2017.09.08

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów lipca i sierpnia na GPW

Ponad 9 proc. udziały w rynku w lipcu i sierpniu i średnia wartość miesięcznych transakcji bliska 3,5 mld złotych. Tak prezentują się wyniki Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Według danych przedstawionych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie przewaga DM PKO Banku Polskiego nad drugim w zestawieniu brokerem zbliżyła się w sierpniu do kwoty 400 milionów złotych.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie buduje wiodącą pozycję wśród domów maklerskich. W ciągu ostatnich lat znacząco umocnił udziały we wszystkich segmentach działalności. W szczególności wzrosła aktywność w obrocie akcjami na GPW. Z odległej, dziewiątej pozycji jaką DM zajmował w 2010 roku, po raz pierwszy przesunął się na najwyższą pozycję pod względem wartości obrotów na rynku akcji jeszcze w październiku 2016 roku. W całym 2017 roku Dom Maklerski PKO Banku Polskiego aż czterokrotnie zajmował pozycję lidera pod względem wartości miesięcznych obrotów na rynku akcji.

Cykl bezpłatnych szkoleń Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie poszerza ofertę skierowaną do inwestorów. W lipcu 2017 roku udostępnił bezpłatną usługę Doradztwa inwestycyjnego opartego na Portfelach modelowych. Usługa Doradztwa inwestycyjnego to sześć Portfeli modelowych dopasowanych do różnych profili inwestycyjnych, zróżnicowanych ze względu na instrumenty finansowe wchodzące w ich skład. Mogą to być zarówno obligacje, akcje z rynku polskiego jak i ETF-y z giełd zagranicznych. Klienci w zależności od ich profilu inwestycyjnego mają do wyboru aż sześć bazowych scenariuszy inwestycyjnych: Oszczędnościowy, Obligacyjny Plus, Zrównoważony, Dochodowy, Globalny i Agresywny.

We wrześniu Dom Maklerski PKO Banku Polskiego rozpoczyna cykl bezpłatnych, otwartych szkoleń dla osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy o rynkach kapitałowych i usłudze Doradztwa. Spotkania odbędą się w dziewięciu miastach. Najbliższe już 11 września w Białymstoku.

Podczas spotkań zarówno początkujący jak i aktywni inwestorzy będą mogli dowiedzieć się jak wygodnie i bezpiecznie inwestować w oparciu o wyniki prac analitycznych Biura Analiz Rynkowych DM PKO Banku Polskiego, oraz uniknąć typowych błędów dzięki prowadzeniu inwestycji zgodnie ze strategią inwestycyjną przyjętą w odpowiednim Portfelu modelowym.

Zapisy na szkolenia możliwe są za pośrednictwem formularza rejestracyjnego na stronie DM PKO Banku Polskiego.

Więcej informacji na temat oferty Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.dm.pkobp.pl oraz w Punkach Obsługi Klienta.

Michał Zwoliński
ekspert w PKO Banku Polskim