Zapraszamy na poplenerowy wernisaż prac studentów
14 października o godz. 18:00 w Centrali PKO Banku Polskiego w Warszawie przy ul. Puławskiej 15 odbędzie się wernisaż prac studentów prof. Jana Gryki z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Młodzi artyści pod koniec maja br. uczestniczyli w plenerze malarskim.
Plener Pracowni Intermediów i Rysunku pod mecenatem Fundacji PKO Banku Polskiego odbył się w Krainie Rumianku – ośrodku edukacji regionalnej znajdującym się w podlubelskim Hołownie. Współprowadzącym był Robert Kuśmirowski – jeden z najbardziej znanych na świecie polskich artystów; performer, autor instalacji, obiektów i fotografii, nazywany „geniuszem atrapy” i „manipulatorem rzeczywistości”.
W ramach pleneru studenci braki udział w spotkaniach, panelach i prezentacjach dotyczących m.in. historii regionu, wiejskiego budownictwa i ziołolecznictwa.
Pod ich kierunkiem powstało kilkanaście obrazów, obiektów i filmów, łączących naturę, kulturę i sztukę, a tym samym wpisujących się w „intermedialność natury” – konceptualny zamysł pleneru. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu. W Centrali Banku będzie można je oglądać do połowy grudnia. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny.
To już drugi wernisaż zorganizowany w Centrali Banku w tym roku. Podczas pierwszego prezentowane były poplenerowe dzieła studentów pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Jednym z ważniejszych działań Banku wspierających rozwój sztuki jest budowa kolekcji sztuki współczesnej. W zbiorach PKO Banku Polskiego znajdują się prace ponad trzydziestu wybitnych polskich artystów - między innymi Magdaleny Abakanowicz, Stefana Girowskiego, Jarosława Modzelewskiego i Jana Tarasina.
Dzieła wchodzące w skład kolekcji bankowej są wyeksponowane przede wszystkim w miejscach dostępnych dla gości oraz pracowników budynku Centrali w Warszawie. Aby udostępnić je szerszej publiczności Bank uruchomił serwis Kolekcja Sztuki, gdzie znajdują się fotografie wszystkich prac i biografie ich autorów.
Edyta Skorupska
Ekspert PKO Banku Polskiego
Czytaj także:
Prace studentów ASP w Centrali PKO Banku Polskiego
Kolekcja Sztuki Współczesnej PKO Banku Polskiego
Pliki do pobrania
Bankopasje
02019.07.12PKO Bank Polski oficjalnym partnerem quizu Ekstraklasy!
więcejPKO Bank Polski razem z Ekstraklasą S.A. prezentują nową i innowacyjną formułę rywalizacji wśród piłkarskich kibiców!
Bankopasje
02019.07.08#KandydatNaGwiazde – odcinek 5.
więcejZapraszamy na najnowszy odcinek naszego cyklu wideo #KandydatNaGwiazde.
Bankopasje
02019.06.21To oni zrewolucjonizują świat nauki. Rozmowa z laureatami konkursu „Młode Talenty”
więcejW przyszłości chcą być onkologami. Dziś, oprócz nauki na kierunku lekarskim, znajdują także czas na pracę w ramach wolontariatu i badania naukowe nad komórkami nowotworowymi. Ich osiągnięcia doceniono już wielokrotnie – w kraju i na świecie. Stanisław Supplitt (wcześniej Kwiatkowski) i Krzysztof Kotowski, tegoroczni laureaci konkursu „Młode talenty” w kategorii Sukces Naukowy, opowiedzieli nam o swoich marzeniach i planach na przyszłość. Mecenasem konkursu był PKO Bank Polski.
Bankopasje
02019.06.10To był zapierający dech w piersiach pokaz. Świdnik Air Festival 2019 zakończony sukcesem!
więcej46 załóg, 620 minut w powietrzu – tak w liczbach wyglądał Świdnik Air Festival. Publiczność dopisała, pogoda nie zawiodła nawet na chwilę. Impreza dla fanów lotnictwa zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Przyszli podziwiać podniebne akrobacje i miło spędzić czas w towarzystwie gwiazd. Na scenie zagrała Ania Dąbrowska, Organek i zespół Enej.
Bankopasje
02019.06.06Koncerty, festiwal artystów ulicznych i strefa dla dzieci. Takie były Dni Szamotuł 2019
więcejJak co roku w pierwszy weekend czerwca mieszkańcy Szamotuł i okolic obchodzili swoje święto, a dokładnie święto swojego miasta. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci.
Bankopasje
02019.06.06Jubileuszowa edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki za nami!
więcej„Złap bakcyla nauki” – to hasło już od dekady towarzyszy uczestnikom Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Za nami jubileuszowa 10. edycja wydarzenia. Na uczestników jak zawsze czekały ciekawe wykłady, warsztaty, dyskusje z uczonymi, twórcami. Goście mieli możliwość zwiedzać niedostępne na co dzień laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, inżynierów, humanistów i artystów.