2014.03.21

Gratulujemy naszemu klientowi! PESA z nagrodą "Financial Times" lepsza od Twittera.

 

Z satysfakcją informujemy, że nasz wieloletni klient, spółka PESA, jest pierwszą w historii firmą z Europy Środkowo-Wschodniej, która zdobyła nagrodę prestiżowego ekonomicznego dziennika Financial Times.

PKO Bank Polski Korporacje - PESA

Producent pojazdów szynowych z Bydgoszczy pokonał takich konkurentówjak Twitter, Airbnb (globalny serwis umożliwiający wynajem mieszkań) czy Continental Resources (światowy gigant naftowy). 

Polska spółka, pod kierownictwem prezesa Tomasza Zaboklickiego, zwyciężyła w kategorii „Przedsiębiorczość”. Jury konkursu - do którego zgłaszane są firmy ze wszystkich kontynentów - uznało, że PESA to modelowy przykład przekształcenia istniejących od lat pięćdziesiątych ZNTK Bydgoszcz w nowoczesne przedsiębiorstwo. Obecnie jest firmą innowacyjną, tworzącą produkty oparte o własne, oryginalne rozwiązania techniczne.

 • Gratulujemy naszemu Klientowi sukcesu w konkursie Financial Times. PESA Bydgoszcz SA, lider polskich i europejskich producentów pojazdów szynowych, laureat m.in.:

  • wyróżnienia w kategorii "Produkcja i Nowy Biznes" oraz nagrody specjalnej za wzorowe przeprowadzenie przemysłowej i finansowej restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego w konkursie Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2012;

  • Nagrody Kisiela w 2013 roku, "Za właściwy tor" w kategorii "Przedsiębiorca";

  • "Innowatora Wprost 2013", w kategorii "Przemysł".

  Współpraca z firma PESA to dla nas prawdziwa satysfakcja! Razem przyszłość staje się bliższa, bo... Razem widzimy wiecej!

Od 6 lat na drodze do sukcesów PESIE towarzyszy PKO Bank Polski. Rozpoczęta w 2008 roku współpraca jest kontynuowana w coraz szerszym zakresie. Nasz Bank oferuje kompleksowe i profesjonalne usługi. Nie boi się trudnych wyzwań. Podejmuje się finansowania nawet skomplikowanych transakcji, jeśli są perspektywiczne. Ułatwia to naszym klientom ekspansję na krajowym rynku i realizację zagranicznych kontraktów.

Gratulujemy spółce PESA sukcesu!

Czytaj także: Nigdy się nie poddaję

  • Bankofirma

   02018.12.20

   Faktoring – pieniądze zawsze na czas

   Wykonujesz swoją pracę i chcesz dostać za nią należne wynagrodzenie – bez kłopotów i bez zwłoki. Z kontrahentami jednak bywa różnie. Zdarzają się nierzetelni właściciele firm, którzy albo zwlekają z uregulowaniem należności, albo popadają w kłopoty finansowe uniemożliwiające opłacenie faktury. Przed takimi sytuacjami uchroni nas usługa faktoringu w PKO Faktoring, spółki należącej do Grupy PKO Banku Polskiego – proste i szybkie finansowanie obrotowe twojej firmy.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.18

   E-sklep szyty na miarę

   Kompleksowe rozwiązania to wygoda, której tak bardzo potrzebujemy w naszym biznesie. Zarządzanie firmą ma być przecież łatwe i szybkie. PKO Konto Firmowe daje zdecydowanie więcej – możliwość zaprojektowania oraz uruchomienia własnego sklepu internetowego, czyli przeniesienia swojej działalności do globalnej sieci.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.06

   Rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady. Stworzyli Bjorkowo – niepowtarzalne miejsce rodzinnego wypoczynku

   Mirosław Szulc i Joanna Zwolińska-Szulc porzucili korporacyjną karierę w konsultingu. Dwa lata temu postanowili, że się usamodzielnią. „Po okresie fascynacji miastami i pracą w wielkim biznesie przyszedł czas na zmiany. Na zbliżenie się do natury. Poszukiwanie wewnętrznego spokoju, czystego powietrza i powrotu do sportu” – wspominają w rozmowie z Bankomanią. Przy wsparciu PKO Banku Polskiego zbudowali Bjorkowo – swoje miejsce na ziemi w sercu Bieszczad, do którego zapraszają dziś gości z całego kraju (i nie tylko).

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.06

   Księgowość w firmie – tradycyjnie czy online?

   Utrzymywanie porządku w dokumentach finansowych i należyte wywiązywanie się obowiązków wobec fiskusa to poważne wyzwania stojące przed każdym przedsiębiorcą. Początkujący właściciele firm zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie księgowego na etat, więc są szczególnie narażeni na błędy rachunkowe, które mogą słono kosztować. Sposobem na uniknięcie problemów jest skorzystanie ze wsparcia księgowego online lub powierzenie firmowych rozliczeń specjalistom z biura rachunkowego na zasadach outsourcingu.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.11.22

   Rusza szał przedświątecznych zakupów – nie odsyłaj swoich klientów z kwitkiem!

   Mikołaje na sklepowych witrynach, dekoracje na ulicach i w galeriach handlowych, do tego świąteczne promocje w sklepach i coraz większe tłumy – ruszył bardzo gorący okres w handlu. Świąteczna atmosfera zaczyna się w Polsce z roku na rok coraz wcześniej i to już nikogo nie dziwi. Coraz bardziej dziwi natomiast informacja, że sklep nie przyjmuje płatności kartą lub telefonem.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.11.21

   Zaczyna się już na plantacjach ziemniaków. Poznaj Super Anioła z Łomży

   Produkują skrobię ziemniaczaną, syrop glukozowy czy grysik – grupa PEPEES jest łomżyńskim Super Aniołem. Firma została nagrodzona podczas lokalnego plebiscytu, którego sponsorem jest PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej