2018.01.03

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów w 2017 r.

Ponad 9,6 proc. udziału w rynku w 2017 r. i obrót akcjami na kwotę ponad 45,5 mld zł. Tak prezentują się wyniki Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Między innymi dzięki bardzo dobremu wynikowi w grudniu, podczas którego zdobył ponad 11 proc. udział w obrocie akcjami, DM PKO Banku Polskiego po ośmiu latach zdetronizował konkurencję w rocznym podsumowaniu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Ubiegły rok był dla nas bardzo udany. Obserwowaliśmy wzmożoną aktywność wszystkich grup inwestorów, co miało realny wpływ na nasz biznes, a także na pozycję rynkową Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Widać więc wyraźnie, że nasza strategia przynosi efekty. Dużo czasu poświęciliśmy na spotkania z inwestorami, jeździliśmy z polskimi spółkami za granicę i jak wskazują wyniki, przyniosło to wymierne korzyści. Nie zmienia to faktu, że mamy apetyt na więcej. Mamy solidne podstawy do tego, by skutecznie walczyć o rynek w kolejnych latach i być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na naszym rynku – podkreśla Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Ciągły rozwój i nowoczesna oferta

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie buduje wiodącą pozycję wśród domów maklerskich. W ciągu ostatnich lat znacząco umocnił udziały we wszystkich segmentach działalności. W szczególności wzrosła aktywność w obrocie akcjami na GPW. Z odległej, dziewiątej lokaty jaką DM zajmował w 2010 roku, po raz pierwszy przesunął się na czołowe miejsce pod względem wartości miesięcznych obrotów na rynku akcji w październiku 2016 r. W całym 2017 r. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego aż siedmiokrotnie w tej kategorii zajmował pozycję lidera.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w 2017 r. systematycznie rozszerzał swoją ofertę. Uruchomił m.in. aplikację mobilną supermakler w wersji na tablet i telefon z nowymi funkcjonalnościami oraz bardziej przyjaznym wyglądem i ulepszoną nawigacją w wersji mobilnej. Skierował także dedykowaną do studentów i uczniów ofertę specjalnych stawek opłat za prowadzenie rachunku i prowizji od zleceń kupna lub sprzedaży instrumentów finansowych notowanych na GPW składanych za pośrednictwem systemu internetowego (w tym serwisu mobilnego).

Dom Maklerski jest doceniany w kluczowych rankingach rynkowych. W 2017 r. uzyskał najwyższe noty aż w sześciu z siedmiu kategorii, które oceniali inwestorzy w ankietach Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2017. Inwestorzy docenili dostęp do informacji i notowań, rynków zagranicznych i rachunków IKE/IKZE, ofertę edukacyjną oraz jakość analiz i rekomendacji. Najwyższe noty uzyskała także jakość obsługi bezpośredniej, funkcjonalność platformy internetowej oraz profesjonalizm pracowników.  DM PKO Banku Polskiego jako jedyny w stawce uzyskał ocenę powyżej 4 pkt. Od 2010 r. żadne z biur maklerskich nie zwyciężyło w rankingu aż trzykrotnie.

Więcej informacji na temat oferty Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.dm.pkobp.pl oraz w Punkach Obsługi Klienta.

Michał Zwoliński

ekspert w PKO Banku Polskim

 

  • Bankofinanse

   02018.07.16

   Nowości w iPKO

   Serwis PKO Banku Polskiego rozwija się i wprowadza nowe udogodnienia dla klientów. W iPKO klienci mogą korzystać już z nowego wyglądu formatek najpopularniejszych funkcji serwisu związanych z wykonywaniem płatności. Teraz formularze są bardziej przyjazne i intuicyjne dla klientów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.07.13

   PKO Bank Polski – drzwi do kariery!

   Bank jest dla nich często pierwszym miejscem, gdzie zdobytą na studiach wiedzę mogą zweryfikować i wykorzystać w praktyce. Zdobywają doświadczenie i umiejętności, które wykraczają poza programy wykładów realizowane na uczelniach. Ponad 20 studentów i absolwentów szkół wyższych od przeszło dwóch miesięcy poznaje nasz bank od środka.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.07.12

   Uważaj, gdzie i jak bankujesz – poznaj zasady bezpiecznego korzystania z internetu w publicznych sieciach Wi-Fi

   Według danych Komendy Głównej Policji, w 2017 r. miało miejsce 1,8 tys. ataków hakerskich na e-bankowość. Wielu cyberprzestępców wykorzystuje przy tym niewiedzę użytkowników, którzy chętnie bankują podłączeni np. do publicznych sieci Wi-Fi. Jak ustrzec się błędów skutkujących utratą pieniędzy i kradzieżą danych osobowych?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.07.10

   Bankomaty mobilne - gotówka na urlopie zawsze pod ręką

   Zastanawiasz się, ile pieniędzy zabrać na urlop w górach, nad jeziorem lub morzem? Z kartą płatniczą PKO Banku Polskiego nie musisz szczegółowo planować wakacyjnego budżetu. Dostęp do jednej z największych sieci bankomatów w Polsce pozwoli ci podczas urlopu pobrać gotówkę w dowolnym miejscu i czasie. Do dyspozycji masz prawie 3,2 tys. bankomatów PKO BP na terenie całego kraju. W sezonie letnim, w miejscowościach cieszących się największą popularnością wśród urlopowiczów, Bank dodatkowo uruchamia bankomaty mobilne zlokalizowane w pobliżu plaży i innych atrakcji turystycznych.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.07.09

   Wakacje to czas łowów - nie daj się złapać hakerom w otwarte sieci!

   Wystarczy chwila nieuwagi, żeby nasze wakacje z upragnionego wypoczynku zamieniły się w poważny problem. Wszystko przez cyberprzestępców i zagrożenia, które czyhają na urlopowiczów m.in. w otwartych sieciach wi-fi, kawiarenkach internetowych lub ogólnodostępnych komputerach zlokalizowanych w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Za ich sprawą z dnia na dzień możemy stracić hasła do skrzynki e-mailowej lub mediów społecznościowych, a nawet wszystkie pieniądze zgromadzone na koncie w banku. Można się jednak przed tym ustrzec. Wystarczy czujność i przestrzeganie kilku podstawowych zasad.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.07.09

   Kantor wymiany walut w PKO Banku Polskim dostępny 24/7 w iPKO i IKO

   Kantor wymiany walut w PKO Banku Polskim działa już przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu zarówno w serwisie transakcyjnym iPKO, jak i w aplikacji mobilnej IKO. Najnowsza wersja IKO została też wzbogacona o kolejne udogodnienia w zakresie zarządzania kartami, m.in. zastrzeganie, zamawianie i aktywację karty oraz obsługę karty wielowalutowej.

   więcej
  Pokaż więcej