Dzień dobry Biznes – eksperckie wsparcie dla Twojej firmy

4 września 2018 r. startuje kolejna edycja bezpłatnych szkoleń Dzień dobry Biznes skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw. Zainteresowanie poprzednimi seriami to dowód, że polscy przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości doszkalania i z entuzjazmem podchodzą do spotkań, w czasie których mogą nie tylko posłuchać prelegentów, ale również bezpośrednio zasięgnąć porady każdego z ekspertów.
około min czytania

Do tej pory PKO Bank Polski przy współpracy z Polskim Towarzystwem Gospodarczym zorganizował dwa cykle szkoleń Dzień dobry Biznes – każdy po 12 spotkań w miastach w całej Polsce. Zaprezentowano m.in. nowe regulacje prawne związane z przetwarzaniem danych osobowych oraz ciekawe rozwiązania marketingowe dla firm. Ponadto, uczestnicy aktywnie korzystali z możliwości przeprowadzenia indywidualnych rozmów z ekspertami w zakresie leasingu, faktoringu, ubezpieczeń, ekspansji zagranicznej czy bankowych produktów finansowych.

– Na bieżąco rozpoznajemy potrzeby polskich przedsiębiorców. Oprócz dopasowanych produktów bankowych oferujemy merytoryczne wsparcie w prowadzaniu biznesu. Eksperci dzielą się cennym know-how, przedstawiają sprawdzone rozwiązania i pomagają zrozumieć potrzeby klientów. Dają wiedzę i narzędzia, które wymiernie wpływają na prowadzony biznes. Celem jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców. O dobre, profesjonalne szkolenie nie jest trudno w dużym mieście, ale dla przedsiębiorców z mniejszych miejscowości możliwości podnoszenia kwalifikacji bardzo często stanowią problem. Stąd dobór małych miast, w których organizowane są spotkania Dzień dobry Biznes – mówi Piotr Podstawek, dyrektor Biura Strategii i Segmentacji Marketingowej.

Tym razem szkolenia odbędą się pod hasłem „Siła marki w MŚP” i będą dotyczyły świadomego budowania oraz wykorzystywania marki w promowaniu firmy. Warsztaty podzielono na 4 części, m.in. dotyczące sukcesji przy zmianie formy prawnej lub sprawdzonych sposobów obsługi klienta w internecie. Dodatkowo, eksperci z ZenCard – spółki z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego – zaprezentują uniwersalny sposób na budowanie lojalności klienta.

W bezpłatnych szkoleniach Dzień dobry Biznes mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zarejestrują się na stronie www.dziendobrybiznes.pl. Spotkania odbędą się w 12 miastach: Ełku (04.09), Płocku (05.09), Tczewie (06.09), Wadowicach (11.09), Lwówku Śląskim (12.09), Czechowicach-Dziedzicach (13.09), Gnieźnie (18.09), Stargardzie (19.09), Żyrardowie (20.09), Puławach (25.09), Krośnie (26.09) oraz Pruszkowie (27.09).

W pierwszych dwóch cyklach wzięło udział blisko 1000 uczestników – przedstawicieli małych i średnich firm, mogących pochwalić się już znaczącym dorobkiem biznesowym. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się popularny ostatnio temat RODO. Organizacja szkoleń Dzień dobry Biznes to element strategii PKO Banku Polskiego, która w dużej mierze skupia się na wsparciu firm z sektora MŚP.

Kompleksowa oferta dla biznesu w PKO Banku Polskim

W PKO Banku Polskim mikro, małe i średnie firmy korzystają z szerokiej oferty pożyczek oraz kredytów obrotowych i inwestycyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się Pożyczka MSP, kredyt inwestycyjny i obrotowy. 

Bank w ramach własnej Grupy Kapitałowej zapewnia firmom alternatywne formy finansowania inwestycyjnego – w formie leasingu finansowego oraz operacyjnego ruchomości i nieruchomości, wynajmu długoterminowego pojazdów i środków transportu, a także i finansowania obrotowego – w formie faktoringu z regresem, bez regresu z ubezpieczeniem, finansowania dostaw zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym, gdzie źródło spłaty może być oparte na wiarygodności dłużnika faktoranta. Klienci MŚP w PKO Banku Polskim mogą także skorzystać z dopuszczalnego salda debetowego, przyznawanego bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych, jedynie w oparciu o wpływy na rachunek.

Małgorzata Witkowska
specjalista w PKO Banku Polskim