2018.01.03

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów w 2017 r.

Ponad 9,6 proc. udziału w rynku w 2017 r. i obrót akcjami na kwotę ponad 45,5 mld zł. Tak prezentują się wyniki Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Między innymi dzięki bardzo dobremu wynikowi w grudniu, podczas którego zdobył ponad 11 proc. udział w obrocie akcjami, DM PKO Banku Polskiego po ośmiu latach zdetronizował konkurencję w rocznym podsumowaniu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Ubiegły rok był dla nas bardzo udany. Obserwowaliśmy wzmożoną aktywność wszystkich grup inwestorów, co miało realny wpływ na nasz biznes, a także na pozycję rynkową Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Widać więc wyraźnie, że nasza strategia przynosi efekty. Dużo czasu poświęciliśmy na spotkania z inwestorami, jeździliśmy z polskimi spółkami za granicę i jak wskazują wyniki, przyniosło to wymierne korzyści. Nie zmienia to faktu, że mamy apetyt na więcej. Mamy solidne podstawy do tego, by skutecznie walczyć o rynek w kolejnych latach i być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na naszym rynku – podkreśla Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Ciągły rozwój i nowoczesna oferta

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie buduje wiodącą pozycję wśród domów maklerskich. W ciągu ostatnich lat znacząco umocnił udziały we wszystkich segmentach działalności. W szczególności wzrosła aktywność w obrocie akcjami na GPW. Z odległej, dziewiątej lokaty jaką DM zajmował w 2010 roku, po raz pierwszy przesunął się na czołowe miejsce pod względem wartości miesięcznych obrotów na rynku akcji w październiku 2016 r. W całym 2017 r. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego aż siedmiokrotnie w tej kategorii zajmował pozycję lidera.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w 2017 r. systematycznie rozszerzał swoją ofertę. Uruchomił m.in. aplikację mobilną supermakler w wersji na tablet i telefon z nowymi funkcjonalnościami oraz bardziej przyjaznym wyglądem i ulepszoną nawigacją w wersji mobilnej. Skierował także dedykowaną do studentów i uczniów ofertę specjalnych stawek opłat za prowadzenie rachunku i prowizji od zleceń kupna lub sprzedaży instrumentów finansowych notowanych na GPW składanych za pośrednictwem systemu internetowego (w tym serwisu mobilnego).

Dom Maklerski jest doceniany w kluczowych rankingach rynkowych. W 2017 r. uzyskał najwyższe noty aż w sześciu z siedmiu kategorii, które oceniali inwestorzy w ankietach Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2017. Inwestorzy docenili dostęp do informacji i notowań, rynków zagranicznych i rachunków IKE/IKZE, ofertę edukacyjną oraz jakość analiz i rekomendacji. Najwyższe noty uzyskała także jakość obsługi bezpośredniej, funkcjonalność platformy internetowej oraz profesjonalizm pracowników.  DM PKO Banku Polskiego jako jedyny w stawce uzyskał ocenę powyżej 4 pkt. Od 2010 r. żadne z biur maklerskich nie zwyciężyło w rankingu aż trzykrotnie.

Więcej informacji na temat oferty Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.dm.pkobp.pl oraz w Punkach Obsługi Klienta.

Michał Zwoliński

ekspert w PKO Banku Polskim

 

  • Z Banku

   02018.12.10

   PKO Bank Polski doceniony przez deweloperów

   PKO Bank Polski znalazł się w czołówce XIII rankingu banków kredytujących inwestycyjne przedsięwzięcia mieszkaniowe. Deweloperzy dobrze ocenili współpracę z Bankiem w zakresie finansowania inwestycji mieszkaniowych oraz prowadzenia mieszkaniowych rachunków powierniczych. To zapewniło mu 3. miejsce.

   więcej
  • Z Banku

   02018.12.07

   HackYeah: cztery zespoły, które zaimponowały mentorom PKO Banku Polskiego

   24 godziny – dokładnie tyle czasu na rozwiązanie wybranych problemów miały prawie trzy tysiące programistów biorących udział w HackYeah, największym stacjonarnym hackathonie w Europie. Uczestnicy wydarzenia, którzy zdecydowali się na rozwiązanie zadania PKO Banku Polskiego, jako pierwsi mogli przetestować bankowe API.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.07

   #dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

   Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami i jakie są możliwości rozwoju zawodowego w PKO Banku Polskim. Okazją było spotkanie #dziendobrykariero na gdańskiej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Święta pod palmą? Inaczej nie znaczy gorzej

   Święta Bożego Narodzenia najczęściej spędzamy w domu w gronie najbliższych lub wyjeżdżamy w rodzinne strony. Z roku na rok rośnie jednak popularność świątecznych wycieczek w mniej lub bardziej egzotyczne rejony świata.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Cykliczne doładowanie telefonu na kartę – tyle nas łączy

   Rozmowy, SMS-y, kontakt z przyjaciółmi na Facebooku lub konto na Instagramie to normalna sprawa. Telefon komórkowy jest narzędziem, bez którego żaden młody człowiek nie może się obejść. Dlatego, jeśli jest na kartę, musimy zadbać o jego systematyczne doładowanie. To sprawa kluczowa!

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Kup prezenty na święta przez internet – taniej i bez kolejek

   Blisko połowa Polaków kupi w tym roku prezenty pod choinkę przez internet – wynika z najnowszej edycji badania świątecznych zwyczajów konsumenckich przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Rosnąca popularność zakupów przez internet przed Bożym Narodzeniem wynika z wygody, łatwości w porównaniu cen oferowanych przez sklepy online oraz oszczędności czasu. Klienci PKO Banku Polskiego za zakupy w sieci mogą zapłacić na kilka sposobów.

   więcej
  Pokaż więcej