2014.07.14

Kierunek: młodzi, kreatywni

PKO Bank Polski angażuje się w projekty inicjowane przez uczelnie i organizacje studenckie. Wspiera inicjatywy promujące naukę, popularyzujące zdobywanie wiedzy i pobudzanie kreatywności.

Prezes Zbigniew Jagiełło wreczył nagrode zwycieskiej druzynie z Uniwersytetu Gdanskiego podczas fi nałowej gali konkursu Enactus Poland 2014, którego Bank jest partnerem.
Prezes Zbigniew Jagiełło wreczył nagrode zwycieskiej druzynie z Uniwersytetu Gdanskiego podczas finałowej gali konkursu Enactus Poland 2014, którego Bank jest partnerem.

Od wielu lat PKO Bank Polski, angażuje się w działania, których celem jest promocja nauki, wspiera młodych programistów oraz dofinansowuje innowacyjne projekty tworzone przez przyszłych naukowców oraz realizuje programy stażowe i praktyki skierowane do studentów.

Sponsorowana przez Bank drużyna Uniwersytetu Warszawskiego została srebrnym medalistą Finałów XXXVIII Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Rywalizowała ze 121 drużynami z całego świata, rozwiązując dwanaście bardzo trudnych zadań. Finaliści zostali wyłonieni w eliminacjach regionalnych rozegranych na wszystkich kontynentach. Łącznie w eliminacjach wystartowało 32 043 studentów z 2286 uczelni z 94 krajów.

  • Za swoje osiągnięcia studenci otrzymują także stypendia ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

Doceniamy zaangażowanie

W lutym br. rozpoczęliśmy współpracę przy programie Enactus Poland, z międzynarodową organizacją, zrzeszającą studentów, opiekunów naukowych oraz przedstawicieli biznesu. Młode osoby przyjęte do programu realizują projekty o charakterze biznesowym, wspierające rozwój lokalnych społeczności. Otrzymują wsparcie merytoryczne ze strony opiekunów naukowych oraz reprezentantów biznesu, którzy pełnią rolę mentorów. - Głównym powodem naszej współpracy z Enactus są wnioski z obserwacji studentów podczas konkursów. Jestem przekonany, że osoby biorące w nich udział w przyszłości mogą być idealnymi i zaangażowanymi pracownikami Banku, a po zdobyciu doświadczenia kandydatami na stanowiska dyrektorów oddziałów – mówi Artur Miernik przedstawiciel PKO Banku Polskiego i członek polskiego jury konkursów.

Bank uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach Enactus, dzieli się ze studentami wiedzą ekspercką i menedżerską. Najlepsze zespoły wyłonione w polskim finale konkursu wystartują w światowych rozgrywkach Enactusa. Dla uczestników programu przygotowaliśmy bogatą ofertę staży i praktyk, które mogą odbywać się na terenie całej Polski.

Międzynarodowe wsparcie

W czerwcu zainaugurowany został również program "Inteligentny Start", który wspiera polskich studentów i absolwentów zagranicznych uczelni. Absolwentom szkół wyższych mieszkającym w kraju, w którym ukończyli studia, program umożliwia zdobycie pracy w zagranicznych jednostkach dynamicznie rozwijających się polskich firm, a studentom - odbycie stażu lub praktyki w ich siedzibach. PKO Bank Polski jest fundatorem programu.

Innowacyjność nagrodzona

Łazik Hyperion II. Źródło: https://www.facebook.com/projekt.hyperion
Łazik Hyperion 2. Źródło: https://www.facebook.com/projekt.hyperion

Hyperion 2, prototyp łazika marsjańskiego, podobnie jak jego poprzednik, zajął pierwsze miejsce na prestiżowych zawodach University Rover Challenge 2014 w Stanach Zjednoczonych. Studenci z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej od zeszłego roku pracowali nad zmianami w pierwszej wersji robota. Hyperion Team zdystansował 22 inne projekty. Budowa pojazdu oraz sfinansowanie wyjazdu do USA odbyło się w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Generacja Przyszłości", a sponsorem łazika został PKO Bank Polski.

Studenci wybierają PKO Bank Polski

W prestiżowym rankingu pracodawców - Universum Student Survey - PKO Bank Polski utrzymał trzecią pozycję w kategorii Biznes. Jako jedyny Bank znalazł się w pierwszej dziesiątce listy.

W tegorocznym zestawieniu Pracodawca Roku 2013, przeprowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC, nasz Bank znalazł się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców, awansując z szóstego na wysokie czwarte miejsce.

Iwona Wardzynska-Kazmierczak
ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Żyć bez ograniczeń

Prace studentów ASP w Centrali PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski mecenasem Nagród Kisiela

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png