Płacisz kartą – dobro procentuje
Każdy z nas ma potrzebę czynienia dobra! Ale czasem o niej zapominamy. Ponad 110 tysiącom posiadaczy konta Inteligo przypomina o tym karta "Dobro procentuje". Aby pomagać innym, wystarczy jej używać. To proste!
Pomagać innym można zawsze i to na różne sposoby. Ale czy można komuś pomóc korzystając ze swojej karty płatniczej? Tak! Wiedzą o tym właściciele karty Visa payWave "Dobro procentuje".
Używając karty do realizacji płatności, np. bezstykowych, zakupów przez internet i telefon czy doładowań telefonów komórkowych, za każdym razem PKO Bank Polski, część swoich dochodów naliczanych z transakcji bezgotówkowych, przekazuje na cel charytatywny. Na jaki konkretnie - możesz wybrać sam! I zdecydować, czy chętniej wesprzesz działania dobroczynne: edukacyjne, ekologiczne, prozdrowotne czy na rzecz osób niepełnosprawnych.
Używając karty "Dobro procentuje", pomagasz więc innym. Od dwóch lat z tej możliwości korzysta już ponad 110 tysięcy klientów Inteligo. I dzięki nim Fundacja PKO Banku Polskiego mogła przekazać ponad 800 tysięcy złotych na cele charytatywne. Możesz dołączyć do tego grona i zachęcić bliskich lub znajomych do niewymagającej wysiłku, a skutecznej, dobroczynności. I to przez cały rok! Wystarczy zostać posiadaczem karty "Dobro procentuje".
Atuty karty:
- 0 zł za wydanie karty płatniczej Visa payWave "Dobro procentuje" do rachunku głównego Inteligo;
- 0 zł za używanie karty przy miesięcznych, rozliczonych transakcjach bezgotówkowych wykonanych kartą od 100 zł;
- możliwość płatności we wszystkich punktach usługowo-handlowych na całym świecie akceptujących karty Visa;
- możliwość płatności zbliżeniowych (payWave) bez podawania karty sprzedawcy, podpisu, z kodem PIN tylko dla transakcji powyżej 50 zł;
- możliwość płatności internetowych i przez telefon;
- możliwość wypłaty bez prowizji z ponad 4 tys. bankomatów sieci PKO Banku Polskiego i BZ WBK oraz wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach PKO Banku Polskiego bez żadnych opłat;
- doładowania telefonów komórkowych w bankomatach PKO Banku Polskiego;
- zarządzanie kartą poprzez serwis transakcyjny: SMS-y i powiadomienia na e-mail oraz komunikator internetowy o każdej zmianie salda na rachunku karty oraz samodzielny wybór wysokości dziennych limitów karty, które możesz zmienić w dowolnym momencie.
Korzystając z karty "Dobro procentuje", możesz wesprzeć dowolny obszar działalności charytatywnej - zdecyduj sam.
W obszarze EDUKACJA Bank udziela wsparcia Stowarzyszeniu "Siemacha", które od lat trafnie diagnozuje potrzeby młodych ludzi, rozpoznaje zagrożenia, jakie niesie wkraczanie w dorosły świat i oferuje im pomoc, jakiej szukają - na przykład poprzez tworzenie placówek edukacyjno-wychowawczych na terenie galerii handlowych, gdy te stały się miejscem, w którym młodzi ludzie chętnie spędzają wolny czas. Z przekazanej darowizny realizują program "Pomnażamy młode talenty" w tej grupie społecznej.
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPINKA to beneficjent karty Inteligo w obszarze NADZIEJA. Głównym celem Stowarzyszenia jest tworzenie kompletnej oferty usług motoryzacyjnych dla osób z różnymi dysfunkcjami, co przełoży się na zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej. SPINKA organizuje kursy prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych fizycznie i "towarzyszy" kursantom na każdym etapie: zdania państwowego egzaminu, zakupie własnego auta i jego adaptacji według indywidualnych potrzeb.
W obszarze EKOLOGIA beneficjentem karty "Dobro procentuje" jest Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, organizator kilkuletniego projektu edukacyjnego "Zaadoptuj Rzekę", którego celem jest inspirowanie społeczności lokalnych do angażowania się w ochronę rzek, strumieni, jezior, stawów, a także Morza Bałtyckiego i ich nabrzeży.
Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa organizowana przez PKO Bank Polski od 2009 roku jest natomiast wspierana w obszarze ZDROWIE. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób do regularnego oddawania krwi, ale także popularyzacja idei krwiodawstwa i przełamywanie związanych w nią barier.
Ewa Maciejewska
PKO Bank Polski
Czytaj także:
Szlachetna Paczka – konkretna pomoc dla wybranej rodziny
Edukacja, nadzieja, ekologia i zdrowie
Bankopasje
02019.07.12PKO Bank Polski oficjalnym partnerem quizu Ekstraklasy!
więcejPKO Bank Polski razem z Ekstraklasą S.A. prezentują nową i innowacyjną formułę rywalizacji wśród piłkarskich kibiców!
Bankopasje
02019.07.08#KandydatNaGwiazde – odcinek 5.
więcejZapraszamy na najnowszy odcinek naszego cyklu wideo #KandydatNaGwiazde.
Bankopasje
02019.06.21To oni zrewolucjonizują świat nauki. Rozmowa z laureatami konkursu „Młode Talenty”
więcejW przyszłości chcą być onkologami. Dziś, oprócz nauki na kierunku lekarskim, znajdują także czas na pracę w ramach wolontariatu i badania naukowe nad komórkami nowotworowymi. Ich osiągnięcia doceniono już wielokrotnie – w kraju i na świecie. Stanisław Supplitt (wcześniej Kwiatkowski) i Krzysztof Kotowski, tegoroczni laureaci konkursu „Młode talenty” w kategorii Sukces Naukowy, opowiedzieli nam o swoich marzeniach i planach na przyszłość. Mecenasem konkursu był PKO Bank Polski.
Bankopasje
02019.06.10To był zapierający dech w piersiach pokaz. Świdnik Air Festival 2019 zakończony sukcesem!
więcej46 załóg, 620 minut w powietrzu – tak w liczbach wyglądał Świdnik Air Festival. Publiczność dopisała, pogoda nie zawiodła nawet na chwilę. Impreza dla fanów lotnictwa zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Przyszli podziwiać podniebne akrobacje i miło spędzić czas w towarzystwie gwiazd. Na scenie zagrała Ania Dąbrowska, Organek i zespół Enej.
Bankopasje
02019.06.06Koncerty, festiwal artystów ulicznych i strefa dla dzieci. Takie były Dni Szamotuł 2019
więcejJak co roku w pierwszy weekend czerwca mieszkańcy Szamotuł i okolic obchodzili swoje święto, a dokładnie święto swojego miasta. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci.
Bankopasje
02019.06.06Jubileuszowa edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki za nami!
więcej„Złap bakcyla nauki” – to hasło już od dekady towarzyszy uczestnikom Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Za nami jubileuszowa 10. edycja wydarzenia. Na uczestników jak zawsze czekały ciekawe wykłady, warsztaty, dyskusje z uczonymi, twórcami. Goście mieli możliwość zwiedzać niedostępne na co dzień laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, inżynierów, humanistów i artystów.