2014.11.04

Zdobądź wiedzę i nagrody

Nawet jeśli nie jesteś typowym „piątkowym uczniem”, ale interesujesz się historią najnowszą i światem współczesnym możesz wygrać w konkursie PKO Banku Polskiego „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym”. Czeka na Ciebie emocjonująca rozgrywka, w której wiedza będzie Twoim głównym sprzymierzeńcem, a czas… jedynym przeciwnikiem. Pokaż, co umiesz i zdobądź atrakcyjne nagrody!Na zwycięzców czekają urządzenia Smartwatch Samsung, abonamenty Spotify, a na szkoły biorące udział w konkursie także telewizory LG oraz bony zakupowe do sklepu internetowego empik.com .

Trening dla mistrzów

„Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym” to aplikacja konkursowa na oficjalnym profilu PKO Banku Polskiego na Facebook’u, która pomaga sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii najnowszej i stosunków międzynarodowych. Stworzona została jako pomoc i poligon testowy dla uczestników 56. Olimpiady Wiedzy i Świecie Współczesnym, której bank jest Partnerem Strategicznym. W naszym konkursie po wybraniu odpowiedniego trybu rozgrywki wziąć udział w mogą jednak wszyscy. Partnerem merytorycznym rywalizacji jest Uniwersytet Warszawski, który zadbał o odpowiedni, wysoki poziom trudności quizu. W tym roku tematem przewodnim jest rola ONZ w kształtowaniu ładu międzynarodowego.

500 sekund

Po zalogowaniu się do aplikacji musisz wybrać swój tryb rozgrywki. Jeśli zrobisz to jako uczeń szkoły ponadgimnazjalnej możesz dodatkowo wypełnić pole swojej szkoły. Wtedy przyznane Ci punkty mogą pomóc jej także zdobyć nagrodę w konkursie. Co zrobić żeby wygrać? Aby zwyciężyć należy odpowiedzieć poprawnie na jak najwięcej pytań zadanych w ciągu 500 sekund. To, na ile z nich odpowiesz, zależeć będzie od czasu Twojej reakcji i szybkości rozwiązywania testu. Po 5 sekundach od pojawienia się pytania odznaczona zostanie pierwsza nieprawidłowa odpowiedź zmniejszając tym samym pulę punktów, które możesz zdobyć. Co pięć pytań nastąpi runda bonusowa, w której możliwy jest wybór preferowanego rodzaju pytania. W quizie udział można wziąć dowolną liczbę razy, zapisany w rankingu zostanie najlepszy wynik.

Więcej czasu na rozwiązanie pytań testowych można zdobyć polecając aplikację znajomym

Nagrody

Codziennie masz szansę na zdobycie trzymiesięcznego abonamentu Spotify, dodatkowo co tydzień uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą wygrać również urządzenie - Smartwatch Samsung. Na końcu każdego z etapów przyznana zostanie także nagroda główna (telewizor LG) dla szkoły, która zajmie pierwsze miejsce w rankingu szkół oraz dwie nagrody pocieszenia (bony do sklepu internetowego empik.com o wartości 500zł) dla placówek oświatowych, które w rankingu zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

 • PKO Bank Polski po raz kolejny  jest partnerem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Historia Olimpiady sięga roku 1959, kiedy to redakcja "Dookoła Świata" przeprowadziła Ogólnopolską Olimpiadę Szkolnych Lig Quizowych. Olimpiada ma opinię jednej z najtrudniejszych i najbardziej wymagających, a jej program wykracza dalece poza podstawę programową wiedzy o społeczeństwie. Uczestnicy muszą zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi problemów współczesnego świata, gospodarki, polityki międzynarodowej, konstytucyjnych ustrojów państw, integracji europejskiej oraz historii najnowszej. Zakres materiału jest olbrzymi, co sprawia, że zawody co roku stoją na bardzo wysokim poziomie i są przedmiotem zainteresowania kilku tysięcy uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Laureaci i Finaliści rokrocznie otrzymują liczne nagrody finansowe i rzeczowe. Najważniejszymi z nich  są indeksy niemal wszystkich Uniwersytetów w Polsce, otwierające  drogę na wiele kierunków społecznych, ekonomicznych, na prawo a także na kierunki humanistyczne.

Olga Kamionek
Specjalista PKO Bank Polski

  • Bankofinanse

   02019.06.17

   Interesujesz się analizą danych? Rozpocznij karierę w bankowości

   14 czerwca, na Politechnice Warszawskiej, odbyła się III edycja konferencji Data Science Summit (DSS) – największego wydarzenia o tematyce data science w Polsce, adresowanego do wszystkich osób zainteresowanych obszarem przetwarzania, analizy i wizualizacji danych oraz uczenia maszynowego. Eksperci PKO Banku Polskiego reprezentowali na wydarzeniu branżę finansową, zarówno w części merytorycznej, jak i rekrutacyjnej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Rozwój. Kariera. Sukces. Trwa XVI edycja Festiwalu BOSS

   10 tys. młodych ludzi i ponad 90 prelegentów, którzy spotykają się w 7 miastach Polski na 9 uczelniach wyższych. Konferencje, debaty, panele dyskusyjne, spotkania z gośćmi znanymi z pierwszych stron gazet, szkolenia i warsztaty. To wszystko odbywa się w ramach Festiwalu BOSS organizowanego przez największą studencką organizację promującą przedsiębiorczość w Polsce Fundację Studenckie Forum Business Centre Club.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.20

   PKO Bank Polski na targach pracy w Polsce

   Targi pracy to idealne miejsce, gdzie studenci i absolwenci mogą porozmawiać z pracodawcą twarzą w twarz. Podczas tegorocznych edycji największych wydarzeń rekrutacyjnych nie zabraknie PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.18

   #zajmijstanowisko, czyli PKO Bank Polski na targach pracy

   Wiosenne targi pracy, które odbywają się w całej Polsce, to doskonała okazja do bezpośredniej rozmowy z rekruterami oraz pracownikami firm. Skorzystały z niej setki osób, które odwiedziły warszawską edycję Absolvent Talent Days na PGE Narodowym.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.15

   Dzień dobry w pracy! Wiosenne spotkania z kandydatami na imprezach targowych

   Za nami pierwsze spotkania wiosennej rundy targów pracy. PKO Bank Polski wziął udział m.in. w imprezie na Wojskowej Akademii Technicznej, skierowanej do studentów i absolwentów informatyki oraz cyberbezpieczeństwa. To specjalności w coraz większym stopniu poszukiwane przez Bank.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.05

   Planujesz swoją karierę zawodową? Sprawdź się w PKO Banku Polskim!

   Początek roku to dobry moment do zaplanowania ścieżki rozwoju zawodowego. Dla studentów i absolwentów uczelni, którzy myślą o pracy w bankowości – przygotowaliśmy 5 programów stażowych we wszystkich obszarach działalności banku. Od stycznia br. w rekrutacji wspiera nas chatbot – narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję, dzięki któremu możemy być w stałym kontakcie z kandydatami.

   więcej
  Pokaż więcej
loaderek.gifoverlay.png