Pozostało pytanie

Wakacyjny quiz o sztuce

Zapraszamy do wzięcia udziału w quizie z nagrodami!
Odpowiedz na kilka pytań i wygraj oryginalną torbę płócienną z grafiką obrazu z kolekcji sztuki PKO Banku Polskiego. Zabawa będzie aktywna do 19 sierpnia. Nagrodzimy aż 250 osób, które pierwsze poprawnie odpowiedzą na pytania.
Wakacyjny quiz o sztuce
Rozpocznij

1. PKO Bank Polski jest jedną z niewielu instytucji finansowych w kraju, mających swoją kolekcję sztuki. Kolekcja powstała w 1998 roku. Kto odpowiadał za wybór dzieł do kolekcji?

Dalej

2. Jednym z wyjątkowych dzieł w kolekcji PKO Banku Polskie jest mierząca 5 metrów praca wybitnej polskiej rzeźbiarki. Dzieło pt. „Drzewo wiadomości dobrego i złego” powstało w 1998 roku. Jak nazywa się jego autorka?

Jednym z wyjątkowych dzieł w kolekcji PKO Banku Polskie jest mierząca 5 metrów praca wybitnej polskiej rzeźbiarki. Dzieło pt. „Drzewo wiadomości dobrego i złego” powstało w 1998 roku. Jak nazywa się jego autorka?
Dalej

3. Które wybitne dzieło nie znajduje się w kolekcji sztuki PKO Banku Polskiego?

Dalej

4. W tym roku, w Muzeum Narodowym w Warszawie, po raz pierwszy w historii zorganizowano wystawę dzieł z kolekcji sztuki PKO Banku Polskiego. Pod jakim hasłem się odbywała?

W tym roku, w Muzeum Narodowym w Warszawie, po raz pierwszy w historii zorganizowano wystawę dzieł z kolekcji sztuki PKO Banku Polskiego. Pod jakim hasłem się odbywała?
Dalej

5. Kilka lat temu, współpracujący z Muzeum Narodowym w Warszawie PKO Bank Polski, wspierał renowację słynnego obrazu Jana Matejki ze zbiorów muzealnych. O jaki obraz chodzi?

Dalej

6. Nowy Poczet Władców Polskich. Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko to wyjątkowa kolekcja, której mecenasem jest PKO Bank Polski. Jaką techniką są wykonane prace Waldemara Świerzego?

Nowy Poczet Władców Polskich. Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko to wyjątkowa kolekcja, której mecenasem jest PKO Bank Polski. Jaką techniką są wykonane prace Waldemara Świerzego?
Dalej

7. Polskie projekty. Polscy projektanci to cykl wystaw organizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni. Jedną z nich była prezentacja prac wybitnego grafika, autora m.in. znaku PKO. Jak nazywa się ten twórca?

Dalej

8. PKO Bank Polski jest mecenasem sztuki wspierającym także młodych zdolnych twórców. Jednym z nich jest autor prezentowanej pracy z bankowej kolekcji – Sebastian Krok, zdobywca wielu nagród. Jak i tytuł nosi praca?

PKO Bank Polski jest mecenasem sztuki wspierającym także młodych zdolnych twórców. Jednym z nich jest autor prezentowanej pracy z bankowej kolekcji – Sebastian Krok, zdobywca wielu nagród. Jak i tytuł nosi praca?
Dalej

Sukces! Udzielono poprawnej odpowiedzi na wszystkie pytania

Twój wynik to 8 / 8

Podaj swój adres email

Całkiem nieźle! Udzielono poprawnej odpowiedzi na większość pytań

Twój wynik to 0 / 8

Dziękujemy za udział w quizie, zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami

Zgłoszenie zostało wysłane. Powodzenia!

Dziękujemy za udział w quizie i wysłanie zgłoszenia. W przypadku wygranej, dalsze informacje zostaną wysłane na podany w zgłoszeniu adres e-mail. Życzymy powodzenia!