2015.03.10

Dla przedsiębiorców. Część 1: rachunek

Im więcej możliwości daje konto firmowe, tym mniej czasu przedsiębiorcy spędzają w banku. PKO Bank Polski oferuje im zróżnicowane pakiety biznesowe, które w miarę potrzeb mogą być poszerzane o dodatkowe usługi i produkty bankowe. Wybór pakietu jest uzależniony od etapu rozwoju, na jakim znajduje się firma.

Dla przedsiębiorców. Część 1 - rachunek

Pakiet Debiut 18

PKO Bank Polski przedstawia klientom bardzo atrakcyjną ofertę rachunków dla firm, np. przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają działalność proponuje pakiet Debiut 18. W ramach Debiut 18 klient otrzymuje:

 • rachunek bieżący w złotych,
 • kartę debetową,
 • dostęp do bakowości internetowej iPKO,
 • wyciągi elektroniczne,
 • darmowy dostęp do platformy do prowadzenia księgowości (na pół roku).

Ponadto, w ciągu miesiąca może wykonać pięć bezpłatnych przelewów internetowych w kraju. Na tym nie koniec. To, co dla wielu firm ma duże znaczenie, to możliwość skorzystania z Dopuszczalnego Salda Debetowego do 20 tys. zł, bez przedstawienia dokumentów finansowych przedsiębiorstwa.

- Zależy nam aby klienci firmowi świadomie wybierali stabilnego partnera finansowego, który oferuje najbogatszą i kompleksową ofertę produktową na rynku, zarówno od strony gamy dostępnych rachunków, jak i sposobów finansowania. PKO Bank Polski buduje relację z klientami długofalowo, dostarczając dopasowaną ofertę w toku rozwoju firmy i jej potrzeb - podkreśla Dariusz Dzwonnik, dyrektor Biura Produktów Depozytowo-Transakcyjnych.

Biznes Rozwój, Komfort Plus, Sukces Plus

Do firm zainteresowanych kompleksową, nowoczesną i atrakcyjną cenowo obsługą finansów oraz pełnym dostępem do oferty kredytowej, PKO Bank Polski kieruje pakiet Biznes Rozwój, którego użytkownicy mogą otrzymać na uproszczonych warunkach kartę kredytową PKO Euro Biznes z limitem 5 tys. zł, a także dostęp do atrakcyjnej oferty kredytowej. Jeżeli przedsiębiorca oczekuje bardziej rozbudowanego produktu, może skorzystać z pakietów "Komfort Plus" bądź "Sukces Plus", w ramach których otrzymuje za darmo m.in. rachunki pomocnicze, karty debetowe, ubezpieczenie superassistance oraz przelewy internetowe (od 10 do 30), a poza tym tańszy lub bezpłatny dostęp do platformy wymiany walut.

- Pakiet "Sukces Plus" to propozycja dla firm, które odniosły już sukces na rynku. Zawiera wiele produktów i usług bankowych, które w pełni zaspokoją potrzeby finansowe nawet bardzo wymagających firm. Rozwiązanie zapewnia wszechstronną i nowoczesną obsługę firmowych finansów, indywidualną i profesjonalną pomoc merytoryczną doradcy oraz atrakcyjne warunki cenowe - podkreśla Dariusz Dzwonnik.

Konto firmowe Inteligo

Klienci biznesowi mogą zdecydować się także na konto firmowe Inteligo dla osób fizycznych, samodzielnie prowadzących działalność gospodarczą, przedstawicieli wolnych zawodów (np. lekarzy, prawników) oraz prywatnych przedsiębiorców, prowadzących działalność w formie spółki cywilnej. W ramach konta Inteligo można otworzyć dowolną liczbę rachunków i nadać im własną nazwę, co ułatwi zarządzanie finansami firmy. Za otwarcie i prowadzenie rachunków dodatkowych Bank nie pobiera żadnych opłat.

Prościej i wygodniej

Obecnie zakup pakietów biznesowych dla firm w PKO Banku Polskim jest jeszcze prostszy i wygodniejszy. Od września 2014 r. osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz spółki cywilne mogą otwierać rachunki przez internet, a umowę do podpisania dostarczy kurier. Otwieranie kont on-line jest wygodne, szybkie i bezpieczne. Po wypełnieniu wniosku na stronie www.pkobp.pl, do klienta dzwoni konsultant PKO, który weryfikuje dane podane we wniosku. Telefoniczna weryfikacja danych umożliwia sprawne i bezbłędne skonstruowanie umowy, wydanie karty debetowej umożliwiającej również bezpłatne wpłaty gotówki we wpłatomatach, wydruk dokumentów i przygotowanie przesyłki kurierskiej. Po dostarczeniu przesyłki kurier informuje Bank o złożeniu przez klienta podpisu na umowie.

