2017.07.14

#wejdźnapokład The Tall Ships Races!

To będzie jedno z największych plenerowych wydarzeń w Polsce tego roku. Zlot żaglowców, który zakończy prestiżowe regaty The Tall Ships Races sprawi, że na Szczecin (5-8.08.) zwrócą się oczy całego świata. Organizatorzy przygotowali wyjątkową oprawę tej imprezy, a my będziemy tu śledzić postępy żeglarzy jeszcze na morzu na wiele dni przed zejściem na ląd nad Odrą.

Na razie są sami na morzu i walczą  nie tylko ze sobą, ale także z nieprzewidywalną pogodą. Wystartowali 3 lipca ze szwedzkiego Halmstad. Załogi największych żaglowców świata suną do Szczecina, gdzie za trzy tygodnie regaty zakończą się wyjątkową paradą załóg, a miasto stanie się na kilka dni stolicą światowego żeglarstwa. Organizatorzy liczą, że co najmniej sto dopłynie do Szczecina. Na pewno będą to najpiękniejsze żaglowce świata. Będziemy Wam to relacjonować na bieżąco. Przygotowaliśmy dla Was konkursy, niespodzianki, ale przede wszystkim czekamy na Wasze wspomnienia związane z pokonywaniem sztormów (być może nie tylko na morzu)! W naszej akcji #wejdźnapokład będziemy towarzyszyć żaglowcom, które przebijają się przez fale, żeby dotrzeć do Polski.

Dziś, dzięki mediom społecznościowym możemy podglądać niemal każdy pokład, jak choćby tu – załoga norweskiego żaglowca Fullriggeren Sørlandet przygląda się trasie, jaka zaprowadzi ich do Szczecina: 

Tegoroczny finał regat ma być wyjątkowy. Swój koncert zapowiedziała światowa gwiazda muzyki operowej Andrea Bocelli, przygotowywanych jest mnóstwo atrakcji dla tysięcy gości, m.in. największy w Polsce pokaz sztucznych ogni, który mają zorganizować topowi światowi pirotechnicy. Zanim jeszcze Szczecin rozbłyśnie światłami wielkiego miasta #wejdźnapokład i pozostań tu z nami!

Program imprezy jest dostępny tutaj.

PKO Bank Polski jest Głównym Sponsorem Portowym wydarzenia.

Tomasz Lipko
Mediastorm

Czytaj także:

Święto morza w Szczecinie

Szczecin gości 3. Międzynarodowy Kongres Morski oraz Finał Baltic Tall Ships Regatta 2015

 

Pliki do pobrania