2018.01.03

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów w 2017 r.

Ponad 9,6 proc. udziału w rynku w 2017 r. i obrót akcjami na kwotę ponad 45,5 mld zł. Tak prezentują się wyniki Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Między innymi dzięki bardzo dobremu wynikowi w grudniu, podczas którego zdobył ponad 11 proc. udział w obrocie akcjami, DM PKO Banku Polskiego po ośmiu latach zdetronizował konkurencję w rocznym podsumowaniu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Ubiegły rok był dla nas bardzo udany. Obserwowaliśmy wzmożoną aktywność wszystkich grup inwestorów, co miało realny wpływ na nasz biznes, a także na pozycję rynkową Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Widać więc wyraźnie, że nasza strategia przynosi efekty. Dużo czasu poświęciliśmy na spotkania z inwestorami, jeździliśmy z polskimi spółkami za granicę i jak wskazują wyniki, przyniosło to wymierne korzyści. Nie zmienia to faktu, że mamy apetyt na więcej. Mamy solidne podstawy do tego, by skutecznie walczyć o rynek w kolejnych latach i być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na naszym rynku – podkreśla Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Ciągły rozwój i nowoczesna oferta

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie buduje wiodącą pozycję wśród domów maklerskich. W ciągu ostatnich lat znacząco umocnił udziały we wszystkich segmentach działalności. W szczególności wzrosła aktywność w obrocie akcjami na GPW. Z odległej, dziewiątej lokaty jaką DM zajmował w 2010 roku, po raz pierwszy przesunął się na czołowe miejsce pod względem wartości miesięcznych obrotów na rynku akcji w październiku 2016 r. W całym 2017 r. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego aż siedmiokrotnie w tej kategorii zajmował pozycję lidera.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w 2017 r. systematycznie rozszerzał swoją ofertę. Uruchomił m.in. aplikację mobilną supermakler w wersji na tablet i telefon z nowymi funkcjonalnościami oraz bardziej przyjaznym wyglądem i ulepszoną nawigacją w wersji mobilnej. Skierował także dedykowaną do studentów i uczniów ofertę specjalnych stawek opłat za prowadzenie rachunku i prowizji od zleceń kupna lub sprzedaży instrumentów finansowych notowanych na GPW składanych za pośrednictwem systemu internetowego (w tym serwisu mobilnego).

Dom Maklerski jest doceniany w kluczowych rankingach rynkowych. W 2017 r. uzyskał najwyższe noty aż w sześciu z siedmiu kategorii, które oceniali inwestorzy w ankietach Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2017. Inwestorzy docenili dostęp do informacji i notowań, rynków zagranicznych i rachunków IKE/IKZE, ofertę edukacyjną oraz jakość analiz i rekomendacji. Najwyższe noty uzyskała także jakość obsługi bezpośredniej, funkcjonalność platformy internetowej oraz profesjonalizm pracowników.  DM PKO Banku Polskiego jako jedyny w stawce uzyskał ocenę powyżej 4 pkt. Od 2010 r. żadne z biur maklerskich nie zwyciężyło w rankingu aż trzykrotnie.

Więcej informacji na temat oferty Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.dm.pkobp.pl oraz w Punkach Obsługi Klienta.

Michał Zwoliński

ekspert w PKO Banku Polskim

 

  • Z Banku

   02018.09.24

   PKO Bank Polski w gronie dużych spółek indeksu FTSE Russell

   PKO Bank Polski wszedł do grupy dużych spółek indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russell. Stało się to po wrześniowej reklasyfikacji naszego rynku do statusu rozwiniętego. PKO Bank Polski jest jedyną spośród 37 polskich firm, która trafiła do tej grupy. To wyraz uznania zarówno dla siły polskiej gospodarki i stopnia zaawansowania rozwoju rodzimego rynku kapitałowego, jak i dla wiodącej pozycji największego polskiego banku, jego dotychczasowych sukcesów oraz strategicznego potencjału do dalszego rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.24

   Akademik, własny pokój czy kawalerka? Dylemat studenta po wakacjach

   Wakacje powoli kończą się również dla studentów. To najwyższy czas, by znaleźć zakwaterowanie na kolejny rok nauki. Do wyboru jest kilka opcji: akademik, kawalerka lub większe mieszkanie, bądź pokój do wynajęcia – każda dostosowana do indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego sprawdzamy, co rynek nieruchomości ma do zaoferowania studentom i ile każe sobie za to płacić.

   więcej
  • Z Banku

   02018.09.21

   PKO Bank Polski wśród najatrakcyjniejszych pracodawców

   W rankingu Universum Poland po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników i działania zgodne z etyką to główne atrybuty Banku, na które studenci szczególnie zwracają uwagę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.21

   Biometria, czyli bankowość za dotknięciem palca. Zapomnij o hasłach!

   Płatności zbliżeniowe, identyfikacja biometryczna, funkcjonalne aplikacje mobilne i ekspresowe przelewy to przykłady innowacji, o których jeszcze kilka lat temu nam się nie śniło, a dziś z coraz większym trudem wyobrażamy sobie zarządzanie finansami bez nich. Eksperci PKO Banku Polskiego na bieżąco śledzą światowe trendy. Jakie nowinki ze świata bankowości i zaawansowanych technologii upowszechnią się w najbliższym czasie?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.20

   Profil godny zaufania

   Gdy nie masz czasu załatwiać formalności w urzędzie, możesz skorzystać z Profilu Zaufanego dostępnego w serwisie iPKO oraz Inteligo. Tak robi już prawie 300 tys. klientów PKO Banku Polskiego. W ten sposób wiele spraw urzędowych załatwisz bez wychodzenia z domu, a do tego szybko i bezpiecznie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.18

   PKO Bank Polski udomowił technologię blockchain

   Po kilku miesiącach intensywnych prac nad zastosowaniem technologii blockchain do potwierdzania autentyczności i niezmienności dokumentów wysyłanych przez bank drogą elektroniczną, PKO Bank Polski dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania i rozpoczyna historyczną cyfrową wysyłkę do klientów.

   więcej
  Pokaż więcej