2018.01.03

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów w 2017 r.

Ponad 9,6 proc. udziału w rynku w 2017 r. i obrót akcjami na kwotę ponad 45,5 mld zł. Tak prezentują się wyniki Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Między innymi dzięki bardzo dobremu wynikowi w grudniu, podczas którego zdobył ponad 11 proc. udział w obrocie akcjami, DM PKO Banku Polskiego po ośmiu latach zdetronizował konkurencję w rocznym podsumowaniu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Ubiegły rok był dla nas bardzo udany. Obserwowaliśmy wzmożoną aktywność wszystkich grup inwestorów, co miało realny wpływ na nasz biznes, a także na pozycję rynkową Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Widać więc wyraźnie, że nasza strategia przynosi efekty. Dużo czasu poświęciliśmy na spotkania z inwestorami, jeździliśmy z polskimi spółkami za granicę i jak wskazują wyniki, przyniosło to wymierne korzyści. Nie zmienia to faktu, że mamy apetyt na więcej. Mamy solidne podstawy do tego, by skutecznie walczyć o rynek w kolejnych latach i być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na naszym rynku – podkreśla Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Ciągły rozwój i nowoczesna oferta

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie buduje wiodącą pozycję wśród domów maklerskich. W ciągu ostatnich lat znacząco umocnił udziały we wszystkich segmentach działalności. W szczególności wzrosła aktywność w obrocie akcjami na GPW. Z odległej, dziewiątej lokaty jaką DM zajmował w 2010 roku, po raz pierwszy przesunął się na czołowe miejsce pod względem wartości miesięcznych obrotów na rynku akcji w październiku 2016 r. W całym 2017 r. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego aż siedmiokrotnie w tej kategorii zajmował pozycję lidera.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w 2017 r. systematycznie rozszerzał swoją ofertę. Uruchomił m.in. aplikację mobilną supermakler w wersji na tablet i telefon z nowymi funkcjonalnościami oraz bardziej przyjaznym wyglądem i ulepszoną nawigacją w wersji mobilnej. Skierował także dedykowaną do studentów i uczniów ofertę specjalnych stawek opłat za prowadzenie rachunku i prowizji od zleceń kupna lub sprzedaży instrumentów finansowych notowanych na GPW składanych za pośrednictwem systemu internetowego (w tym serwisu mobilnego).

Dom Maklerski jest doceniany w kluczowych rankingach rynkowych. W 2017 r. uzyskał najwyższe noty aż w sześciu z siedmiu kategorii, które oceniali inwestorzy w ankietach Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2017. Inwestorzy docenili dostęp do informacji i notowań, rynków zagranicznych i rachunków IKE/IKZE, ofertę edukacyjną oraz jakość analiz i rekomendacji. Najwyższe noty uzyskała także jakość obsługi bezpośredniej, funkcjonalność platformy internetowej oraz profesjonalizm pracowników.  DM PKO Banku Polskiego jako jedyny w stawce uzyskał ocenę powyżej 4 pkt. Od 2010 r. żadne z biur maklerskich nie zwyciężyło w rankingu aż trzykrotnie.

Więcej informacji na temat oferty Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.dm.pkobp.pl oraz w Punkach Obsługi Klienta.

Michał Zwoliński

ekspert w PKO Banku Polskim

 

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej