2015.03.03

Google wspiera przedsiębiorczość - do 2016 r. przeszkoli 1 mln Europejczyków

Google ogłosiło, że do 2016 roku przeszkoli milion Europejczyków, którzy są lub chcą być przedsiębiorcami, pomagając im w zdobyciu kluczowych umiejętności cyfrowych. Internetowy gigant zainwestuje też 25 mln euro w rozbudowę istniejących programów szkoleniowych i wdrożenie ich na nowych rynkach w całej Europie.

Google wspiera przedsiębiorczość - do 2016 r. przeszkoli 1 mln Europejczyków

Dzięki internetowi obecnie każda firma może wejść na globalny rynek i sprzedawać na nim swoje produkty i usługi. Aby się wyróżnić i pozostać konkurencyjnym, a także odnieść międzynarodowy sukces, trzeba mieć niezbędne narzędzia i produkty.

- Zobowiązujemy się, że do 2016 roku przeszkolimy milion Europejczyków, również w Polsce, pomagając im w zdobyciu kluczowych umiejętności cyfrowych. Zainwestujemy dodatkowe 25 milionów euro w rozbudowę istniejących programów i wdrożymy je na nowych rynkach w całej Europie. W ten sposób chcemy przeszkolić kolejne małe firmy w zakresie umiejętności cyfrowych, których tak bardzo potrzebują - napisał na polskim blogu Google Matt Brittin, przewodniczący EMEA Business and Operations Google.

 • Google stworzy ogólnoeuropejską platformę online, aby wspierać firmy w każdym zakątku Europy i umożliwiać im zdalny udział w szkoleniach internetowych.

Brittin podkreślił, że era cyfrowa jest dla firm niewątpliwie źródłem ogromnych szans - jeszcze nigdy przedsiębiorcy nie mieli tyle różnych możliwości dotarcia do klientów. Ale jeśli europejscy obywatele nie będą dysponować odpowiednimi umiejętnościami, możliwości, jakie stwarza cyfrowa gospodarka nadal pozostaną niewykorzystane.

- Unia Europejska prognozuje, że przy obecnym tempie już w 2020 roku będzie brakować 900 000 pracowników posiadających odpowiednie umiejętności cyfrowe, aby zapełnić nowo powstające miejsca pracy. Poza tym, istnieje wiele firm, które chcą rozpocząć działania w internecie, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Google odgrywa ważną role w tym procesie - uważa Brittin.

I wymienia, że tylko w ostatnim roku Google pomogło dziesiątkom tysięcy niemieckich przedsiębiorców eksportować produkty w ramach współpracy partnerskiej z takimi firmami, jak DHL, PayPal i Commerzbank.

W Hiszpanii przeszkoliło dotychczas dziesiątki tysięcy bezrobotnych młodych osób, oferując im darmowe kursy w takich obszarach, jak projektowanie stron internetowych, marketing cyfrowy i e-commerce.

We Włoszech pokazało tysiącom tradycyjnych rzemieślników, jak mogą sprzedawać i reklamować swoje produkty online.

Agnieszka Morawiecka
ISBnews

Czytaj także:

Koszty w firmie: albo księgowanie, albo oszczędzanie

Pierwszy biznes

  • Bankofirma

   02018.12.20

   Faktoring – pieniądze zawsze na czas

   Wykonujesz swoją pracę i chcesz dostać za nią należne wynagrodzenie – bez kłopotów i bez zwłoki. Z kontrahentami jednak bywa różnie. Zdarzają się nierzetelni właściciele firm, którzy albo zwlekają z uregulowaniem należności, albo popadają w kłopoty finansowe uniemożliwiające opłacenie faktury. Przed takimi sytuacjami uchroni nas usługa faktoringu w PKO Faktoring, spółki należącej do Grupy PKO Banku Polskiego – proste i szybkie finansowanie obrotowe twojej firmy.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.18

   E-sklep szyty na miarę

   Kompleksowe rozwiązania to wygoda, której tak bardzo potrzebujemy w naszym biznesie. Zarządzanie firmą ma być przecież łatwe i szybkie. PKO Konto Firmowe daje zdecydowanie więcej – możliwość zaprojektowania oraz uruchomienia własnego sklepu internetowego, czyli przeniesienia swojej działalności do globalnej sieci.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.06

   Rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady. Stworzyli Bjorkowo – niepowtarzalne miejsce rodzinnego wypoczynku

   Mirosław Szulc i Joanna Zwolińska-Szulc porzucili korporacyjną karierę w konsultingu. Dwa lata temu postanowili, że się usamodzielnią. „Po okresie fascynacji miastami i pracą w wielkim biznesie przyszedł czas na zmiany. Na zbliżenie się do natury. Poszukiwanie wewnętrznego spokoju, czystego powietrza i powrotu do sportu” – wspominają w rozmowie z Bankomanią. Przy wsparciu PKO Banku Polskiego zbudowali Bjorkowo – swoje miejsce na ziemi w sercu Bieszczad, do którego zapraszają dziś gości z całego kraju (i nie tylko).

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.06

   Księgowość w firmie – tradycyjnie czy online?

   Utrzymywanie porządku w dokumentach finansowych i należyte wywiązywanie się obowiązków wobec fiskusa to poważne wyzwania stojące przed każdym przedsiębiorcą. Początkujący właściciele firm zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie księgowego na etat, więc są szczególnie narażeni na błędy rachunkowe, które mogą słono kosztować. Sposobem na uniknięcie problemów jest skorzystanie ze wsparcia księgowego online lub powierzenie firmowych rozliczeń specjalistom z biura rachunkowego na zasadach outsourcingu.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.11.22

   Rusza szał przedświątecznych zakupów – nie odsyłaj swoich klientów z kwitkiem!

   Mikołaje na sklepowych witrynach, dekoracje na ulicach i w galeriach handlowych, do tego świąteczne promocje w sklepach i coraz większe tłumy – ruszył bardzo gorący okres w handlu. Świąteczna atmosfera zaczyna się w Polsce z roku na rok coraz wcześniej i to już nikogo nie dziwi. Coraz bardziej dziwi natomiast informacja, że sklep nie przyjmuje płatności kartą lub telefonem.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.11.21

   Zaczyna się już na plantacjach ziemniaków. Poznaj Super Anioła z Łomży

   Produkują skrobię ziemniaczaną, syrop glukozowy czy grysik – grupa PEPEES jest łomżyńskim Super Aniołem. Firma została nagrodzona podczas lokalnego plebiscytu, którego sponsorem jest PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej