

Pliki do pobrania

  • Bankofinanse

   02019.06.17

   Interesujesz się analizą danych? Rozpocznij karierę w bankowości

   14 czerwca, na Politechnice Warszawskiej, odbyła się III edycja konferencji Data Science Summit (DSS) – największego wydarzenia o tematyce data science w Polsce, adresowanego do wszystkich osób zainteresowanych obszarem przetwarzania, analizy i wizualizacji danych oraz uczenia maszynowego. Eksperci PKO Banku Polskiego reprezentowali na wydarzeniu branżę finansową, zarówno w części merytorycznej, jak i rekrutacyjnej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Rozwój. Kariera. Sukces. Trwa XVI edycja Festiwalu BOSS

   10 tys. młodych ludzi i ponad 90 prelegentów, którzy spotykają się w 7 miastach Polski na 9 uczelniach wyższych. Konferencje, debaty, panele dyskusyjne, spotkania z gośćmi znanymi z pierwszych stron gazet, szkolenia i warsztaty. To wszystko odbywa się w ramach Festiwalu BOSS organizowanego przez największą studencką organizację promującą przedsiębiorczość w Polsce Fundację Studenckie Forum Business Centre Club.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.20

   PKO Bank Polski na targach pracy w Polsce

   Targi pracy to idealne miejsce, gdzie studenci i absolwenci mogą porozmawiać z pracodawcą twarzą w twarz. Podczas tegorocznych edycji największych wydarzeń rekrutacyjnych nie zabraknie PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.18

   #zajmijstanowisko, czyli PKO Bank Polski na targach pracy

   Wiosenne targi pracy, które odbywają się w całej Polsce, to doskonała okazja do bezpośredniej rozmowy z rekruterami oraz pracownikami firm. Skorzystały z niej setki osób, które odwiedziły warszawską edycję Absolvent Talent Days na PGE Narodowym.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.15

   Dzień dobry w pracy! Wiosenne spotkania z kandydatami na imprezach targowych

   Za nami pierwsze spotkania wiosennej rundy targów pracy. PKO Bank Polski wziął udział m.in. w imprezie na Wojskowej Akademii Technicznej, skierowanej do studentów i absolwentów informatyki oraz cyberbezpieczeństwa. To specjalności w coraz większym stopniu poszukiwane przez Bank.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.05

   Planujesz swoją karierę zawodową? Sprawdź się w PKO Banku Polskim!

   Początek roku to dobry moment do zaplanowania ścieżki rozwoju zawodowego. Dla studentów i absolwentów uczelni, którzy myślą o pracy w bankowości – przygotowaliśmy 5 programów stażowych we wszystkich obszarach działalności banku. Od stycznia br. w rekrutacji wspiera nas chatbot – narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję, dzięki któremu możemy być w stałym kontakcie z kandydatami.

   więcej
  Pokaż więcej
loaderek.gifoverlay.png