2017.09.08

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów lipca i sierpnia na GPW

Ponad 9 proc. udziały w rynku w lipcu i sierpniu i średnia wartość miesięcznych transakcji bliska 3,5 mld złotych. Tak prezentują się wyniki Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Według danych przedstawionych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie przewaga DM PKO Banku Polskiego nad drugim w zestawieniu brokerem zbliżyła się w sierpniu do kwoty 400 milionów złotych.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie buduje wiodącą pozycję wśród domów maklerskich. W ciągu ostatnich lat znacząco umocnił udziały we wszystkich segmentach działalności. W szczególności wzrosła aktywność w obrocie akcjami na GPW. Z odległej, dziewiątej pozycji jaką DM zajmował w 2010 roku, po raz pierwszy przesunął się na najwyższą pozycję pod względem wartości obrotów na rynku akcji jeszcze w październiku 2016 roku. W całym 2017 roku Dom Maklerski PKO Banku Polskiego aż czterokrotnie zajmował pozycję lidera pod względem wartości miesięcznych obrotów na rynku akcji.

Cykl bezpłatnych szkoleń Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie poszerza ofertę skierowaną do inwestorów. W lipcu 2017 roku udostępnił bezpłatną usługę Doradztwa inwestycyjnego opartego na Portfelach modelowych. Usługa Doradztwa inwestycyjnego to sześć Portfeli modelowych dopasowanych do różnych profili inwestycyjnych, zróżnicowanych ze względu na instrumenty finansowe wchodzące w ich skład. Mogą to być zarówno obligacje, akcje z rynku polskiego jak i ETF-y z giełd zagranicznych. Klienci w zależności od ich profilu inwestycyjnego mają do wyboru aż sześć bazowych scenariuszy inwestycyjnych: Oszczędnościowy, Obligacyjny Plus, Zrównoważony, Dochodowy, Globalny i Agresywny.

We wrześniu Dom Maklerski PKO Banku Polskiego rozpoczyna cykl bezpłatnych, otwartych szkoleń dla osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy o rynkach kapitałowych i usłudze Doradztwa. Spotkania odbędą się w dziewięciu miastach. Najbliższe już 11 września w Białymstoku.

Podczas spotkań zarówno początkujący jak i aktywni inwestorzy będą mogli dowiedzieć się jak wygodnie i bezpiecznie inwestować w oparciu o wyniki prac analitycznych Biura Analiz Rynkowych DM PKO Banku Polskiego, oraz uniknąć typowych błędów dzięki prowadzeniu inwestycji zgodnie ze strategią inwestycyjną przyjętą w odpowiednim Portfelu modelowym.

Zapisy na szkolenia możliwe są za pośrednictwem formularza rejestracyjnego na stronie DM PKO Banku Polskiego.

Więcej informacji na temat oferty Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.dm.pkobp.pl oraz w Punkach Obsługi Klienta.

Michał Zwoliński
ekspert w PKO Banku Polskim

  • Z Banku

   02018.05.25

   Platynowa karta kredytowa PKO Banku Polskiego najtańsza na rynku

   Platynowa karta kredytowa od zawsze kojarzyła się z luksusem i produktem przeznaczonym dla najbogatszych. Dziś możesz mieć ja również ty! PKO Bank Polski obniżył cenę dla nowo wydawanych platynowych kart kredytowych do 250 zł rocznie, przy jednoczesnym zachowaniu bogatego zestawu usług dodatkowych dostępnych dla posiadaczy tych kart.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.25

   Data scientist – matematyk, programista i biznesmen w jednym

   Czym jest Big Data w bankowości, jakie cechy posiada specjalista data science oraz co trzeba zrobić, aby dołączyć do zespołu Banku? Na takie pytania odpowiedzi uzyskali studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, którzy 23 maja wzięli udział w warsztacie „Big Data w PKO Banku Polskim”.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.25

   „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” – szansa rozwoju dla innowacyjnych przedsiębiorców

   „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” to autorski program akceleracyjny skierowany do start-upów oferujących nowatorskie podejście do tradycyjnych rozwiązań finansowych. Bank poszukuje również młodych firm chętnych do współpracy przy testowaniu środowiska API, które niedługo będzie służyć rozwojowi całego rynku usług fintech w Polsce. Młode firmy biorące udział w „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” otrzymają wsparcie w postaci zaplecza technologicznego i wiedzy. Start-upy, które przejdą proces rekrutacji, mogą także liczyć na wsparcie banku w procesie skalowania ich biznesu.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.24

   PKO Bank Polski otrzymał statuetkę „Lamparta 2018” za budowanie wizerunku marki nowoczesnego banku. Głosami oddanymi przez konkurencję w badaniu Kantar TNS zajął 2 miejsce.

   Celem działań PKO Banku Polskiego – zarówno biznesowych jak i społecznych – jest utrwalanie wizerunku marki jako polskiej, przyjaznej i godnej zaufania instytucji finansowej. Bank od lat rozwija relacje z otoczeniem, prowadząc aktywne działania na rzecz społeczeństwa i z jego udziałem. Wspiera wydarzenia i projekty edukacyjne, obywatelskie, kulturalne i charytatywne. W każdym obszarze działania PKO Bank Polski wykorzystuje najnowsze technologie. Tworząc i rozbudowując nowoczesne platformy komunikacji zwiększa dynamikę oraz efektywność dialogu, wzmacnia wizerunek i umacnia pozycję lidera polskiej bankowości.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.23

   Wciąż się uczę

   Za swój największy sukces zawodowy uważa zespół, którym kieruje. Ludzi zaangażowanych, godnych zaufania, kreatywnych i otwartych na zmiany. Iwona Michalska, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Dąbrowie Górniczej i jednocześnie trener wewnętrzny, w banku pracuje od 23 lat. Swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania ludźmi chętnie dzieli się z innymi profesjonalistami z branży HR.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.22

   Dobry start w 2018 rok. Najlepsze wyniki wśród banków

   PKO Bank Polski rozpoczął ten rok doskonałymi wynikami finansowymi. Zysk netto za I kw. 2018 r. wzrósł o ponad 44 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Przyczynił się do tego dalszy dynamiczny rozwój działalności biznesowej.

   więcej
  Pokaż więcej