Otwieranie rachunków pomocniczych w złotych lub walutach jest również bardzo proste. Wystarczy za pośrednictwem bankowości internetowej iPKO wybrać walutę rachunku oraz zatwierdzić operację SMS, rachunek otwierany jest on-line, przedsiębiorca może korzystać z niego od razu.

Wprowadzone rozwiązanie zdecydowanie ułatwia klientom firmowym skorzystanie z oferty banku. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość skorzystania z usługi Dopuszczalnego Salda Debetowego już z chwilą otwarcia rachunku, również dla klientów dopiero rozpoczynających działalność, bez konieczności przedkładania dokumentów finansowych.

 • Przez internet można otworzyć wszystkie pakiety Biznes, czyli: Debiut 18, Rozwój, Komfort Plus i Sukces Plus, a ponadto konto firmowe Inteligo.

Michał Zwoliński
Specjalista PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Konto firmowe - internetowo i mobilnie

Jak wybrać odpowiednie konto firmowe?

  • Bankofirma

   02018.12.20

   Faktoring – pieniądze zawsze na czas

   Wykonujesz swoją pracę i chcesz dostać za nią należne wynagrodzenie – bez kłopotów i bez zwłoki. Z kontrahentami jednak bywa różnie. Zdarzają się nierzetelni właściciele firm, którzy albo zwlekają z uregulowaniem należności, albo popadają w kłopoty finansowe uniemożliwiające opłacenie faktury. Przed takimi sytuacjami uchroni nas usługa faktoringu w PKO Faktoring, spółki należącej do Grupy PKO Banku Polskiego – proste i szybkie finansowanie obrotowe twojej firmy.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.18

   E-sklep szyty na miarę

   Kompleksowe rozwiązania to wygoda, której tak bardzo potrzebujemy w naszym biznesie. Zarządzanie firmą ma być przecież łatwe i szybkie. PKO Konto Firmowe daje zdecydowanie więcej – możliwość zaprojektowania oraz uruchomienia własnego sklepu internetowego, czyli przeniesienia swojej działalności do globalnej sieci.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.06

   Rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady. Stworzyli Bjorkowo – niepowtarzalne miejsce rodzinnego wypoczynku

   Mirosław Szulc i Joanna Zwolińska-Szulc porzucili korporacyjną karierę w konsultingu. Dwa lata temu postanowili, że się usamodzielnią. „Po okresie fascynacji miastami i pracą w wielkim biznesie przyszedł czas na zmiany. Na zbliżenie się do natury. Poszukiwanie wewnętrznego spokoju, czystego powietrza i powrotu do sportu” – wspominają w rozmowie z Bankomanią. Przy wsparciu PKO Banku Polskiego zbudowali Bjorkowo – swoje miejsce na ziemi w sercu Bieszczad, do którego zapraszają dziś gości z całego kraju (i nie tylko).

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.06

   Księgowość w firmie – tradycyjnie czy online?

   Utrzymywanie porządku w dokumentach finansowych i należyte wywiązywanie się obowiązków wobec fiskusa to poważne wyzwania stojące przed każdym przedsiębiorcą. Początkujący właściciele firm zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie księgowego na etat, więc są szczególnie narażeni na błędy rachunkowe, które mogą słono kosztować. Sposobem na uniknięcie problemów jest skorzystanie ze wsparcia księgowego online lub powierzenie firmowych rozliczeń specjalistom z biura rachunkowego na zasadach outsourcingu.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.11.22

   Rusza szał przedświątecznych zakupów – nie odsyłaj swoich klientów z kwitkiem!

   Mikołaje na sklepowych witrynach, dekoracje na ulicach i w galeriach handlowych, do tego świąteczne promocje w sklepach i coraz większe tłumy – ruszył bardzo gorący okres w handlu. Świąteczna atmosfera zaczyna się w Polsce z roku na rok coraz wcześniej i to już nikogo nie dziwi. Coraz bardziej dziwi natomiast informacja, że sklep nie przyjmuje płatności kartą lub telefonem.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.11.21

   Zaczyna się już na plantacjach ziemniaków. Poznaj Super Anioła z Łomży

   Produkują skrobię ziemniaczaną, syrop glukozowy czy grysik – grupa PEPEES jest łomżyńskim Super Aniołem. Firma została nagrodzona podczas lokalnego plebiscytu, którego sponsorem jest PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej