2018.01.03

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów w 2017 r.

Ponad 9,6 proc. udziału w rynku w 2017 r. i obrót akcjami na kwotę ponad 45,5 mld zł. Tak prezentują się wyniki Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Między innymi dzięki bardzo dobremu wynikowi w grudniu, podczas którego zdobył ponad 11 proc. udział w obrocie akcjami, DM PKO Banku Polskiego po ośmiu latach zdetronizował konkurencję w rocznym podsumowaniu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Ubiegły rok był dla nas bardzo udany. Obserwowaliśmy wzmożoną aktywność wszystkich grup inwestorów, co miało realny wpływ na nasz biznes, a także na pozycję rynkową Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Widać więc wyraźnie, że nasza strategia przynosi efekty. Dużo czasu poświęciliśmy na spotkania z inwestorami, jeździliśmy z polskimi spółkami za granicę i jak wskazują wyniki, przyniosło to wymierne korzyści. Nie zmienia to faktu, że mamy apetyt na więcej. Mamy solidne podstawy do tego, by skutecznie walczyć o rynek w kolejnych latach i być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na naszym rynku – podkreśla Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Ciągły rozwój i nowoczesna oferta

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie buduje wiodącą pozycję wśród domów maklerskich. W ciągu ostatnich lat znacząco umocnił udziały we wszystkich segmentach działalności. W szczególności wzrosła aktywność w obrocie akcjami na GPW. Z odległej, dziewiątej lokaty jaką DM zajmował w 2010 roku, po raz pierwszy przesunął się na czołowe miejsce pod względem wartości miesięcznych obrotów na rynku akcji w październiku 2016 r. W całym 2017 r. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego aż siedmiokrotnie w tej kategorii zajmował pozycję lidera.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w 2017 r. systematycznie rozszerzał swoją ofertę. Uruchomił m.in. aplikację mobilną supermakler w wersji na tablet i telefon z nowymi funkcjonalnościami oraz bardziej przyjaznym wyglądem i ulepszoną nawigacją w wersji mobilnej. Skierował także dedykowaną do studentów i uczniów ofertę specjalnych stawek opłat za prowadzenie rachunku i prowizji od zleceń kupna lub sprzedaży instrumentów finansowych notowanych na GPW składanych za pośrednictwem systemu internetowego (w tym serwisu mobilnego).

Dom Maklerski jest doceniany w kluczowych rankingach rynkowych. W 2017 r. uzyskał najwyższe noty aż w sześciu z siedmiu kategorii, które oceniali inwestorzy w ankietach Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2017. Inwestorzy docenili dostęp do informacji i notowań, rynków zagranicznych i rachunków IKE/IKZE, ofertę edukacyjną oraz jakość analiz i rekomendacji. Najwyższe noty uzyskała także jakość obsługi bezpośredniej, funkcjonalność platformy internetowej oraz profesjonalizm pracowników.  DM PKO Banku Polskiego jako jedyny w stawce uzyskał ocenę powyżej 4 pkt. Od 2010 r. żadne z biur maklerskich nie zwyciężyło w rankingu aż trzykrotnie.

Więcej informacji na temat oferty Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.dm.pkobp.pl oraz w Punkach Obsługi Klienta.

Michał Zwoliński

ekspert w PKO Banku Polskim