2014.12.19

Świątynia kultury we Wrocławiu

Wrocławskie Narodowe Forum Muzyki - instytucja kultury powołana do życia w maju 2014 - wkrótce będzie mogła pochwalić jednym z najnowocześniejszych obiektów koncertowych w Europie. Partnerem strategicznym NFM jest PKO Bank Polski.

Projekt gmachu Narodowego Forum Kultury 

Narodowe Forum Muzyki powstało z połączenia Filharmonii Wrocławskiej i Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Dzięki fuzji zasięg projektów tworzonych w stolicy Dolnego Śląska i misja propagowania dzieł patrona NFM, Witolda Lutosławskiego - zyskały nowy wymiar.

Na jesień 2015 roku planowane jest otwarcie nowoczesnej sali koncertowej. Budynek, o dynamicznej i niezwykle eleganckiej bryle, powstaje na Placu Wolności. Został pomyślany tak, aby spełniać wszystkie wymagania artystów i publiczności, zarówno pod względem walorów akustycznych, jak i możliwości technicznych.

  • Obiekt koncertowy będzie posiadać 4 sale koncertowe: główną z 1800 miejscami i trzy kameralne, dla widowni liczącej od 250 do 450 osób, a także studio nagrań, sale prób, pomieszczenia konferencyjno-biurowe i przestrzeń wystawiennicza. Ponadto do obiektu należą także parking podziemny i dziedziniec pomyślany, jako miejsce plenerowych wydarzeń kulturalnych.

Edukacja kulturalna

Działalność NFM obejmuje liczne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży (m.in. "Śpiewający Wrocław, "Śpiewająca Polska", "Singing Europe", "Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato"), a także inicjatywy propagujące udział w życiu kulturalnym skierowane do dorosłych. Jest też wiodącą instytucją w projekcie "Wrocław 2016 - Europejska Stolica Kultury".

O wyjątkowość NFM świadczy to, jak wiele zespołów występuje pod jego patronatem. Należą do nich m.in. Orkiestra Symfoniczna NFM, Orkiestra Kameralna, Wrocławska Orkiestra Barokowa czy Chór NFM. Wrocławska scena organizuje także międzynarodowe festiwale, które od wielu lat goszczą światowej sławy muzyków, takie jak Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans oraz Musica Electronica Nova.

  • Mecenat kultury PKO Banku Polskiego

    Partnerem strategicznym Narodowego Forum Kultury jest PKO Bank Polski. Udział w tym projekcie to duży prestiż, zwłaszcza pod kątem wizerunkowym, ale Bank nie istniałby bez Klientów i o nich również pamiętano przy zawieraniu umowy sponsorskiej. Zgodnie z jej postanowieniami, płacąc za bilety na wydarzenia organizowane przez NFM za pomocą kart płatniczych wydanych przez PKO Bank Polski lub korzystając z aplikacji IKO, klienci otrzymują zniżki. Natomiast dla najmłodszych przygotowywane są warsztaty muzyczne, które realizowane są w szkołach najbardziej zaangażowanych w propagowanie idei oszczędzania w ramach SKO.

Edyta Skorupska
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Więcej i na wyższym poziomie

PKO Bank Polski głównym sponsorem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni

PKO Bank Polski złotym sponsorem megawidowiska operowego Rigoletto w Operze Wrocławskiej

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png